Флебэктомия в Киеве

Флебектомія – це хірургічна операція, яку застосовують для лікування варикозної хвороби вен. Вона передбачає видалення патологічно розширених вен для відновлення нормального кровотоку і зниження ризику розвитку ускладнень.

До варикозного розширення найбільш схильні поверхневі вени нижніх кінцівок, за якими проходить близько 10% кровотоку. Після їх видалення глибинні вени адаптуються до збільшення навантаження. Флебектомія дозволяє поліпшити кровообіг в організмі й усунути естетичні дефекти, утворені випираючими венами.

 

Показаннями до проведення флебектомії є:

 • Варикозна хвороба вен;
 • Ускладнення варикозу (тромбофлебіт і трофічні виразки);
 • Розширення, випинання та іноді кровотеча варикозних вен;
 • Порушення відтоку крові (постійні набряки й важкість у ногах);
 • Патологічна звивистість вен;
 • Діаметр уражених вен більше 15 мм.

 

Це основні показання для проведення флебектомії. Однак вона може бути призначена і в інших випадках. Рішення про методи лікування та необхідність операції лікар приймає в кожному випадку індивідуально після проведення діагностичних досліджень.

Флебектомія є радикальним методом лікування варикозної хвороби, але не єдиним. На початкових стадіях захворювання у флебології також використовують медикаментозну терапію і малоінвазивні процедури. Класичну флебектомію застосовують при великому варикозі, коли з’являється ризик розвитку ускладнень.

Флебэктомия

Як проходить флебектомія

Флебектомією називають комплекс різних технік, які використовують під час операції для видалення уражених варикозом вен. Нині найчастіше застосовують комбіновану флебектомію, яка проводиться в кілька етапів:

 • Спочатку лікар проводить ультразвукове дуплексне сканування (УЗДС) судин і вен і робить на шкірі розмітку, позначаючи пошкоджені ділянки, шляхи відтоку і припливу крові;
 • Потім робить невеликі проколи, як правило, в паховій області або під коліном, через які проводить перев’язку вен в місцях впадання в глибокі судини;
 • Наступним етапом проводиться безпосередньо видалення уражених вен або їх ділянок;
 • Після цього хірург робить перев’язку перфорантних судин і завершує операцію.

Для видалення вен або їх частин в хірургії використовують різні техніки. Яка з них оптимально підходить в конкретному випадку визначає хірург.

Флебектомія проводиться під загальною анестезією (наркозом, медикаментозним сном) або місцевою (спінальною) анестезією. Вибір методу знеболення залежить від обсягу оперативних втручань і загального стану здоров’я пацієнта. Час проведення операції складає в середньому від 1 години до 3 годин.

Флебектомію застосовують для лікування варикозного розширення вен упродовж багатьох десятиліть. За цей час методика її проведення була багаторазово вдосконалена.

Зараз флебектомія, зокрема мініфлебектомія, є малоінвазивною процедурою, яка проводиться через кілька невеликих проколів на шкірі. Флебектомія стала менш травматичною, ніж була раніше, завдяки чому період відновлення також в рази скоротився.

Сосудистая хирургия

Післяопераційний період

Після видалення вени лікар накладає на ногу еластичний бинт або компресійний трикотаж. Через кілька годин після операції (пацієнт знаходиться в положенні лежачи) хірург оглядає його та у разі відсутності ускладнень дозволяє вставати і ходити.

Як правило, флебектомія проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає тривалого перебування в стаціонарі.

На повторний огляд флеболога приходять на 1, 2 і 7 день після проведення операції. Компресійні панчохи або бинти рекомендують носити від декількох днів до декількох місяців в залежності від стадії захворювання. Також під час післяопераційного періоду лікар може призначати додаткові препарати.

Рекомендації після флебектоміі для різних пацієнтів можуть відрізнятися. Їх дає лікуючий лікар або хірург.

У деяких випадках призначають масаж або лікувальну гімнастику, а також радять уникати підняття важких предметів і значних фізичних навантажень.

Що можна, а що не можна робити після флебектоміі, обов’язково потрібно уточнити у лікаря, щоб не допустити виникнення негативних наслідків у вигляді ускладнень після операції.

 

Протипоказання до операції

Деяким пацієнтам флебектомія протипоказана через ризик розвитку ускладнень і погіршення стану. У таких випадках лікар підбирає консервативне лікування. При відносних протипоказаннях (вагітність, інфекційні захворювання) проведення операції переноситься на більш пізній термін.

Протипоказаннями для проведення флебектомії є:

 • Остання стадія варикозу;
 • Похилий вік пацієнта;
 • Ішемічна хвороба серця;
 • Гіпертонія;
 • Інсульт, інфаркт в анамнезі;
 • Цукровий діабет;
 • Вагітність (кінець другого і третій триместри);
 • Деякі інфекційні захворювання.

 

Діагностика 

Перед проведенням флебектомії лікар направляє пацієнта на діагностику. Вона включає УЗДС вен і лабораторні аналізи. Дані цих досліджень дозволяють виключити наявність протипоказань і оцінити ступінь пошкодження вен.

Удаление варикозных вен

Де зробити флебектомію і скільки вона коштує

У медичному центрі ADONIS в Києві створені всі умови для діагностики та ефективного лікування варикозної хвороби вен. У приватному в відділенні хірургії проводиться мікросклеротерапія, ехосклеротерапія і флебектомія будь-якої складності.

Відділення радіології та хірургії ADONIS оснащені новітнім діагностичним та хірургічним обладнанням преміум класу з Німеччини та США. Воно дозволяє проводити максимально точну діагностику й оперативне лікування. У тому числі в клініці використовується ендоскопічне обладнання для проведення малоінвазивних операцій.

Завдяки цьому, а також багаторічному досвіду лікарів ми можемо надати своїм пацієнтом найвищу якість послуг.

Направления


Звоните нам по телефонам
Запишитесь на приём

  Ждем вас по адресам

  Лечебно-диагностический центр, м. Левобережная
  Киев, ул.Раисы Окипной, 8-Б

  Лечебно-диагностический центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Киев, Днепровская набережная, 26-К

  Лечебно-диагностический центр
  Киев, ул.Жилянская, 72

  Детский медицинский центр, м. Позняки
  Киев, проспект Петра Григоренко, 22/20

  Лечебно-диагностический центр
  Киев, улица Княжий Затон, 9

  Стоматология ADONIS, м. Осокорки
  Киев, Днепровская набережная, 26-Г

  Роддом ADONIS (акушерский стационар)
  Бузовая, ул. Садовского, 34-А

  Лечебно-диагностический центр в Обухове
  Обухов, ул.Киевская, 115-А

  Роддом ADONIS на левом берегу
  Киев, ул. Виноградная, 1

  Филиалы


  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  Запишитесь на прием