Анализы во время беременности

Під час вагітності жінці призначають багато аналізів, які дозволяють акушера-гінеколога стежити за її станом і розвитком плоду. Деякі аналізи вагітні здають всього один раз, інші кілька, а треті повторюють при кожному візиті до гінеколога. Список обов’язкових аналізів для вагітних жінок затверджений державними протоколами і включений в програму пренатального скринінгу, який проводять на кожному триместрі вагітності. Ці дослідження дозволяють переконатися, що вагітність протікає нормально або своєчасно виявити ускладнення і аномалії розвитку плода.

Які аналізи та коли потрібно здавати, жінці розповідає лікар, обраний нею для ведення вагітності. Тому вставати на облік рекомендують на самих ранніх термінах, щоб не пропустити час проведення планових обстежень.

Коли здавати аналізи при вагітності

Графік здачі аналізів при вагітності побудований з урахуванням внутрішньоутробного розвитку плода, тому важливо здавати їх вчасно. Результати деяких, якщо здати їх пізніше, стають неінформативними через складність інтерпретації результатів. Перші аналізи жінка здає при постановці на облік у акушера-гінеколога, а наступні згідно з планом. Скринінгові аналізи призначають в періоди з 12 по 14 тиждень вагітності, з 20 по 24 і з 30 по 32. В той самий час проводять і пренатальне УЗД.

В обов’язковому порядку вагітним призначають:

 • Загальний аналіз крові;
 • Аналіз крові на цукор;
 • Аналіз крові на ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини);
 • Аналіз крові на групу і резус-фактор;
 • Аналіз крові на гормони (ТТГ, Т4, прогестерон і інші);
 • Аналіз крові на торч-інфекції (вірус герпесу, гепатиту, краснухи, вовчака, токсоплазмозу, цитомегаловірусу);
 • Аналіз крові на ВІЛ;
 • Аналіз крові на сифіліс (реакція RW);
 • Аналіз крові на визначення ПАПП-білка;
 • Двогодинний тест толерантності до глюкози;
 • Загальний аналіз сечі;
 • Бактеріологічне дослідження сечі на приховані інфекції;
 • Мазок на патогенну флору і цитологію.


Перелік призначених лікарем аналізів може бути й іншим. Наприклад, деякі він може скасувати, якщо жінка вже здавала їх при плануванні вагітності. Також лікар може призначити додаткові дослідження крові або інструментальні обстеження. Часто проводять колькоскопію при вагітності, яка дозволяє оцінити стан шийки матки.

Що показують результати аналізів під час вагітності

Кожен аналіз, який призначають жінці, несе своє смислове навантаження. Одним з найбільш важливих на ранньому терміні є аналіз крові на ХГЧ, який дозволяє підтвердити вагітність і упевнитися, що вона розвивається нормально. Його проводять кілька разів для вивчення показника в динаміці. Рівень ХГЛ в крові, що перевищує 25 мМО / мл, говорить про наявність вагітності.

При нормальному її перебігу він повинен збільшуватися в два рази кожні 48 годин. Відхилення від норми в меншу сторону можуть бути викликані деякими патологіями. У цьому випадку правильно розшифрувати результати може тільки лікар. На 8-9 тижні вагітності роблять аналіз крові на виявлення плацентарного глобуліну (ПАПП-тест), а на 10-12 — на визначення вільної субодиниці хоріонічного гонадотропіну (b-ХГЛ). Ці аналізи дозволяють виявити ризик хромосомних аномалій у плода (синдром Дауна, Едвардса і Патау).

З цією ж метою проводять і аналіз на визначення рівня альфа-протеїну (АФП) і естріолу. Також протягом усього періоду вагітності жінка регулярно здає загальні аналізи крові та сечі, необхідні для постійного контролю її стану і плода. Не менш важливим є аналіз крові на цукор, так іноді на тлі вагітності може розвиватися цукровий діабет.

Під час вагітності жінка не тільки здає багато аналізів, але і проходить ряд досліджень і консультацій у лікарів вузьких спеціальностей. Для чого проводиться те чи інше обстеження, краще уточнювати у акушера-гінеколога, який супроводжує вагітність.

Де можна здати аналізи та скільки вони коштують

У державних клініках роблять тільки найпростіші аналізи: загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор і ВІЛ. На інші дослідження фахівці жіночих консультацій направляють вагітних в приватні лабораторії. У клініці ADONIS в Києві ви можете здати відразу всі аналізи та бути впевненими в точності їх результатів. У нас є своя лабораторія, оснащена сучасним європейським обладнанням.

Проведення всіх аналізів, досліджень і консультацій лікарів, необхідних вагітним, входить в комплексні пакети «Ведення вагітності» з 6, 20 і 28 тижня. Ознайомитися з цінами ви можете в спеціальному розділі сайту. Здати аналізи можна в будь-якій жіночій консультації або пологовому будинку ADONIS, вибравши зручне місце розташування.

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.