Аппендэктомия: удаление аппендицита в Киеве

Апендицит – це захворювання, що характеризується гострим запальним процесом у червоподібному відростку товстої кишки – апендикс. З виду апендикс нагадує тонкий мішечок і має довжину до 15-17 см. При гострих симптомах апендициту потрібна термінова операція.

Апендектомія це хірургічне втручання з видалення апендикса, яке проводиться при його гострому запаленні – апендициті.

 

Види апендектомії в ADONIS

 

Вибір хірургічного методу залежить від розташування апендикса, наявності супутнього захворювання (наприклад, цукрового діабету) та інших факторів.

У клініці ADONIS виконують два види апендектомії:

 • класична порожнинна операція, яка передбачає розріз животу;
 • лапароскопічна втручання, з ендоскопічним доступом до черевної порожнини через невеликий отвір.

 

Залежно від клінічних показань, може бути проведена класична апендектомія (операція через розріз у правій повздовшній області). Втручання найчастіше виконується при ускладненому запальному процесі: приєднання перитоніту та інших ускладнень.

Лапароскопічна апендектомія супроводжується меншим пошкодженням м’яких тканин і незначною крововтратою. Період реабілітації після неї коротший, ніж після порожнинних операції. Після ендоскопічної апендектомії пацієнт може повертатися до звичного ритму життя через пару днів, тоді як після порожнинної операції, стаціонарне лікування може тривати до 10 днів.

 

Важливо: у деяких випадках у пацієнта може бути катаральна форма апендициту. При цьому типі запального процесу має місце клініка “гострого живота”, але немає змін в аналізах крові і на УЗД дослідженні. У цьому випадку, абдомінальний хірург видаляє відросток і досліджує іншу частину черевної порожнини на можливу причину болю.

Виды аппендэктомии в ADONIS 

 

Лікування апендициту в ADONIS: лапароскопічна апендектомія

 

У Медичному центрі ADONIS операцію з видалення апендициту проводять, в основному, малоінвазивним лапароскопічним методом в 3 проколи під загальним наркозом. Для цього, в один розріз вводять тонкий лапароскоп (камера), а в інші спеціальні прилади. Лікар керує інструментами за допомогою маніпулятора і делікатно відсікає апендикс. Попередньо, черевна порожнина пацієнта обробляється антисептичними розчинами, щоб повністю виключити можливість інфікування.

Апендектомію проводять, як правило, під загальним наркозом. За наявності протипоказань до наркозу, іноді можуть використовувати спинальную анестезію.

Якщо вам показано видалення апендициту, ціну на операцію можна дізнатися тут.

 

Причини виникнення апендициту

 

Апендицит – одна з найчастіших патологій шлунково-кишкового тракту. Виникає він у результаті запального процесу на тлі скупчення у порожнині апендиксу слизу, калових мас і тд.

 

Основні фактори розвитку апендициту

 

Дія інфекції – у результаті розмноження бактерій у порожнині кишечника на тлі ослаблення імунітету, що розвиваються на тлі простудних захворювань, запальних процесів органів малого таза (аднексит, кольпіт, вагініт) і т.д.

Розлади шлунково-кишкового тракту, схильність до закрепів – в разі порушення просування калових мас по кишечнику вони ущільнюються, і можуть потрапляти в порожнину червоподібного відростка, викликаючи його запалення.

Порушення харчування – останні медичні дослідження довели, що апендицит частіше виникає у людей, які часто вживають в їжу м’ясо, і рідше клітковину, а також у любителів перекусів. Клітковина благотворно впливає на перистальтику кишківника, запобігає процес гниття, а отже не створює середовища для розмноження бактеріальної флори.

Анатомічні аномалії апендикса – довгі або мають широкий просвіт.

Генетична схильність – носії певних антигенів мають підвищений ризик захворіти апендицитом.

Наявність шкідливих звичок – куріння, алкоголізм.

Статевий фактор – у жінок вище ризик виникнення апендициту, оскільки червоподібний відросток знаходиться анатомічно дуже близько до придатків матки, має загальне кровопостачання і в разі багатьох захворювань, які передаються статевим шляхом, можуть передати запальний процес на апендикс. Для профілактики виникнення захворювань рекомендується регулярно проходити огляд у гінеколога.

 

Як при гострій, так і хронічній формі апендициту лікування в більшості випадків вмагає оперативного втручання. Лікування апендициту медикаментами або народними засобами неприпустимо.

 

Симптоми гострого апендициту

 

Гострий апендицит, як правило, виникає раптово і розвивається в кілька стадій, які розділити у процесі пацієнтові досить важко, в результаті чого самостійне купірування больового синдрому прийомом анальгетиків може призвести до ускладнення – розвитку перитоніту, що, у свою чергу, в подальшому може призвести до розвитку спайкового процесу.

 

Стадії розвитку апендициту

 

1 стадія – катаральний апендицит – червоподібний відросток запалюється, набрякає і ущільнюється. Потім у пацієнта виникає біль, що тягне в верхній частині живота ближче до пупка, а також нудота, здуття живота, позиви на стілець. Через кілька годин область болю зміщується у праву клубову область з іррадіацією в статеві органи.

 

2 стадія – гнійний апендицит – тканини апендикса починають руйнуватися, біль посилюється, з’являється озноб, відзначається підвищення температури.

 

3 стадія – флегмонозний апендицит – апендикс збільшується в розмірах через повне просочування стінок гноєм. Все це супроводжується блювотою і нудотою, запором або рідким стільцем, а також лихоманкою до 39 градусів. На цій стадії вкрай важливо терміново вирізати апендицит. Ціна операції при такому втручанні доступна кожному, а очікування загрожує розвитком ускладнень.

 

4 стадія – розрив апендикса – при цьому ускладненні потрібне термінове оперативне втручання для усунення перитоніту.

 

Ургентне видалення апендициту в Києві виконують досвідчені хірурги клініки ADONIS в сучасних операційних, обладнаних за останнім словом медичної техніки.

 

Цілодобові операційні ADONIS готові допомогти пацієнтам з гострим апендицитом та іншими хірургічними патологіями за адресами:

 • вул. Жилянська, 72
 • вул. Спаська 39
 • Дніпровська Набережна 26-К
 • проспект Петра Григоренка 22/20 (дитячий стаціонар ADONIS)

 

Коли потрібно звернутися до лікаря

 

Операція на апендициті показана за таких симптомів:

 • раптовий сильний біль навколо пупка, у правій клубової області, що підсилюється при ходьбі, повороті тіла в ліжку;
 • підвищення температури, лихоманка;
 • нудота блювота;
 • відсутність апетиту;
 • запаморочення;
 • часті позиви на стілець;
 • безперервні болі в животі більше доби;
 • якщо вам до цього не видаляли апендикс.

 

На лапароскопію апендициту ціни вказані на сайті клініки

Симптомы острого аппендицита

 

Як проходить діагностика апендициту в ADONIS

 

Найперший спосіб діагностувати підозра на апендицит – це пальпація живота і виявлення симптомів подразнення очеревини. Якщо пацієнт при натисканні на нижню праву частину живота і різке відлучення руки доктора відчуває наростаючий біль – це явна ознака апендициту. Під час огляду також обов’язковими є тести: лабораторні дослідження ОАК, УЗД органів черевної порожнини. Для жінок призначають також УЗД органів малого таза, щоб виключити біль, викликаний:

 • запальними процесами в яєчниках або матці;
 • розривами кіст яєчників;
 • позаматковою вагітністю.

При цьому лікарі ADONIS ретельно аналізують результати аналізів, щоб виключити схожі симптоми таких захворювань як, дивертикули кишечника, апоплексія яєчника, розриви кіст органів черевної порожнини.

 

Підготовка до операції

 

Якщо пацієнт потрапляє до клініки ADONIS із підтвердженим діагнозом гострий апендицит, до операції підготовка проводиться максимально оперативно.

У пацієнта беруть всі необхідні аналізи, проводять консультацію з анестезіологом. Після консультації, анестезіолог обирає найбільш оптимальний метод знеболення, оцінюючи стан дихальної діяльності, серцевої системи.

Далі виконують передопераційну підготовку. Область втручання оббривають, дезінфікують спеціальними розчинами, а також проводять очищення кишечника.

 

Аппендэктомия в ADONIS 

 

Хід операції

 

Операція з видалення апендициту триває близько 40 хвилин.

Класична апендектомія виконується через надріз в нижній правій частині живота. Хірург відокремлює апендикс від навколишніх тканин, а потім відсікає його. Місце відсічення обробляють антисептичним засобом, накладають шов і встановлюють дренажну систему.

При лапароскопії, апендицит видаляють через три невеликих проколи в передній черевній стінці. Лікар видаляє змінений відросток, проводить ревізію черевної порожнини. Потім, проколи-доступи вшивають внутрішньошкірним швом, встановивши в один з них дренажну систему для виведення надлишків рідини.

 

Відновлення після апендектомії

 

Після операції пацієнт залишається у стаціонарі до 10 днів (класична апендектомія). У перший день операції потрібно дотримуватися постільного режиму. Дозволено пити тільки воду. На наступний можна вставати з ліжка і вживати напіврідку їжу. Такої дієти потрібно дотримуватися протягом тижня.

Після лапароскопічного втручання на наступний день після втручання можна повертатися додому. Через тиждень потрібно прийти на прийом до хірурга, щоб оцінити ваш стан і виконати контрольні обстеження.

 

Переваги хірургічного лікування апендициту в ADONIS

 1. Комплексний підхід. У вартість операції входить: безкоштовна консультація хірурга, контрольне УЗД після операції.
 2. Сучасні операційні кімнати, обладнані за останнім медичним технологіям.
 3. Професійні хірурги з багаторічним досвідом проведення оперативних втручань на черевній порожнині.
 4. Комфортний стаціонар для успішної і швидкої реабілітації пацієнта після операції
 5. Реабілітація після видалення апендикса. Процес реабілітації пацієнта після операції на апендиксі, як правило, займає від 1 до 2 днів в стаціонарі клініки ADONIS. До звичного способу життя можна повернутися вже після 2 тижнів від втручання. Якщо ж операція проводилася на розірваному відростку, то відновлення може зайняти більше часу, з додаванням курсу антибіотиків.

 

Ціни на апендектомію

 

Швидке та якісне видалення апендициту, ціна на яке залежить від категорії складності, в Києві проводять досвідчені хірурги ADONIS в умовах цілодобового стаціонару.

У Інноваційному хірургічно-діагностичному центрі на Подолі є можливість проведення всіх діагностичних досліджень (МРТ, КТ, УЗД) для виконання оперативних втручань будь-якої складності.

 

При симптомах гострого апендициту, зверніться за допомогою в хірургічні відділення ADONIS за адресами:

 

Операція при апендициті – ціна в ADONIS:

 

Ціни на даний тип операції в ADONIS починаються від 20 000 грн. На вартість впливають складність операції, обраний тип втручання, а також клінічна кваліфікація лікаря (видалення апендициту у провідного спеціаліста буде дорожче, ніж у лікаря звичайної кваліфікації).

 

Як звернутися в клініку ADONIS

 

Якщо у вас присутні симптоми гострого апендициту відразу звертайтеся за допомогою в ADONIS. Досвідчені хірурги цілодобового стаціонару завжди нададуть вам ургентну медичну допомогу, провівши найбільш щадне видалення апендициту лапароскопією.

Записатися на консультацію до хірурга або операцію в ADONIS можна через форму зворотного зв’язку на сайті або в колл-центрі клініки ADONIS за телефоном 0 800 707 707

Ціни


Лапароскопічна апендектомія з дренуванням черевної порожнини у дітей
19 800,00 грн.
Лапароскопічна апендектомія у дітей
16 500,00 грн.
Оперативне втручання при гострому та/або ускладненому апендициті (відкрита апендектомія) IIІ категорії складності
24 200,00 грн.
Оперативне втручання при гострому та/або ускладненому апендициті (відкрита апендектомія) І категорії складності
17 600,00 грн.
Оперативне втручання при гострому та/або ускладненому апендициті (відкрита апендектомія) ІI категорії складності
22 000,00 грн.

Процедуры

Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Пологовий будинок ADONIS на Софіївський Борщагівці
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Лікувально-діагностичний центр у Бучі
  Буча, вул. Нове шосе, 52

  Лікарі


  Завідувач хірургічного відділення, лікар-хірург вищої категорії
  Лікар-хірург I категорії, ендоскопіст

  Часті питання


  Філії