Тонзиліт – одна з найчастіших причин звернення до ЛОР-лікаря. Понад 20% населення страждає від цієї хвороби.
Однією з характерних особливостей тонзиліту – накопичення казеозних мас – утворення «пробок» – в мигдалинах. Це суміш шматочків їжі, бактерій, захисних клітин, епітелію мигдалин. Накопичуючись в лакунах (складках) мигдалини, вони можуть стати джерелом запалення.
У нормальному стані мигдалина здатна сама виштовхувати ці пробки з себе. Але в деяких випадках вона може не впоратися, і тоді потрібна допомога лікаря.
Для безпечного видалення пробок з мигдалин застосовують ручне або вакуумне промивання мигдалин. Перше – за допомогою спеціальної канюлі-насадки та шприця. Для другого використовують пристрої, які присмоктуються до мигдалини й витягають з неї пробки.
Обидва способи ефективні й безпечні при грамотному застосуванні.
Однакових мигдалин не буває. Одному пацієнту може краще підходити один спосіб, іншому – інший. А іноді найкращий варіант – їх чергування.
ЛОР-лікарі клініки ADONIS для вакуумного промивання мигдалин застосовують апарат «Тонзіллор». Прилад дозволяє не тільки ефективно витягати та виполіскувати пробки, але і проводити одномоментний вплив на зону ультразвуком, що дає додатковий протизапальний ефект.
Після санації мигдалин приладом «Тонзіллор» виконується фонофорез – ультразвуковий масаж, який має протизапальну, протимікробну дію на мигдалини й задню стінку горла. Є дані, що говорять про підвищення місцевого імунітету цих зон після даних сеансів.
![]() |
#тонзиллор #вакуумноепромывание #фонофорезминдалин