Удаление аденоидов у детей

За статистикою від Європейської Асоціації Педіатрії, кожна третя дитина у віці 4-12 років стикається із запаленням одиночної піднебінної мигдалини (аденоїду). Цей стан є стандартним “супутником” адаптації у новому колективі, настання холодів і навіть незначного переохолодження. У зв’язку з особливостями анатомії та фізіології дитячої носоглотки, аденоїдит (запалення аденоїдів) є першою за частотою причиною звернення до дитячого отоларинголога.

Захворювання має довгонарастаючий характер. Класичними яскраво вираженими симптомами є дихання через рот і одутлість обличчя. Запалення в піднебінній мигдалині може прогресувати і значно знижувати якість життя дитини. І якщо призначена консервативна терапія не має успіху, то дитині показано хірургічне втручання. Видалення аденоїдів у дітей є простою та безпечною операцією, після якої дитина житиме без обмежень.

 

Причини аденоїдиту

 • часті застуди;
 • ексудативний діатез;
 • переохолодження організму;
 • хронічне вогнище інфекції (тонзиліт, карієс);
 • індивідуальні анатомічні особливості носоглотки

 

Захворювання повільно розвивається, причому в рази знижує якість життя дитини. Діти, які страждають від аденоїдних вегетацій, можуть бути дратівливими, примхливими. А все через те, що маленька людина позбавлена ​​можливості вільно дихати носом.

 

Симптоми аденоїдиту

 

Характерними симптомами аденоїдиту, при яких необхідно звернутися до ЛОР-лікаря, є:

 • дитина хропе уві сні або постійно дихає ротом;
 • обличчя через постійне ротове дихання стає одутлим;
 • голос дитини став гугнявим вже після одужання від чергової ГРВІ.

 

Тільки після огляду лікар може поставити чіткий діагноз та запропонувати схему лікування залежно від ступеня розвитку аденоїдних вегетацій.

 

На лікування та видалення аденоїдів у дітей ціни вказані на сайті клініки.

 

Класифікація аденоїдів

 • перший ступінь — аденоїди закривають дихальний просвіт носоглотки на третину, що може стати причиною утрудненого дихання та виникнення хропіння у дітей у нічний час;
 • другий ступінь — аденоїдні розростання закривають просвіт носоглотки наполовину, тим самим утруднюючи дихання не тільки вночі, а й вдень;
 • третій ступінь – дитина зовсім не дихає через ніс, порушується мова, змінюється голос.

 

Чим небезпечні збільшені аденоїдні вегетації

 

Аденоїдит може спричинити захворювання інших ЛОР-органів (наприклад, призвести до розвитку гаймориту), спровокувати патології дихальних шляхів.

Якщо видалення аденоїдів у дітей за показаннями не було проведено вчасно, можуть виникнути такі проблеми, як:

 • часті отити;
 • порушення слуху (аденоїди перекривають євстахієву трубу, порушуючи рух повітря в середньому вусі та рухливість барабанної перетинки);
 • деформація лицьової частини черепа;
 • формування неправильного прикусу;
 • руйнування зубної емалі;
 • формування осередку хронічної інфекції;
 • часті застудні захворювання;
 • запальні процеси гортані та глотки;
 • часті бронхіти;
 • порушення мови та ін.

 

Саме тому, якщо ви помітили у своєї дитини симптоми, характерні для аденоїдиту, зверніться за консультацією до дитячого улора до Педіатичного центру клініки ADONIS. Наші досвідчені оториноларингологи проведуть делікатний огляд маленького пацієнта та запропонують оптимальні варіанти вирішення проблеми.

 Якщо лікар порекомендує видалення аденоїдів у дитини, ціну в Києві можна дізнатися на сайті клініки.

удаление аденоидов в киеве

 

Лікування аденоїдів

 

У більшості випадків лікування аденоїдів у дітей проводиться за консервативною методикою. Якщо у дитини аденоїдит першого або другого ступеня, лікар призначає процедури, спрямовані на зменшення розростання аденоїдів та медикаментозну терапію.

 

Для лікування аденоїдів використовують:

 • протизапальні та судинозвужувальні спреї;
 • ізотонічні сольові розчини для промивання носа;
 • фізіотерапію (лазеротерапія чи кварцювання порожнини).

 

Питання операції на аденоїдах піднімається тоді, коли консервативне лікування аденоїдів у дітей не дає позитивних результатів. Оторалингологи ADONIS детально розповідають батькам про всі можливі варіанти виконання операції, особливості відновлення та подальшого способу життя.

Вартість операції з видалення аденоїдів можна дізнатися тут.

 

Видалення аденоїдів: показання

 

Показання до видалення аденоїдів у дітей мають відносний та прямий характер. До відносних належать часті застудні захворювання з обов’язковим нежитем.

 

Абсолютним показанням до проведення операції аденотомія є:

 • цілодобове порушення носового дихання;
 • затримка дихання уві сні (апное);
 • порушення слуху;
 • неправильний розвиток щелепно-лицьової системи.

 

У таких випадках приймається рішення про операцію видалення аденоїдів у дітей, ціна на яку вказана на сайті.

 

Хірургічні методи лікування аденоїдиту

 

Класична аденотомія – видалення аденоїдних розростань спеціальним скальпелем (аденотомом). Мінус методу в недостатньому огляді операційного поля та ризик пасивного ушкодження слизових. Ендоскопічна аденотомія – малоінвазивне видалення аденоїдів із використанням ендоскопа. Метод має високу точність та ефективність. Лазерне видалення аденоїдів – висічення аденоїдних вегетацій за допомогою лазера. Має високу точність, малоінвазивний.

 

Типи знеболювання при аденотомії

 

Видалення аденоїдів у дітей проводять як із використанням місцевої анестезії, так і під загальним наркозом. Як місцева анестезія, використовується розчин ультракаїну або лідокаїну у вигляді спрею, яким зрошують небо дитини. Знеболення проводять безпосередньо перед процедурою.

За 30 хвилин до операції дитині вводять седативне, щоб дитина була спокійна і не боялася. Плюсом такої анестезії під час операції на аденоїди є відсутність “виходу” з наркозу. Місцеве знеболювання рекомендовано дітям віком від 8 років. До недоліків можна віднести високий рівень стресу у дитини та ризик індивідуальної алергічної реакції на анестетик. Діти дошкільного віку проводять видалення аденоїдів під загальним наркозом. В ADONIS із пацієнтами працюють досвідчені анестезіологи. Лікар підбирає оптимальну дозу та препарат, виходячи з індивідуальних особливостей дитини, завдяки чому «вихід» з наркозу буде максимально м’яким.

На операцію видалення аденоїдів у дітей вартість вказана тут.

 

Як проходить аденотомія

 

Класичну операцію з видалення аденоїдів проводять за допомогою спеціального вигнутого хірургічного ножа-аденотома Бекмана.

Видалення аденоїдів у носі у дітей відбувається в положенні сидячи. Попередньо, за 20-30 хвилин до маніпуляції медсестра зрошує горло та піднебінне склепіння місцевим анестетиком для того, щоб слизова оболонка втратила свою чутливість. Хірург направляє інструмент у рот до склепіння носоглотки і зрізає аденоїди. Після цього посічені аденоїдні відростки видаляють через рот. Процедура проводиться дуже швидко, дитина навіть не встигає помітити, що сталося. Невеликий дискомфорт маленький пацієнт відчуває, але болю немає.

Малоінвазивну аденотомію проводять під загальним наркозом із використанням ендоскопа або лазерного скальпеля. Таке втручання дозволяє максимально точно видалити патологічні вегетації без пошкодження прилеглих тканин. Операція займає 10-20 хвилин. Діти таку процедуру переносять добре. Відновлювальний період після втручання короткий.

 

Відновлення дитини після аденотомії

 

 Після проведення операції з видалення аденоїдів дитина перебуває у стаціонарі під наглядом лікаря та медперсоналу. У хірургічному стаціонарі ADONIS поруч із дитиною також можуть бути батьки.

Під час «виходу» з наркозу, дитина може скаржитися на запаморочення, може виникнути блювання, нудота. Малюки можуть плакати і кричати. Тому батьки мають весь час перебувати біля малюка. Годувати і напувати маленького пацієнта можна тільки після дозволу лікаря. Після виписки зі стаціонару, лікар призначить дієту та схему для лікування в домашніх умовах.

удаление аденоидов

Переваги аденотомії в ADONIS

 

Видалення аденоїдів у дітей у дитячому центрі клініки ADONIS має ряд переваг:

 • досвідчені дитячі ЛОР-хірурги з клінічним стажем понад 10 років;
 • новітнє діагностичне та хірургічне обладнання;
 • комфортні палати, у яких дитина може бути з батьками;
 • безпечне знеболювання;
 • короткий період відновлення;
 • доступні ціни, програми оплати частинами (в кредит).

 

Вартість видалення аденоїдів у дітей, а також спеціальні пропозиції щодо цін у клініці можна переглянути на сайті.

 

Ціни

 

У Педіатричному центрі ADONIS операції проводять дитячі хірурги-отоларингологи. На видалення аденоїдів у дітей, ціна залежить від кваліфікації лікаря, який проводить операцію. Також кінцева вартість включає перебування в стаціонарі (за потребою).

На операцію з видалення аденоїдів ціна в клініці починається від 7000 грн.

 

Як записатись

 

Якщо у дитини є симптоми аденоїдиту, звертайтеся за допомогою в ADONIS. Досвідчені дитячі хірурги цілодобового стаціонару завжди готові надати вам медичну допомогу, провівши операцію з видалення аденоїдів максимально комфортно і безпечно. Записатися на прийом до лікаря-отоларинголога на консультацію з приводу видалення аденоїдів у Києві в медичному центрі ADONIS можна, використовуючи форму на сайті або за телефоном кол-центру

 

0 800 707 707

 

Оператор контакт-центру в найкоротші терміни опрацює заявку та зв’яжеться для уточнення деталей проведення процедури видалення аденоїдів у дитини в конкретному випадку.

Ціни


Консультація дитячого анестезіолога
715,00 грн.
Консультація лікаря дитячого хірурга в стаціонарі
990,00 грн.
Консультація дитячого отоларинголога
715,00 грн.
Аденотомія класична з ендоскопічним контролем
7 700,00 грн.
Аденотомія+тонзилектомія
11 550,00 грн.
Аденотомія+тонзилотомія
10 450,00 грн.

Процедуры

Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Пологовий будинок ADONIS на Софіївський Борщагівці
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Лікувально-діагностичний центр у Бучі
  Буча, вул. Нове шосе, 52

  Лікарі


  Врач ADONIS, Киев
  Лікар-отоларинголог вищої категорії, дитячий отоларинголог, хірург
  Врач ADONIS, Киев
  Дитячий отоларинголог

  Часті питання


  Філії