Після пологів розтяжки з’являються більше ніж у половини жінок. Вони утворюються через гормональну перебудову в організмі, збільшення маси тіла та окружності живота і стегон. Згодом вони бліднуть і стають менш помітними, але повністю не проходять. Видалити розтяжки можна тільки за допомогою сучасних косметологічних технологій.

У народі відомо багато кремів, масок і різних процедур, які застосовують для усунення розтяжок після пологів. Однак їх ефективність залишається недоведеною. Крім того, якщо подивитися на зміни в клітинах шкіри, які призводять до утворення розтяжок, з наукової точки зору, стає зрозуміло, що подібні засоби не можуть їх усунути.

Що таке розтяжки

Розтяжки, або стриї — це дефекти шкіри, які супроводжуються руйнуванням клітин дерми й утворенням на їх місці рубцової тканини. Вони з’являються, коли в результаті ряду біологічних процесів відбувається зниження синтезу колагену та еластину, тоді як колагеназа й еластаза виробляються у звичайному обсязі. Дисбаланс цих речовин призводить до руйнування колагенових волокон шкіри, зменшення її еластичності й міцності. На тлі цього при розтягуванні шкіри (в результаті набору ваги) в дермі та підшкірній клітковині з’являється безліч мікротравм, на місці яких утворюються рубці. Також руйнуються капіляри та невеликі судини, що пояснює темно-бордове забарвлення розтяжок, яке з часом змінюється на блідий.

Під час утворення розтяжок на животі, грудях або стегнах шкіра часто свербить, але відбувається це, як правило, ще під час вагітності, а не після пологів. Поступово, стрії заповнюються рубцовою тканиною і перестають завдавати дискомфорт, за винятком естетичного дефекту.

Чому з’являються розтяжки

Фахівці виділяють кілька основних причин появи розтяжок:

 • Гормональні зміни в організмі під час пубертату, вагітності або на фоні захворювання;
 • Прийом гормональних препаратів;
 • Інтенсивне збільшення маси тіла;
 • Спадкова схильність

Під час вагітності часто поєднуються одразу кілька факторів. Відбувається гормональна перебудова організму і збільшення об’єму грудей, живота і стегон в результаті набору ваги. Як правило, саме на цих ділянках шкіри через її розтягування й утворюються розтяжки.

Найчастіше розтяжки з’являються під час вагітності ще задовго до пологів, але жінки помічають їх уже після, коли вага знижується, а стрії стають більш помітними.

Убрать растяжки после родов

Як прибрати розтяжки після пологів

Повністю прибрати розтяжки на животі або грудях після пологів можна тільки за допомогою пластичної хірургії. Однак методи сучасної апаратної косметології дозволяють зменшити їх вираженість і зробити практично непомітними. Розраховувати, що розтяжки після пологів зникнуть самі, не варто. Згодом вони стають блідшими, але не йдуть.

Найбільш ефективними косметологічними методиками, що забезпечують зменшення вираженості розтяжок, вважаються:

 • Механічний пілінг;
 • Хімічний пілінг;
 • Мезотерапія;
 • Озонотерапія;
 • Лазерна шліфовка шкіри і деякі інші процедури.

Механічний пілінг проводиться за допомогою спеціального апарату. Він забезпечує відлущування клітин верхнього шару шкіри, найбільш пошкодженого розтяжками. Це сприяє посиленню процесів регенерації клітин і зменшенню розтяжок.

Хімічний пілінг діє за таким же принципом, тільки він передбачає вплив на шкіру спеціальними косметичними засобами на основі кислот.

Мезотерапія це ін’єкційна методика, в рамках якої проводяться підшкірні мікроін’єкції різних препаратів. Вони сприяють поліпшенню клітинного обміну речовин і підвищенню синтезу колагену і еластину, а як результат — посилення процесів регенерації шкіри і зменшенню розтяжок.

Озонотерапія передбачає введення під шкіру озону. Це забезпечує посилення місцевого кровообігу і поліпшення стану шкіри.

Лазерна шліфовка шкіри вважається однією з найбільш дієвих методик, застосовуваних для видалення розтяжок. Під час процедури лазерний промінь прямує на пошкоджені ділянки шкіри і руйнує її внутрішні шари, що сприяє активації процесів регенерації і усунення розтяжок. Лазером можна зменшити або повністю прибрати розтяжки після пологів, але не відразу, а при проведенні повного курсу, який складається з 5-7 або більше процедур.

Растяжки после родов

Розтяжки є, по суті, атрофічними рубцями, тому прибрати їх швидко не виходить. Всі косметологічні методики забезпечують поступовий результат, який проявляється повною мірою після проведення комплексу процедур. Завдяки їм розтяжки бліднуть і зменшуються в розмірі, а з часом стають практично непомітними.

Починати усунення розтяжок бажано відразу, як вони почали з’являтися. В цей час всі процедури є більш ефективними. Однак під час вагітності краще за все проводити профілактику розтяжок ще до їх появи. Для цього рекомендують займатися легкою фізичною активністю, приймати контрастний душ, вживати достатню кількість води й вітамінів, використовувати спеціальні креми та бандаж. Завдяки цьому можна знизити ризик утворення розтяжок, але повністю запобігти не можна, бо вони з’являються в результаті комплексу різних причин.

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  Пологовий будинок ADONIS на Бузовій
  сел. Бузова, вул. Садовського, 34-А, Київська обл
  Робота тимчасово призупинена
  Житомирська
  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 17.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна
  Дніпровська набережна, 26
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки
  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  Пн-пт з 09:00 до 18:00
  Лівобережна
  м. Київ, вул. Княжий Затон, 9
  Пн-сб з 8:00 до 13:00
  Позняки
  м. Обухів, вул. Київська, 115-А
  Пн-пт з 8.00 до 16.00
  Роддом ADONIS на левом берегу в Киеве
  вулиця Центральна, 6, Київ
  Цілодобово
  Славутич

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.