У пологовому будинку вам з малюком знадобиться багато речей, тому зібрати їх краще заздалегідь. Сумку в пологовий будинок бажано брати невелику, але з двома-трьома відділеннями. У ній ви зможете зручно розмістити засоби гігієни, свій одяг і речі для новонародженого.
Як правило, в пологових будинках видають списки речей, які потрібно взяти. У них перераховують найнеобхідніше, але не все, що може знадобитися жінці для комфортних пологів. У державних установах також видають списки медикаментів, які потрібно принести в пологовий будинок. Важливо знати, що в них діє правило, що забороняє вносити в палати сумки та валізи. Речі складають тільки в чисті пакети.
Збираючи речі в пологовий будинок, краще відразу розділити їх на три групи і скласти окремо. У першу скласти речі, які знадобляться перед пологами або під час них. У другу – речі для малюка, а в третю – післяпологову – речі, які стануть в нагоді для виписки та повернення додому. Якщо ви плануєте партнерські пологи, підготувати речі повинен і ваш чоловік або інша близька людина.
Перелік речей для жінки
У пологовий будинок потрібно брати тільки те, що дійсно буде потрібно, але і не обмежувати себе в найнеобхіднішому.
Жінці потрібно брати з собою в пологовий будинок такі речі:
- Паспорт і обмінну карту;
- Контракт, укладений з приватним пологовий будинок (якщо є);
- Страховку (якщо є);
- Халат;
- Нічну сорочку або легкий сарафан з натуральної тканини (2 штуки);
- Комплект білизни з бюстгальтером для годування – 2-3 пари;
- Шкарпетки – 3 пари;
- Капці;
- Гігієнічні прокладки;
- Прокладки для грудей;
- Вологі серветки (велику упаковку);
- Засоби для зняття косметики;
- Гумки чи шпильки для волосся;
- Мобільний телефон і зарядний пристрій;
- Блокнот і ручку;
- Питну воду;
- Одяг для виписки.
Деякі з перерахованих речей для мами та малюка надають в пологовому будинку ADONIS. Це халат, капці, підгузки, одноразові серветки. Списки з переліком видають заздалегідь.
Обираючи приватний пологовий будинок в Києві або іншому великому місті, ви можете взяти з собою більше речей, щоб відчувати себе комфортно.
Збираючись до державного пологового будинку, потрібно буде взяти ще й рушники, туалетний папір, чашку, ложку, тарілку, воду і продукти.
Перелік речей для новонародженого
Зазвичай, після пологів жінка залишається в пологовому будинку кілька діб, тому, збираючи речі для малюка, потрібно розраховувати, щоб їх вистачило.
Для дитини потрібно взяти:
- Тонкі й теплі пелюшки – по 5-7 штук;
- Боді або «чоловічки» – 3-4 штуки;
- Сорочечки з зовнішніми швами – 2 штуки;
- Повзунки – 2 штуки;
- Шапочки – 3-4 штуки;
- Шкарпетки – 3 штуки;
- Рукавички – 3 штуки;
- Невелику ковдрочку;
- Конверт для виписки;
- Підгузки – 20-30 штук;
- Дитячі гігієнічні серветки;
- Дитячий крем;
- Присипку.
Пелюшки та одяг для малюка радять прати і прасувати з обох сторін, щоб на них скупчувалися бактерії. Такого правила рекомендують дотримуватися і надалі, поки дитині не виповниться рік або більше.
Речі, які знадобляться партнеру
Якщо ви плануєте партнерські пологи, ваш партнер теж повинен підготуватися.
У пологовому будинку йому знадобляться:
- Паспорт;
- Результати флюорографії;
- Змінний одяг (спортивний костюм);
- Капці.
Складати речі, які будуть потрібні мамі та дитині в пологовому будинку, радять вже на 7-8 місяці вагітності. Іноді пологи починаються несподівано і, збираючись у поспіху, можна забути щось важливе. Але навіть в цьому випадку не потрібно хвилюватися, у приватному пологовому будинку ADONIS вам обов’язково допоможуть і забезпечать усім необхідним