Підготовку до пологів багато хто сприймає чисто з практичної точки зору, збираючи потрібні медичні документи й речі, які знадобляться в пологовому будинку. Це все однозначно важливо, але є й інша сторона. Жінці та її близьким також потрібно підготуватися до пологів психологічно.

Як це зробити розповідає перинатальний психолог акушерського стаціонару (пологового будинку) ADONIS Юлія Володимирівна Волянська.

 

Юліє Володимирівно, розкажіть, що охоплює підготовка до пологів з психологічної точки зору?

– У третьому триместрі жінка починає готуватися до народження дитини. Вона організовує місце в квартирі, дитячу кімнату, купує речі для новонародженого і так далі. Коли цей процес завершено, можна сказати, закривається певний гештальт, і жінка починає відраховувати дні до народження дитини.

Підготовка до пологів з психологічної точки зору передбачає, в першу чергу, інформованість про майбутню подію. Жінці важливо вибрати пологовий будинок, в якому вона буде народжувати, і обговорити всі хвилюючі питання з акушером-гінекологом.

Фундаментальною основою підготовки є відвідування Школи майбутніх батьків, на якій обговорюються всі найважливіші моменти. Ми розповідаємо про періоди пологів, про те, як вони проходять, про особливості кесаревого розтину, якщо у жінки є до нього показання, про роль партнера під час пологів, правила догляду за новонародженим, грудне вигодовування і багато іншого.

 

Що робити, якщо є страх перед пологами? Як жінці його побороти?

– На відміну від тривожності страх є предметним. Якщо людина боїться, то знає, чого саме. Якщо є страх перед пологами, жінці важливо озвучити його своєму акушеру-гінекологу, щоб він зміг його розвіяти. Дуже часто жінки володіють не зовсім точною інформацією, отриманою з інтернету, телебачення або оповідань подруг.

Важливо, щоб вагітна обговорила всі тривожні питання з гінекологом, який дасть їй достовірну інформацію та допоможе сформувати реалістичне уявлення про те, що її чекає. Більшість страхів після таких розмов розсіюються.

Роды без страха

Також жінок часто турбують побутові питання. Наприклад, вони цікавляться, де під час пологів буде чоловік, де залишаться її особисті речі, чи зможе на виписку приїхати старша дитина і чи буде їй хтось допомагати в різних ситуаціях. Ми намагаємося надавати таку інформацію заздалегідь, ще на етапі підготовки до пологів.

 

Ви – пренатальний психолог в пологовому будинку ADONIS. Скажіть, у чому полягає ваша роль? Яку професійну допомогу ви надаєте породіллям?

– Я працюю з жінками і їх подружжям або партнерами, як на етапі вагітності, так і під час родового процесу і після пологів. Я консультую вагітних по немедикаментозним методам знеболення під час пологів. Обговорюю з ними, як приблизно все буде відбуватися.

У разі необхідності допомагаю партнеру підготуватися до пологів, розповідаю, що він може робити і яку підтримку надавати жінці. Також працюю з парами перед кесаревим розтином. Під час пологів часто допомагаю жінкам впоратися з тривогою, а молодим татам – з емоціями. При необхідності я спілкуюся з ними прямо в пологовому залі.

Дуже важливою є і робота з психологом в післяпологовому періоді. Я розповідаю парам, які психологічні зміни можуть відбуватися, що є нормою, а що тривожним дзвіночком, при появі якого потрібно звернутися за професійною допомогою.

Сучасна медицина працює за принципом біопсихосоціальної моделі, тобто вона розглядає людину з точки зору біологічного, психологічного та соціального благополуччя. Нам важливо, щоб не тільки фізіологічні параметри жінки відповідали нормам, прописаним в протоколах, а й її психологічний стан був комфортним.

Легкие роды

Ви сказали, що у разі необхідності відвідуєте породіллю навіть у пологовому залі. Коли це відбувається? Яку допомогу ви надаєте?

– Під час пологів у жінок іноді з’являється страх, змінюється емоційний стан, виникають якісь питання. Іноді психологічні труднощі відчуває партнер. Наприклад, через стрес виявляє бажання покинути пологовий зал, що викликає негативні емоції у породіллі. У подібних випадках я приходжу в родзал і надаю пацієнтці потрібну допомогу.

Іноді я виступаю посередником між нею і партнером або іншим медичним персоналом. Однак психолог не є партнером жінки на пологах, він надає тільки ситуативну допомогу, коли в цьому виникає потреба.

Психологічний комфорт жінки дуже важливий. Психологія – наука доказова. Відомо, що стрес, страх і сильні негативні емоції запускають в організмі ряд біологічних процесів, через що змінюється гормональний фон. Виробляється велика кількість певних гормонів – супресорів, які пригнічують дію інших. Їх концентрація під час пологів, навпаки, повинна бути високою.

Комфортний емоційний стан сприяє легшому фізіологічного перебігу пологів.

Читайте також «Партнерські пологи: поради пренатального психолога».

Переглянути відео-версію інтерв’ю Юлії Володимирівни Волянської ви можете тут:

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.