Всупереч поширеній думці вагітність і спорт цілком сумісні. Якщо ви активно тренувалися до зачаття, то не варто відмовлятися від занять відразу після настання вагітності. На ранніх термінах, як правило, можна виконувати звичні вправи, тільки з меншою інтенсивністю і без обтяження. Пізніше програму тренувань потрібно буде змінити, щоб вона приносила максимум користі організму жінки і не шкодила плоду. Від занять спортом на професійному рівні під час вагітності, звичайно, доведеться відмовитися, але їх можна буде відновити незабаром після народження малюка.

Якщо ж раніше у вас абсолютно не вистачало часу або бажання займатися спортом, то вагітність може стати додатковою мотивацією. Правильно підібрана фізична активність допомагає залишатися в тонусі, не набирати зайву вагу і підготуватися до пологів.

Якими видами спорту можна займатися під час вагітності?

Як показує статистика, понад 60% вагітних жінок відмовляються від будь-яких тренувань і ведуть переважно сидячий спосіб життя, що має ряд негативних наслідків. У суспільстві дуже укорінився міф, що будь-які фізичні вправи під час вагітності небажані. Насправді це повністю суперечить істині. Займатися можна і потрібно, але робити це треба правильно.

Під час вагітності можна займатися:

 • Фітнесом;
 • Гімнастикою;
 • Аеробікою;
 • Йогою;
 • Плаванням;
 • Танцями;
 • Ходьбою.

 

Практично в будь-якому виді спорту можна підібрати комплекс вправ, які підійдуть для вагітних. Тому потрібно вибирати заняття, які подобаються. Так буде менше приводів ухилятися від тренувань, і вони будуть приносити задоволення. До речі, під час фізичної активності збільшується вироблення ендорфінів, що підвищує настрій.

Під час тренувань фахівці рекомендують приділяти увагу м’язам ніг, спини, особливо попереку, і преса. Саме на них буде збільшуватися навантаження у зв’язку з ростом плода та надальшими пологами.

Качати прес вагітним теж можна, але робити це треба акуратно. Від складних вправ, наприклад, скручувань, краще відмовитися. А ось робити нахили в сторони, навантаження під час яких доводиться на бічні м’язи корпусу, можна.

Які навантаження не рекомендовані

Під час вагітності в організмі жінки відбувається багато фізіологічних змін, через які деякі вправи вона робити просто не може. Наприклад, через збільшення матки збільшується тиск на діафрагму, що в другій половині вагітності призводить до появи задишки навіть після невеликого навантаження. Через це виконувати важкі вправи або займатися на кардіотренажерах стає неможливо.

Вагітним не бажано:

 • Виконувати силові вправи з додатковим обтяженням;
 • Займатися боротьбою;
 • Бігати;
 • Кататися на велосипеді;
 • Кататися на лижах;
 • Кататися на роликах і ковзанах;
 • Піднімати важкі предмети.

Бажано відмовитися від будь-яких тренувань з підвищеним ризиком травмування, наприклад, катання на лижах або роликах, що супроводжуються ризиком падіння і удару. Також не рекомендуються будь-які екстремальні види спорту або розваг.

Запобіжні заходи

Фізичні вправи під час вагітності дозволені тільки при нормальному її перебігу і відсутності патологій. Тому, побачивши довгоочікувані дві смужки на тесті, потрібно відразу піти до акушера-гінеколога і стати на облік по веденню вагітності. Після проведення всіх необхідних обстежень, він скаже, який фізичною активністю можна займатися.

Тренуватися під час вагітності найкраще з інструктором або в групі. На кожному терміні дозволені і корисні різні вправи. Також дуже важливо дотримуватись правильної техніки виконання, адже її порушення може привести до небажаних наслідків.

При погіршенні самопочуття або появі болю під час занять, їх потрібно відразу ж припинити, а потім проконсультуватися з лікарем. При ускладненому перебігу вагітності тренування, як правило, протипоказані.

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Дніпровська набережна, 26
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки
  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  Пн-пт з 09:00 до 18:00
  Лівобережна
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 17.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.