Лапароскопічна холецистектомія — це малоінвазивний метод видалення жовчного міхура. Лапароскопію проводять через кілька невеликих проколів в черевній порожнині. Операція є малотравматичної та дозволяє виписати пацієнта з хірургічного відділення максимум на 3 добу.

 

Симптоми захворювань жовчного міхура

Багато захворювань жовчного міхура, в тому числі жовчнокам’яна хвороба, можуть тривалий час розвиватися безсимптомно. Якщо пацієнт не проходить профілактичні обстеження, дізнатися про виникнення захворювання він може вже при розвитку ускладнень.

 

При виникненні цих симптомів потрібно терміново звернутися за медичною допомогою:

 

 • Біль ниючого, ріжучого характеру в зоні правого підребер’я
 • Біль з іррадіацією в праву лопатку, праве плече, шию
 • Посилення болю на тлі прийому жирної, копченої їжі
 • Підвищена температура тіла
 • Здуття живота
 • Металевий або гіркий присмак у роті
 • Нудота блювота.

 

Поєднання декількох симптомів може говорити про розвиток захворювання, що вимагає негайного проведення операції.

 

Показаннями до проведення лапароскопічної холецистектомії є:

 

 • Жовчнокам’яна хвороба (при виявленні каменів під час УЗД і відсутності больового синдрому)
 • Гострий або хронічний холецистит (при наявності больового синдрому, нудоти, підвищеної температури на тлі каменеутворення)
 • Гострий некалькульозний холецистит (при наявності больового і диспепсичного синдрому на тлі бактеріального запалення стінки жовчного міхура при відсутності каменів)
 • Запалення і закупорка жовчних проток дрібними каменями (холангіт з холедохолітіазом)
 • Холестероз стінки жовчного міхура (пробиття стінки жовчного міхура кристалами холестерину)
 • Поліпоз жовчного міхура (множинні аденоматозні поліпи розміром більше 10 мм)
 • Новоутворення
 • Спазм сфінктера Одді, що приводить до порушення скоротливої ​​функції жовчного міхура (в усьому світі становить близько 25% всіх операцій — наявність больового і диспепсичного синдрому при відсутності каменів, зменшення виведення обсягу жовчі на 40%, виявлене при УЗД з жовчогінним сніданком).

 

Це основні показання до видалення жовчного міхура. Його проводять як при гострому холециститі, який розвивається на тлі жовчнокам’яної хвороби, так і при хронічній некалькульозній формі захворювання. Перед прийняттям рішення про призначення холецистектомії лікар направляє пацієнта на лабораторні та інструментальні дослідження, що дозволяють максимально точно оцінити його стан та обрати оптимальний метод лікування. У ряді випадків у пацієнтів виявляються протипоказання до видалення жовчного міхура і з’являється потреба в підборі іншого виду терапії.

 

Протипоказаннями до лапароскопічної холецистектомії є:

 

 • Серцева недостатність
 • Миготлива аритмія
 • Захворювання легенів з розвитком легеневої недостатності
 • Ниркова недостатність.


Діагностика та передопераційна підготовка

Для діагностики захворювань жовчного міхура проводять лабораторні аналізи, ультразвукові дослідження, фіброгастродуоденоскопію та інші методики. Обсяг обстежень визначає лікуючий лікар з урахуванням історії хвороби пацієнта і його самопочуття.

При виявленні показань до проведення холецистектомії в плановому порядку пацієнтові призначають додаткові аналізи та дослідження, необхідні для ретельної підготовки до хірургічного втручання.

 

Перед операцією призначають:

 

 • Загальний і біохімічний аналіз крові
 • Загальний аналіз сечі
 • Аналіз крові на визначення групи крові та резус-фактора
 • Коагулограму
 • Печінкові проби
 • УЗД жовчного міхура
 • Електрокардіограму.

 

Результати цих досліджень допомагають виключити можливі протипоказання до операції та підготувати пацієнта до її проведення.

 

Як проводиться операція

 

У хірургії застосовують два види холецистектомії: лапаротомний та лапароскопічний. Сьогодні більшість хірургів віддають перевагу лапароскопічного методу, який є малоінвазивним. При виконанні операції таким чином відсутні великі розрізи, що зменшує її травматичність і скорочує відновний період.

Суть лапароскопічної операції полягає в тому, що в черевну порожнину пацієнта через 4 розрізу, діаметром 3-10 мм, вводять спеціальні хірургічні інструменти — троакари. Через один з них в черевну порожнину нагнітається двоокис вуглецю. Це забезпечує підняття черевної стінки та створення операційного простору. Після цього через інші розрізи вводять троакар з камерою і лапароскопічні інструменти, за допомогою яких лікар проводить видалення жовчного міхура. Операція займає від до 2 годин, і проводиться під загальним наркозом.

 

Післяопераційний період і наслідки видалення жовчного міхура

 

Після проведення лапароскопії пацієнта переводять в індивідуальну палату денного стаціонару МЦ ADONIS. Після лапароскопічної холецистектомії, в залежності від індивідуальних випадків, рекомендують залишатися під наглядом лікаря протягом 1-3 діб.

Протягом перших двох днів (поки не почнуть відходити гази) після видалення жовчного міхура харчування, як правило, виключають. Потім призначають сувору дієту, яку поступово розширюють.

Після проведення холецистектомії можна жити повністю повноцінним життям. Бо віддаляється тільки жовчний міхур, зберігаються протоки, за якими жовч продовжує текти у дванадцятипалу кишку. Після адаптації організму і формування умовного рефлексу для обробки харчового хімусу з печінки починає подаватися такий же обсяг жовчі, як і раніше.

Щоб уникнути ускладнень після лапароскопічної холецистектомії протягом 3-7 тижнів потрібно дотримуватися лікарських рекомендацій. Вони можуть відрізнятися для кожного пацієнта залежно від його індивідуальних особливостей.

В основному після видалення жовчного міхура пацієнтам рекомендують:

 

 • Дотримуватися дієти № 5 для адаптації системи травлення (перший місяць суворої, з подальшим розширенням під контролем лікаря гастроентеролога)
 • Не підіймати тяжкості вагою більше 4 кг
 • Не допускати перенапруження і стресів
 • Регулярно здійснювати піші прогулянки
 • Через місяць пройти УЗД черевної порожнини.

 

Лапароскопічна холецистектомія в ADONIS

 

У відділенні хірургії ADONIS холецистектомію проводять переважно лапароскопічним методом. Високоточне ендоскопічне обладнання з США і Німеччини дозволяє проводити операції будь-якої складності з мінімальною травматизацією і крововтратою, що забезпечує скорочення післяопераційного періоду і дає можливість пацієнту повернутися до звичного життя вже через кілька днів.

Холецистектомію проводять лікарі вищої категорії з досвідом роботи більше 10 років. Вони досконально володіють методом лапароскопічних операцій на сучасному обладнанні та регулярно підвищують свою кваліфікацію на виїзних майстер-класах.

У ADONIS створені всі умови для точної діагностики, ефективного і безпечного хірургічного лікування, а також комфортного перебування в стаціонарі.

Процедуры и цены

Лапароскопічна холецистектомія при гострому та / або ускладненому холециститі
18 000,00 грн.
Лапароскопічна холецистектомія при хронічному холециститі
16 000,00 грн.
Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, ул.Раіси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул.Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул.Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  Київ, вул. Виноградна, 1

  Врачи

  Ендоскопіст ADONIS
  Лікар-хірург, ендоскопіст вищої категорії, комбустіолог вищої категорії
  Лікар-хірург, онколог вищої категорії
  Лікар-хірург вищої категорії, проктолог, флеболог, баріатричний хірург
  Заслужений лікар України, завідувач хірургічного відділення ADONIS на Дніпровській...
  Филиалы

  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  з 09:00 по 21:00
  Лівобережна

  Запишитесь на прием