Гормон щастя або вітамін гарного настрою

Кожна людина хотіла б мати таку чарівну таблетку, щоб з’їсти та вмить стати щасливим, хоробрим здоровим. Але так буває тільки в дитячих книжках і ще в піснях.

Зате є вітаміни гарного настрою. Пам’ятайте слова Монатика: «Не сумуй, отримуй — VITAMIN D»!

Річ у тому, що одним з особливостей вітаміну D є те, що він забезпечує нам гарний настрій і позбавляє від депресій.

У чому ще цінність вітаміну D?

В наші дні з’явилося безліч досліджень, які доводять, що цей вітамін відіграє більш значну роль, ніж ми собі уявляли. Через різноманітного впливу на організм його навіть стали називати прогормоном D.

Всім відомо, що вітамін D утворюється в шкірі під впливом сонячних променів і що нестача його може спровокувати дитячий рахіт. Але це далеко не всі властивості цього вітаміну. Крім того, поживна жиророзчинна речовина прогормона D, впливаючи на механізм кальцієво-фосфорного обміну, зміцнює кісткову тканину і підвищує імунітет. З його допомогою не тільки засвоюється кальцій, магній, фосфати, він також бере участь в процесі росту, відновлення всіх клітин організму та інших численних процесах: активно задіяний в утворенні інсуліну, регулює згортання крові, навіть має протипухлиний ефект.


Існує тільки два природних шляху вироблення вітаміну D в крові

1. Утворюється під впливом ультрафіолетових променів. Причому кількість виробленого прогормона залежить від безлічі факторів: від часу доби та кута падіння сонячного світла, від використання сонцезахисного крему і навіть від забрудненості повітря.

2. Потрапляє в організм з їжею. Найбільша кількість вітаміну D знаходиться в морепродуктах. Багатьом з дитинства знайомий риб’ячий жир, одержуваний з жирних сортів риби або печінки тріски. Але навколо нього сьогодні ведеться багато суперечок, тому призначати його собі не бажано. У переліку вітаміновмісних продуктів лідирують: скумбрія, лосось, тунець, яєчний жовток, оселедець, червона ікра, яловича печінка, гриби шиїтаке, молоко, сир Рікотта і інші.

Дуже важливо, щоб свою порцію вітаміну, особливо в осінньо-зимовий період, ми отримували безпосередньо з продуктів харчування. Для здорової людини цього має бути досить, якщо, звичайно, риба або птах жили в місцях, не позбавлених сонячного світла. У тому ж випадку, якщо риба вирощувалася в рибному господарстві, прогормона D буде небагато.

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D?

Доведено, що є чіткий зв’язок між дефіцитом вітаміну D та розвитком численних хвороб.

У 100% людей з нестачею цього прогормона спостерігається депресивний стан і пригнічений настрій, млявість, швидка стомлюваність, а у 70% з них існують проблеми з волоссям, шкірою, нігтями.

Крім цього, недолік прогормона D може спровокувати розвиток цукрового діабету, збільшує ризик онкологічних процесів, серцевих, інфекційних, вірусних, репродуктивних захворювань. Астма, інфаркт, інсульт, безпліддя, патологія ясен, зубів, зниження пам’яті, розумової активності — ось короткий перелік можливих недуг. Брак сонячного вітаміну особливо позначається в холодну пору року.

На вироблення вітаміну D впливає не тільки харчування, наявність сонячних днів і пору року, але і вік, навіть колір шкіри, який визначається пігментом меланіну. У смаглявого людини велика кількість клітин меланіну заважає виробленню цього вітаміну. Тому в жарких країнах, де цілий рік світить сонце, темношкірі діти можуть хворіти на рахіт. У блідолицих прогормон D виробляється швидше і легше. Досить часто його нестача проявляється у спортсменів, людей, що мають захворювання опорно-рухового апарату або у тих, хто живе в північних широтах.

Які ж симптоми свідчать про дефіцит прогормона D?

 • хронічна втома;
 • швидка стомлюваність очей;
 • погіршення зору;
 • часті інфекції;
 • м’язова слабкість;
 • розвиток остеопорозу;
 • ушкодження зубної емалі, нігтів, волосся

Діагноз про дефіцит вітаміну D на око не встановлюється. Перш ніж купувати таблетки, порадьтеся з лікарем. Адже причина нестачі вітаміну може бути не в раціоні, а в роботі якогось органу: наприклад, печінки, нирок або кишечника. Тому спочатку проводиться діагностика, рентгенологічне дослідження кісток або аналіз крові. Після чого лікар призначає лікування, що допомагає впоратися з нестачею вітаміну D.

Самостійно прописувати собі вітаміновмісні синтетичні препарати для профілактики вкрай небажано.

Всім сонячного настрою і будьте здорові!

Направления


Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6