Все більше сімейних пар вибирають партнерські пологи, бажаючи зустріти народження малюка разом. Деякі жінки кажуть, що відчувають себе спокійніше і впевненіше, знаючи, що під час пологів їх близька людина буде поруч. Інші ж, навпаки, бояться, що партнеру буде психологічно важко перенести пологи, та що це може вплинути на їх стосунки в майбутньому. Думок багато, так само як і різних міфів.

Чи варто вибирати партнерські пологи і як правильно до них готуватися? Все про емоційну сторону цього питання розповіла перинатальний психолог медичного центру ADONIS Юлія Володимирівна Волянська.

Все більше сімейних пар вибирають партнерські пологи, при цьому у багатьох залишаються питання і побоювання. Скажіть, партнерські пологи — це дійсно необхідність або скоріше данина моді?

— Це дуже актуальне питання, тому що зараз більшість пологів партнерські. Дуже рідко бувають випадки, коли жінка вирішує народжувати одна. При цьому обидва варіанти абсолютно нормальні й правильні для конкретної сім’ї. Це особистий вибір кожного.

ADONIS є пологовим будинком сімейного типу. Ми вважаємо, що пологи — це важлива подія не тільки в житті жінки, але і всієї сім’ї. Саме тому ми даємо можливість бути поруч з породіллею близьким людям, підтримки та турботи яких вона потребує.

Медичні дослідження вже підтвердили, що після пологів з чоловіком у жінок рідше розвиваються післяпологові ускладнення. Ми також помічаємо, що жінки в цих випадках швидше відновлюються і відчувають себе емоційно комфортніше.

Що входить в роль партнера? Що він робить і як допомагає жінці?

— Партнер виконує комплекс немедикаментозних методів знеболення. Під час пологів він робить жінці легкий масаж, допомагає їй правильно дихати та пересуватися, вибираючи положення, в якому зменшується біль. Він подає їй якісь речі, приносить воду, при необхідності кличе акушера або медсестру.

Дуже важливо, щоб партнер дійсно допомагав жінці та робив те, що вона просить. Жінка в момент пологів інстинктивно відчуває, що їй зараз потрібно. Якщо вона хоче сходити в душ, значить, їй дійсно це потрібно. Важливо, щоб партнер не вирішував за породіллю, що для неї буде краще.

Іноді партнер стає посередником між жінкою і медичним персоналом, описуючи її стан і допомагаючи вплинути на неї. Наприклад, одній жінці потрібно ласкаво сказати, що залишилося ще зовсім трошки, що вона розумничка та у неї все добре виходить. А іншої жінки потрібно сказати, щоб вона взяла себе в руки, сконцентрувалася і зібрала всі сили для останніх потуг. Тільки близька людина знає, в яких словах потребує жінка, як можна її морально підтримати.

Як партнеру підготуватися до пологів і навчитися як потрібно себе вести? Це роблять ще під час вагітності або вже в пологовому будинку?

— Звичайно, потрібно готуватися заздалегідь. І жінка, і її партнер повинні розуміти, що їх чекає.

У ADONIS є «Школа майбутніх батьків», на заняттях якої ми допомагаємо вагітної і її чоловікові, мамі або близькій подрузі підготуватися до партнерських пологів і розповідаємо, як все буде відбуватися. Після приїзду в пологовий будинок жінка якийсь час проводить в палаті разом зі своєю сім’ї. Потім вона з партнером переходить в пологовий зал, де і відбуваються пологи.

У «Школі» ми розповідаємо про всі етапи пологів і навчаємо жінку і її партнера, що їм потрібно буде робити. При необхідності ми проводимо індивідуальні консультації та відповідаємо на всі тривожні пару питання.

Іноді породілля або її партнер щось забувають. Це природно в умовах стресу. У таких ситуаціях ми завжди підказуємо і допомагаємо. Протягом всього перебування в пологовому будинку жінка знаходиться під медичним наглядом і може отримати будь-яку допомогу.

Існує думка, що далеко не кожен чоловік може перенести присутність на пологах. Крім того, вагітні бояться, що побачивши процес народження малюка, чоловік може втратити до неї інтерес, як до жінки. Скажіть, що з цього правда, а що ні? Як все відбувається насправді?

— Це найпоширеніші міфи, і на заняттях «школи» ми про це розповідаємо. Партнер, неважливо говоримо ми про чоловіка або мами породіллі, є саме її партнером, а не партнером акушера-гінеколога. Під час самих пологів він стоїть в головах жінки, тримає її за руку, але дитину він не приймає. Це роблять лікарі. Таким чином, жінці не потрібно переживати, що її чоловік побачить щось «шокуюче». Однак це потрібно обговорити з ним заздалегідь, щоб під час пологів він залишався поруч з жінкою, а не ходив по пологовому залу.

Важливо, щоб рішення про партнерські пологи було спільним, і чоловік теж хотів на них присутнім. У таких випадках все проходить добре і не залишає у пари ніяких негативних емоцій. Якщо ж у відносинах є криза, партнерам може бути складно взаємодіяти один з одним. Не варто змушувати чоловіка йти на пологи, якщо він психологічно до цього не готовий і не хоче. У деяких випадках жінці може бути краще взяти з собою маму або іншу близьку людину. Все вирішується в індивідуальному порядку. Не можна узагальнено сказати, що в такий-то ситуації жінці краще вибрати партнерські пологи, а в такий-то — самостійні.

Як підготуватися до партнерських пологів, можна дізнатися, відвідавши «Школу майбутніх батьків». До речі, її учасники отримують знижку на пологи в акушерському стаціонарі ADONIS. Коштують партнерські пологи у нас стільки ж, як і індивідуальні. При цьому ми забезпечуємо породіллю і її партнера всім необхідним, включаючи медикаментами й засобами гігієни.

Тут ви можете подивитися відеозапис інтерв’ю Юлії Володимирівни Волянської про партнерські пологи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.