Передчасно народжені діти потребують спеціальної медичної допомоги та більш ретельного догляду, ніж народжені вчасно. Як правило, після народження вони проводять у відділенні неонатології кілька тижнів або місяців, поки їх внутрішні органи й системи не дозріють в достатній мірі.

Сучасна неонатологія дозволяє виходжувати дітей з 32 тижнів вагітності, а іноді й раніше. При правильному догляді у них є всі шанси наздогнати у розвитку своїх однолітків і вирости абсолютно здоровими.

Про особливості передчасно народжених дітей нам розповіла лікар педіатр-неонатолог вищої категорії, кандидат медичних наук, завідувачка відділенням неонатології медичного центру ADONIS Юлія Петрівна Сюрха.

Юлія Петрівна, скажіть, коли дитина вважається передчасно народженою?

— Передчасно народженим називають дитину, яка народилася до 37 тижня. У пологовому будинку ADONIS виходжують дітей з 32 тижнів вагітності.

Розкажіть про особливості передчасно народжених діток. Які особливі потреби у них є? Чим вони фізіологічно відрізняються від дітей, народжених вчасно?

Передчасно народжені діти мають багато особливостей. По-перше, легкі у них бувають ще недостатньо зрілими, через що потрібне проведення штучної вентиляції. По-друге, бувають порушення гемодинаміки. Сердечко передчасно народжених діток може бути ще не готовою битися окремо від маминого. Таким діткам потрібно допомагати підтримувати тиск, насичувати кров киснем. По-третє, у них є особливості будови шкіри й терморегуляції. Для них дуже небезпечно переохолодження.

Передчасно народжених дітей виходжують на спеціальних реабілітаційних столах, де постійно контролюється температура тіла і навколишнього середовища. Також вони проходять тривалу інфузійну терапію. Вона замінює харчування, бо кишківник таких діток ще не готовий самостійно переробляти материнське молоко.

Ви сказали, що передчасно народжених дітей виходжують на реабілітаційних столах. Чи може мама бути поруч з дитиною, брати його на руки?

— Мами постійно перебувають поруч з дітьми. Вони можуть брати своїх малюків на руки, коли їх стан стабільно.У нас широко застосовується «метод кенгуру», тобто виходжування недоношеної дитини на грудях у мами. Бути поруч можуть і тата. Присутність всієї родини допомагає дитинці відчути себе коханою і захищеною.

Багато батьків дуже бояться передчасних пологів, переживаючи, що це вплине на здоров’я дитини. Ви працюєте з такими дітками кожен день. Скажіть, які шанси, що дитина, народжена з 32 по 37 тиждень вагітності, буде рости та розвиватися, як його однолітки, народжені вчасно?

— Своєчасно надана якісна медична допомога надає дитині, народженій з 32 тижня вагітності, всі шанси вирости здоровим. Розвиток сучасної неонатології та використання високоточної медичної апаратури в рази підвищує шанси таких дітей.

Тут ви можете подивитися відеоверсію інтерв’ю Юлії Петрівни Сюрхі.

 

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.