Планирование беременности
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

За статистикою, в Україні понад 70% вагітностей не заплановані. На жаль, не всі пари розуміють важливість цього етапу в підготовці до зачаття і народженні здорової дитини. Перш за все, потрібно розуміти, що починати планувати вагітність варто не після того, як тест показав заповітні дві смужки, а набагато раніше.

 

Чому важливо планування вагітності

Важливо усвідомити: вагітність – це не хвороба, це природний стан для жінки, до якого потрібно підходити усвідомлено.

Часто період планування вагітності ще називають нульовим триместром. І він, по праву, вважається одним з основних, оскільки від нього багато в чому залежить перебіг вагітності та здоров’я мами й майбутнього малюка.

Також на етапі підготовки до вагітності важливо вибрати «свого лікаря» та клинку, в якій ви будете проходити всі обстеження. Для вашого комфорту в ADONIS створені комплексні програми по веденню вагітності. Вам не потрібно дізнаватися у лікаря коли потрібен наступний візит або яке обстеження необхідно пройти: вся інформація вказана у програмі. Крім того, дуже цінним бонусом від ADONIS при оформленні програми по веденню вагітності ви отримаєте подарунок — страховку від компанії «ІнтерЕкспрес» БЕЗКОШТОВНО.

Програма «Захист вагітності» включає:

 • Страхові випадки: загрози переривання вагітності, загроза передчасних пологів, травми під час вагітності, екстрагенітальні патології, штучне переривання вагітності (в т.ч. селективний аборт), відшкодування 80% від вартості медикаментів.

 • Страхові виплати за договором 50000 грн.

 

Основні рекомендації при підготовці до вагітності:

 • аналіз способу життя (режим харчування, сну, фізичної активності, наявність шкідливих звичок);
 • консультування майбутніх батьків у сімейного лікаря (лікування або профілактика хронічних захворювань);
 • консультування у профільних фахівців (гінеколог / уролог);
 • отримати у лікаря список аналізів при плануванні вагітності;
 • зберіть якомога більше інформації (клініка, центр планування сім’ї, школа майбутніх батьків, блог лікаря акушера-гінеколога).

 

Важливий нюанс – робити все потрібно, виключно, разом з партнером.

Планування вагітності в ADONIS, Київ

Етапи планування вагітності

Планування вагітності – це комплекс заходів, основна мета яких підготувати організм жінки до навантажень, яких раніше не було. Також важливий психологічний аспект підготовки. Орієнтовно процес підготовки до вагітності займає від 3 до 6 місяців і дозволяє перевірити стан здоров’я майбутньої матері та майбутнього батька, їх готовність до зачаття здорової дитини.

 

Консультація терапевта і профільних фахівців

 • Обстеження у сімейного лікаря

Запишіться на консультацію до сімейного лікаря та обговоріть, які потрібно здати аналізи перед вагітністю. Якщо ви відчуваєте себе добре – візит допоможе вам в цьому переконатися. Якщо ж ви страждаєте від хронічних захворювань, обов’язково пройдіть повне обстеження і необхідний курс лікування за кілька місяців до запланованого зачаття.

 • Рекомендовані обстеження: флюорографія, УЗД та ЕКГ

На етапі планування вагітності рекомендується зробити ЕКГ і УЗД органів малого таза, флюорограму органів грудної клітини.

 • Обстеження у стоматолога

Під час вагітності підвищується рівень захворювань ясен і виникнення карієсу. Тому краще проконсультуватися у стоматолога та пролікувати зуби до зачаття, тому що під час вагітності заборонений рентген і не рекомендується використання багатьох ліків, зокрема знеболювальних засобів.

 • Обстеження у гінеколога (майбутньому татові – в уролога)

Підготовка до вагітності неможлива без консультації з гінекологом. Гінеколог зможе визначити стан вашого репродуктивного здоров’я:

 • гінекологічний огляд;
 • мазки на мікрофлору піхви;
 • ПАП-тест для діагностики захворювань шийки матки;
 • коагулограма.

Уролог підкаже, які потрібно здати аналізи при плануванні вагітності у чоловіків.

У разі виявлення патологій, лікар призначить ефективне лікування.

Планирование беременности в Киеве

Які аналізи потрібно здавати при плануванні вагітності

 • ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом). Планування вагітності має на увазі обов’язкову здачу аналізів.
 • ВІЛ. Важливо також майбутнім батькам здати кров на ВІЛ і на гепатит В, майбутній мамі – на тиреотропний гормон.
 • Група крові та резус-фактор.
 • Аналіз на визначення рівня глюкози в крові.
 • Краснуха. Здаючи аналізи для майбутніх мам, обов’язково перевірте на наявність у вас імунітету до токсоплазмозу і краснухи. Краснуха під час вагітності дуже згубна для плода. Саме тому майбутній мамі важливо робити цю процедуру. Якщо ви не робили щеплення від краснухи в дитинстві, зробіть її зараз, за ​​три місяці до запланованої вагітності.
 • TORCH-інфекції. Інфекційне захворювання токсоплазмоз, яке переносять кішки, небезпечно для вагітних. Тому, якщо у вас немає до нього імунітету, краще утриматися від спілкування з кішками в цей період. Аналіз на TORCH-інфекції як раз і визначають наявність антитіл до краснухи, цитомегаловірусу, токсоплазму і герпесу. Але, як показує практика, майже всі є носіями вірусу простого герпесу і цитомегаловірусу. І захиститися від них практично неможливо. При цьому аналізи досить недешеві. Не займайтеся самолікуванням. Повний список аналізів при плануванні вагітності краще все ж уточнити у свого гінеколога / уролога.

 

Рекомендовані вітаміни для планування вагітності

 1. Фолієва кислота. Під час вагітності організму жінки потрібно набагато більше різних поживних речовин і вітамінів, ніж раніше. Але в період планування вагітності потрібні додаткові. До них відноситься фолієва кислота, яка потрібна для правильного формування нервової трубки плода і виключення дефектів нервової системи дитини. Почали планування вагітності – фолієва кислота повинна з’явиться у вашому раціоні аж до 12-го тижня вагітності.

 2. Вітамін Е. Також при підготовці до вагітності часто призначають вітамін Е. Але про це краще проконсультуватися з гінекологом.

Планирование беременности в Киеве

Рекомендації з ведення здорового способу життя

Шкідливі звички

Якщо ви вирішили стати батьками, важливим пунктом у підготовці до вагітності буде відмова від шкідливих звичок (і майбутній мамі, і майбутньому татові). Куріння і вживання алкоголю може не тільки згубно позначитися на зростанні та розвитку плоду, а й призвести до серйозних ускладнень (викидень, передчасні пологи, синдром раптової смерті у немовлят).

Пасивне куріння також шкідливо, тому варто привчити рідних і близьких не палити поруч з вами. Якщо ви або ваш партнер палите, потрібно відмовитися від цього до вагітності, а не після того, як дізналися про неї.

Що стосується алкоголю, то спирт, проникаючи через плаценту також може дуже нашкодити плоду, оскільки недорозвинена печінка ще не в змозі його переробити, й це отруює організм. Згодом у дитини може розвинутися алкогольна залежність і проблеми з печінкою.

Харчування і вага

Часто жінки бояться, що за час вагітності вони сильно додадуть у вазі, і починають худнути. Робити цього під час вагітності категорично не можна. Безумовно, виношуючи дитину, ви трохи наберете, але це нормально. Тому, якщо у вас є проблеми із зайвою вагою, особливо, якщо ви страждаєте від ожиріння, обов’язково проконсультуйтеся з сімейним лікарем. Підготовка до вагітності – це, перш за все підготовка вашого тіла до нових навантажень. Фахівець допоможе вам скорегувати харчування. Це дуже важливий момент. Зайва вага під час вагітності може стати причиною підвищеного артеріального тиску, виникнення тромбозу, гестаційного діабету, печії, задишки.

Фізична активність

Доведено, що вагітність і пологи проходять легше, якщо жінка має хорошу фізичну форму. Ми не говоримо, що ви повинні бути спортсменкою. Але заняття спортом до і під час вагітності – обов’язкові. Знайдіть для себе оптимальний варіант: ходьба, йога, плавання, стретчинг (все в міру), вони не тільки дозволені, а й показані під час вагітності. А на етапі підготовки – просто обов’язкові.

Планирование берменнjсти в ADONIS

Планування вагітності в ADONIS

Весь комплекс перинатальних послуг:

 

І найголовніше: не намагайтеся завагітніти якомога швидше. Планування вагітності та зачаття – це не марафон. Пам’ятайте про це.

Просто отримуйте задоволення!

Процедуры и цены


Консультація лікаря-експерта акушера-гінеколога
750,00 грн.
Первинна консультація акушера-гінеколога
540,00 грн.
Програма "Готуюся стати мамою"
10 319,00 грн.
Програма "Готуюся стати татом"
3 636,00 грн.
Повторна консультація акушера-гінеколога (до 14 днів після первинної)
450,00 грн.
Програма "Гінекологічний скринінг"
2 336,00 грн.
Програма "Жіноче здоров'я"
5 715,00 грн.
Програма "Чоловіче здоров'я"
6 818,00 грн.
Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом