Дата публікації:
30.07.2019

Що таке перейми?

 

Перейми — це регулярні та неконтрольовані спазматичні скорочення маткових м’язів. Вони виникають з певною частотою і відрізняються наростаючою динамікою і інтенсивністю. З їх допомогою відбувається пом’якшення, потоншення і розкриття шийки матки. Пеерйми сприяють просуванню дитини по родовим шляхам.

Це перший і найтриваліший період пологів. Якщо жінка народжує вперше, то перейми тривають 10-12 годин, а у жінок, що народжували — 7-10.

Помилкові перейми

 

Незадовго до терміну пологів можуть виникати тренувальні перейми або предвісники. У першонароджуючих вони виникають десь за два тижні, а у повторнонароджуючих — за кілька днів. Як правило, помилкові перейми відбуваються в нічний час і за симптоматикою нагадують перейми або потуги. Для них також характерні нерегулярні ниючі болі в області попереку або внизу живота, які можуть віддавати в промежину і сечовий міхур. Іноді помилкові перейми відчуваються як потуги. Жінка відчуває скорочення прямих м’язів живота і тазового дна, а також позиви до дефекації. Як правило, з настанням ранку все тривожні симптоми зникають. Період тренувальних перейм важливий і потрібний, оскільки він сприяє пом’якшенню матки і готує організм вагітної до процесу пологів. Хоча в цей період шийка матки не розкривається.

Як же відрізнити помилкові перейми від справжніх?

Це питання турбує всіх майбутніх мам. Головна відмінна риса тренувальних перейм в тому, що вони відбуваються хаотично, безладно, з різними інтервалами і силою. Крім того, при виборі зручної пози, біль при помилкових переймах сповільнюється або зникає, тоді як при справжніх переймах вибір зручного положення спазми не знімає. Найчастіше вагітна жінка при помилкових переймах сумнівається, чи вони це є.


Ознаки справжніх перейм жінка ні з чим не сплутає:

  • Спазми відбуваються через передбачувані проміжки часу;
  • Вони посилюються і стають все сильніше і частіше;
  • Біль з попереку переходить вперед і вниз, в область паху;

Фази розвитку перейм

 

Існує три фази: початкова або латентна, активна і перехідна.

Кожна з них характеризується певною тимчасової тривалістю, інтервалами між переймами і ступенем розкриття шийки матки. Важливо вже на цьому етапі вести підрахунок епізодів і відзначати їх періодичність.

Деякі жінки вважають за краще для зручності користуватися додатком «Лічильник перейм». Додаток також підкаже, як дихати при переймах допоможе проаналізувати частоту і тривалість, визначить, коли пора їхати в пологовий будинок.

Початкова фаза триває 7-8 годин. Перші перейми короткі, по 10-15 секунд, а між ними тривалі проміжки до 30 хвилин. Іноді перейми латентної фази бувають практично не відчутні, їх навіть можна не помітити або проспати. На цьому етапі жінки можуть спокійно завершити розпочаті справи і почати збори. До кінця початкової фази тривалість перейм становить 30-50 секунд, а інтервали між ними по 5-10 хвилин. Шийка матки, як правило, розкривається на 3 см.

Але ці показники не абсолютні. Іноді початкова фаза затягується, а процес відкриття маточного зіва все не настає. У такому випадку жінці доводиться запастися терпінням і спробувати полегшити перейми існуючими немедикаментозними методами знеболювання, про які говорили на заняттях «Школи майбутніх батьків»: дихання, вибір зручної пози, теплий душ, стимуляція сосків, масажі і вправи.

Активна фаза. Коли спазми вже виникають через кожні 5-10 хвилин і тривають по 40 секунд, — саме час їхати в пологовий будинок. Активна фаза у тих, хто народжує вперше, може тривати до 5 годин і завершуватися розкриттям шийки матки на 7-10 сантиметрів.

Якщо ж перейми поновлюються кожні 2-3 хвилини, треба терміново викликати швидку допомогу.

Перехідна фаза або фаза уповільнення настає, коли матковий зів відкритий повністю, а інтервали між переймами скорочуються до 2-3 хвилин. Поступово перерви між переймами стають коротшими.

Це час, коли їм на зміну приходять потуги.

Ми привели опис стандартного процесу перейм. Далеко не завжди і не у всіх процес розвивається саме за цією схемою. Тому, якщо ситуація виходить з-під контролю, потрібно дзвонити своєму лікареві. Він неодмінно допоможе.

Нехай ваші перейми будуть безболісними, а пологи щасливими.

Телефонуйте нам:

Чекаємо вас за адресами

Лікувально-діагностичний центр у
Софіївській Борщагівці

Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
Київ, Дніпровська набережна, 26-К

Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
г. Киев, вул. Спаська, 39

Лікувально-діагностичний центр
Київ, вул. Жилянська, 72

Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

Лікувально-діагностичний центр в Обухові
Обухів, вул. Київська, 115-А

Філії


2 Отзывов

Додати коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано. Обов'язкові поля *