«У сучасному світі пахова грижа – найбільш поширена причина звернення до лікаря-хірурга», – говорить Заслужений хірург України оперуючий фахівець клініки ADONIS Павленко Тарас Олегович.

Оскільки операція з видалення пахової грижі дуже поширена, у світі налічується понад сто різновидів її проведення. Увага приділяється деталям втручання, скороченням ускладнень і тривалості реабілітаційного періоду.

Трішки історії

Заглянувши в історію, можна знайти багато цікавих відомостей про пахові грижі. Але операції тих часів були грубими й іноді супроводжувались каліцтвами. Колишні «грижосіки» могли  відсікти  грижовий мішок з яєчком, перев’язували його з насіннєвим канатиком або ж «лікували» вправлену грижу розпеченим залізом. Пізніше через високу смертність і важкі ускладнення в європейських країнах видалення гриж заборонили.

І лише в 19 столітті італійський хірург Едуардо Бассіні зробив справжнє відкриття в хірургічній медицині та розробив концепцію оперативного лікування пахових гриж. Всі подальші дослідження вдосконалювали цей метод.

 

Симптоми та причини виникнення

У чоловіків пахова грижа зустрічається частіше, через те, що їх черевна порожнина сполучається з мошонкою. Це і провокує виникнення захворювання.

При паховій грижі випинається частина очеревини в порожнину пахового каналу, утворюючи при цьому зовнішній дефект.

Біль при грижі може бути від ниючої до різкої й гострої. Поява різкого болю говорить про можливі ускладнення або защемлення. Небезпека полягає в тому, що петлі товстого, тонкого кишківника, стінки сечового міхура, великий сальник, виходять за межі черевної стінки й утискаються у вхідних воротах.

У таких випадках потрібна екстрена операція. Інакше в ущемлених органах припиняється кровопостачання і живлення, що загрожує некрозом органів з наступним перитонітом аж до летального результату.

Пахова грижа у хлопчиків має вроджене походження, а у чоловіків – набуте. Виникає, як правило, у тих, хто має генетичну схильність. Грижа може бути викликана підвищенням внутрішньочеревного тиску, важкими навантаженнями, хронічним кашлем, запорами чи інтенсивними заняттями спортом.

Дехто спочатку випробовує на собі різні нехірургічні методи: масажі,  фіксуючі бандажі, ремені, – але рано чи пізно зважуються на операцію, оскільки сьогодні це єдиний ефективний метод усунення подібної патології. Альтернативи хірургічному лікуванню гриж не існує.

Бувають грижі прямі та косі. Прямі не проникають в мошоночну область, а виходять прямо в зовнішній отвір і грижовий мішок. Такі грижі завжди набуті, а вроджені – всі косі, бо розташовані косо по паховому каналу. Вони утворюються в результаті випинання грижового мішка через внутрішнє пахове кільце.

 

Види оперативних втручань

Існує 3 види хірургічних втручань.

1. Лапароскопічним шляхом. Наявність в клініці ADONIS в Києві сучасного устаткування дозволяє проводити лапароскопічні операції. За допомогою невеликих проколів черевної стінки вводяться спеціальні інструменти, лапароскоп, під контролем якого вправляється грижа, зсередини відсікається грижовий мішок і підшивається протезна сітка, що зміцнює грижовий отвір.

У ADONIS в Києві використовуються сітки американського і французького виробника, які не потребують фіксації. На думку хірурга Павленко Т.О.: «Це зменшує больовий синдром. Більш того, такі операції мають найнижчий відсоток рецидивів, незначний больовий синдром, короткий реабілітаційний період (пацієнт знаходиться один день в стаціонарі)».

Але у цього методу є й недоліки: виконується тільки при невеликих грижах і під загальним наркозом. Крім того, ендоскопічні операції вимагають дорогого устаткування і високої кваліфікації хірурга.

2. У дев’яностих роках минулого століття у провідних клініках світу почали застосовувати методику Ліхтенштейна. Через розріз шкіри зміцнюється задня стінка пахового каналу за допомогою спеціальної сітки, яка згодом проростає сполучними тканинами організму і стає щільно до черевної стінки.

Можливість повторного виникнення грижі становить 1%. Цей спосіб мінімізує ризики виникнення болю. Перебування в стаціонарі становить 1 день.

За словами нашого хірурга Павленко Т.О.: «Завдяки вищепереліченим перевагам, операції з використанням синтетичних сіток поступово витісняють метод натяжної пластики».

3. Все рідше проводяться операції методом Шолдайса. Цей вид пластики здійснюється з використанням власних тканин пацієнта. При такому способі втручання паховий канал закривається спеціальним швом, що використовує натяг тканин. Перевагою даного способу є те, що в організмі людини не залишається стороннього матеріалу.

Метод рекомендований лише молодим пацієнтам з невеликою грижею. Але така операція може супроводжуватися додатковою травматичністю тканин, подовжує реабілітаційний період, посилює больові післяопераційні відчуття і до 10-20% збільшує розвиток рецидивів захворювання.

 

Лікування гриж в ADONIS 

Саме тому в ADONIS метод Шолдайса не застосовується. Оперуються грижі тільки лапароскопічним шляхом або способом Ліхтенштейна.

Своєчасне звернення до лікаря і професіоналізм хірурга забезпечить вам швидке одужання.

Підсумовуючи сказане, Павленко Т.О. каже: «Не затягуйте з видаленням пахової грижі. Позбавтеся від неї раз і назавжди».

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  м. Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20
  Пн-пт з 10.00 до 17.00
  Позняки
  Дніпровська набережна, 26
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 17.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна