Немає такої дитини, яка б хоч раз не поскаржилась на біль в животі. І немає такої мами, яку такі скарги залишили б байдужою. Що робити в такій ситуації? Негайно звертатися за медичною допомогою або ж впоратися власними силами?
Причини болю в животі у дітей
Важливо розуміти, яка природа болю в животі у дитини. Буває біль, усунути причини якої можна, не виходячи з дому. Але буває й так, що потрібно негайно звертатися в лікарню, де тільки фахівці можуть допомогти дитині.
Причини болю в животі у дитини можуть бути різними: як гостра хірургічна патологія, коли без втручання фахівця не обійтися, так і функціональний біль, спричинений кишковими коліками.
Немовля не може сказати, де саме в нього болить. Дошкільнята переважно вказують на болі в області пупка. Старші діти можуть повідомити, де конкретно у них болить, і який характер цього болю.
У разі, коли дитина скаржиться на нетривалий біль в животі, який швидко проходить, ми можемо говорити про кишкові коліки або про будь-яку незначну харчову дисфункцію. І тоді краще звернутися до дитячого гастроентеролога. Якщо біль проходить швидко і не носить періодичного характеру, то нічого робити не потрібно.
Якщо ж болі в животі незначні, але виникають часто і пов’язані з прийомом їжі (на голодний шлунок, після прийому їжі), тоді необхідно проконсультуватися з лікарем. Дитина з будь-якими симптомами в поєднанні з постійним болем у правій клубовій області живота повинна обов’язково бути оглянутою лікарем-хірургом.
Стани, що вимагають хірургічної допомоги:
- апендицит;
- кровотечі;
- виразкова хвороба;
- панкреатит;
- жовчнокам’яна хвороба;
- непрохідність кишківника;
- травми з кровотечею;
- сечокам’яна хвороба;
- гостра затримка сечі;
- кров у сечі;
- позаматкова вагітність (молоді дівчата можуть не сказати батькам, що вже живуть статевим життям);
- кісти та апоплексії яєчників у дівчат;
- набряк і почервоніння однієї половини мошонки у хлопчиків.
Біль в області паху і яєчок у хлопчиків вимагає невідкладної консультації лікаря (це може бути перекручування яєчка та інші серйозні порушення). Буває так, що хлопчики соромляться і говорять, що болить живіт. Тому важливо уточнити в дитини, де саме болить.
Порядок дій при виникненні болю в животі у дитини
Перед тим, як давати малюкові якісь ліки, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, самолікування категорично заборонено.
Після огляду лікар або сам призначить лікування, або направить дитину на дообстеження до профільного фахівця.
У разі, якщо біль носить гострий характер, вам може знадобитися консультація хірурга.
Встановити причину болю в животі у дитини й підібрати ефективне лікування допоможе педіатр клініки ADONIS.
Будьте уважні до своєї дитини! І будьте здорові!