Небезпека коронавірусної інфекції полягає не тільки в тяжкому гострому перебігу самої хвороби, а й величезній кількості ускладнень. Медична спільнота виділяє наступні найбільш часті наслідки:

 • обширні ураження тканин легенів
 • кисневе голодування, задишка
 • тривожність, панічні атаки
 • запаморочення при вставанні
 • зниження працездатності
 • ураження серця, аритмія
 • порушення сну

 

Єдиним способом повернути повноцінну якість життя після хвороби є своєчасно розпочата відновлювальна робота. Експерти ADONIS знають, як правильно впоратися з наслідками коронавірусної інфекції.

Ефективна реабілітація після COVID-19 в Києві проводиться в інноваційному хірургічно-діагностичному центрі ADONIS на Подолі. Кваліфікація наших реабілітологів підтверджена численними сертифікатами міжнародного зразка. Але найчеснішим підтвердженням їх колосальної роботи є вдячні відгуки від пацієнтів. Ознайомитися з ними ви можете на сайті або профільних форумах.

Чому ж так важливо вчасно почати реабілітацію? Які ефективні методи рекомендують наші експерти? Цими секретами поділиться завідувач напрямку фізіотерапії та реабілітації ADONIS, реабілітолог з клінічним стажем понад 14 років, Вадим Володимирович Керестей.

 

Чим небезпечна відсутність реабілітації

 

На тлі коронавірусної інфекції, внаслідок потужного запалення та вираженої імунної відповіді, в організмі розвиваються патологічні реакції:

 • заміщення легеневої тканини фіброзними волокнами
 • ураження стінок судин з порушенням мікроциркуляції
 • порушення згортання крові (схильність до тромбозів)
 • запалення суглобової капсули з больовим синдромом
 • ушкодження нирок

 

Але найбільш знайчним патологічним процесом є ураження легеневої тканини. Внаслідок цього процесу розвивається кисневе голодування, що супроводжується зниженням працездатності, хронічною втомою, зниженням розумової активності, порушеннями сну, панічними атаками. У міру прогресування постковід-синдрому, при відсутності реабілітації, якість життя пацієнта стрімко погіршується, аж до соціальної дезадаптації.

 

Методи реабілітації після COVID-19 в ADONIS

 

Кардіореспіраторне тренування

 

Комплексні тренування при пневмонії спрямовані на відновлення витривалості серця, скелетної мускулатури, збільшення сили для окремих груп м’язів, поліпшення насичення тканин киснем. Реабілітологи ADONIS працюють з пацієнтами в клініці (велоергометрія, тренування на тредмілі), створюють індивідуальні програми тренувань. Таким чином, процес реабілітації відбувається постійно, а не тільки в медичному центрі, що забезпечує клінічний ефект.

 

Респіраторна реабілітація

 

Для реабілітації використовують ізольовані дихальні вправи, гімнастику для м’язів верхнього відділу тулуба та незначні кардіонавантаження. Дихальна гімнастика, вправи на групи м’язів грудної клітини допомагають активізувати ті ділянки легень, які не активні у звичайному житті. Як результат, збільшується дихальний об ‘єм, зникає кисневе голодування м’язів та головного мозку, відновлюється працездатність.

Для контролю ефективності респіраторної реабілітації використовують спірометрію та контроль екскурсії грудної клітини.

 

Дренажний масаж

 

Дренажні масажі при пневмонії спрямовані на:

 • усунення застійних явищ у тканини легень
 • поліпшення відтоку слизу з нижніх відділів легень
 • відновлення нормального дихального об ‘єму
 • підвищення тонусу скелетних м’язів, що беруть участь в диханні

 

Дренажні масажі рекомендовано поєднувати з фізіопроцедурами та дихальною гімнастикою. В результаті, кожен з компонентів програми відновлення буде працює безперервно, забезпечуючи швидке відновлення.

Ефективна реабілітація після COVID-19 в ADONIS

Безперервна реабілітація: важлива інформація

 

Для пацієнтів, провідний реабілітолог ADONIS, завідувач напрямку фізіотерапії та реабілітації Вадим Володимирович Керестей, підготував пам’ятку з комплексом вправ.

 

Коментар спеціаліста ADONIS

 

Коли пацієнт та лікар об’єднуються – у хвороби не залишається шансів. Реабілітація після пневмонії є безперервним процесом. Для найшвидшого досягнення й закріплення позитивного ефекту, пацієнт повинен продовжувати займатися самостійно. Ось перелік простих, але ефективних вправ, які допоможуть швидше впоратися з хворобою.

 

Вправи на різні групи м’язів

 

Важливо: перед початком тренування зробіть просту розминку з положення стоячи або сидячи. Нахили, обертання плечима, підйоми ніг – ці прості рухи допоможуть підготуватися до основних вправ:

 • Маршуйте на місці в комфортному ритмі. При необхідності обіпріться на стійку поверхню. Для ускладнення вправи поступово збільшуйте висоту підняття колін.
 • Віджимайтеся від стіни: обіпріться рівними долонями на стіну на рівні плечей, пальцями вгору, стопи залиште на відстані близько 30 см від стіни.
 • Постійно тримайте тіло рівно, повільно опустіться до стіни, згинаючи лікті, потім, обережно відштовхніться від стіни знову, повністю випрямляючи передпліччя
 • Стоячи притуліться спиною до стіни або до іншої стійкої поверхні, ноги трохи розставлені. Поставте стопи на відстані близько 30 см від стіни. Як варіант, обіпріться на спинку стільця. Зіпріться на стіну або тримайтеся за стілець, повільно трохи зігніть коліна: спина з’їде вниз по стіні. Стегна повинні бути вище коліна. Зупиніться на секунду перед тим як повільно випрямити коліна.

 

Що робити при задишці

 

Для усунення задишки є два методи: прийняття функціонального положення та контрольоване дихання. В ідеалі, на етапі навчання, правильність виконання вправ повинен проконтролювати лікар реабілітолог (в Києві ви знайдете «свого» фахівця в медичному центрі ADONIS на вул. Спаській, 39).

 

Функціональні положення:

 • Лягте на бік, підклавши під голову та шию подушки, коліна трохи зігнуті
 • Сядьте на стілець, покладіть передпліччя на коліна або ручки крісла, нахиліться вперед
 • У положенні стоячи нахиліться до вікна або іншій стійкій поверхні, спершись руками на неї
 • Притулившись спиною до стіни, руки по швах. Стопи винесені вперед, на відстані близько 30 см від стіни, трохи розставлені.

 

Контроль дихання

 • Ця техніка допоможе розслабитися та контролювати дихання при задишці:
 • Прийміть зручне сидяче положення, спершись спиною на що-небудь
 • Покладіть одну долоню на груди, а іншу на живіт
 • Закрийте очі (при бажанні), сконцентруйтеся на диханні
 • Повільно вдихайте носом (або ротом, якщо не можете дихати носом), а видихайте ротом
 • При диханні контролюйте, щоб долоня, яка на животі, піднімалася вище, ніж та, що на грудях.
 • Дихайте спокійно, в комфортному ритмі. Відзначайте, наскільки швидко відступає задишка.

 

Важливо: При сильній задишці, яка не зникає або посилюється, якщо ви приймаєте вимушене положення – негайно зверніться за медичною допомогою.

 

Якщо вам потрібна ефективна індивідуальна програма реабілітації після COVID-19 в Києві – записуйтеся до фахівців ADONIS. Не упустіть свій шанс на повне відновлення

Ефективна реабілітація після COVID-19 в ADONIS

Вартість фізіореабілітації в ADONIS

 

Ціна реабілітації залежить від:

 • типу занять (масаж, кінезіотейпування, ЛФК)
 • тривалості заняття (30, 45, 60 хвилин)
 • клінічної кваліфікації лікаря


Але в середньому, вартість консультації фізіотерапевта починається від 450 гривень, а ціна базового заняття (ЛФК або масаж, 30 хвилин) від 450 грн.

Ознайомитися з актуальними цінами ви можете тут.

 

Як записатися на реабілітацію в ADONIS

 

Відновлення після коронавірусу проводиться в Інноваційному хірургічно-діагностичному центрі по вул. Спаська, 39 (м. Контрактова площа). Для запису на консультацію або заняття до реабілітолога, залиште запит через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за номером:

 

0 800 707 707

 

Оператор контакт-центру запише на зручний час.

Повне відновлення після хвороби можливо. Переконайтеся в цьому особисто, та поверніться до повноцінного життя.

Ціни


Відновна терапія та реабілітація при травмах та ураженнях нервової системи: після інсульту, черепно-мозкової травми, спинномозкової-травми. З метою повернути людину до активного життя, максимально відновити втрачені функції (30) хв.
539,00 грн.
Відновна терапія та реабілітація при травмах та ураженнях нервової системи: після інсульту, черепно-мозкової травми, спинномозкової-травми. З метою повернути людину до активного життя, максимально відновити втрачені функції (45)хв.
748,00 грн.
Відновна терапія та реабілітація при травмах та ураженнях нервової системи: після інсульту, черепно-мозкової травми, спинномозкової-травми. З метою повернути людину до активного життя, максимально відновити втрачені функції (60) хв.
880,00 грн.
Консультація фізичного терапевта (реабілітолога)
715,00 грн.
Персоналізоване заняття з фізичним терапевтом (реабілітологом) (30 хв)
539,00 грн.
Персоналізоване заняття з фізичним терапевтом (реабілітологом) (45 хв)
748,00 грн.
Персоналізоване заняття з фізичним терапевтом (реабілітологом) (60 хв)
880,00 грн.
Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі (30) хв.
539,00 грн.
Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі (60) хв.
880,00 грн.
Реабілітація після оперативних втручань на: черевній порожнині , нижніх кінцівках, верхніх кінцівках ( 30 хв)
539,00 грн.
Реабілітація після оперативних втручань на черевній порожнині нижніх кінцівках, верхніх кінцівках (60 хв)
880,00 грн.
Реабілітація після оперативних втручань на: черевній порожнині нижніх кінцівках, верхніх кінцівках ( 45хв)
748,00 грн.
Реабілітація після травм та пошкоджень опорно-рухового апарату (30) хв.
539,00 грн.
Реабілітація після травм та пошкоджень опорно-рухового апарату (45) хв.
748,00 грн.
Реабілітація після травм та пошкоджень опорно-рухового апарату (60) хв.
880,00 грн.
Реабілітація при невропатіях та невралгіях периферичних нервів (30) хв.
539,00 грн.
Респіраторна реабілітація пост ковідних пацієнтів 30( хв.)
550,00 грн.
Розробка пост травматичних змін з використанням різних засобів реабілітації (масаж, ЛФК, міфасціальний реліз, ПІР мязів, суглобова корекція ( 45хв)
605,00 грн.
Розробка пост травматичних змін з використанням різних засобів реабілітації (масаж, ЛФК,міфасціальний реліз, ПІР мязів, суглобова корекція (60хв.)
825,00 грн.
Розробка пост травматичних змін з використанням різних засобів реабілітації (масаж,ЛФК,міфасціальний реліз,ПІР мязів, суглобова корекція ( 30 хв)
440,00 грн.
Реабілітація при невропатіях та невралгіях периферичних нервів (45) хв.
748,00 грн.
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Пологовий будинок ADONIS на Софіївський Борщагівці
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Лікувально-діагностичний центр у Бучі
  Буча, вул. Нове шосе, 52

  Лікарі


  Масажист, реабілітолог
  Масажист, завідуюча відділення масажу, мануальної терапії та апаратних методик
  Масажист, дитячий масажист, спеціаліст з фізіотерапії

  Часті питання