З карієсом стикаються 98 людей зі 100. Це захворювання займає перше місце у світі за поширеністю і заподіює всім масу незручностей. Уявити собі щасливу веселу людину, у якої болять зуби, неможливо, тому і переоцінити роль стоматології в житті кожної важко.

Які ж причини появи карієсу?


Карієс підкрадається непомітно і поступово розвивається під впливом різних факторів. Важливе значення в збереженні твердих тканин зуба надає щоденний догляд за порожниною рота. Залишки вуглеводної їжі на зубах створюють прекрасні умови аж ніяк не для зубів, а для життя бактерій. Живучи в м’якому нальоті, мікроорганізми виробляють кислоти, а ті день за днем ​​утворюють все більш комфортне місце для подальшого розмноження патогенних бактерій. Спочатку кислоти ушкоджують емаль, потім заглиблюються до дентину. Щоб запобігти карієс, необхідно якісно і своєчасно видаляти зубний наліт. В іншому випадку він твердне вже після 3 діб.

Крім поганого догляду за порожниною рота існують і інші причини, що провокують розвиток карієсу:

 • Генетична схильність;
 • Анатомічні особливості зубної поверхні;
 • Недостатній вміст мінералів у питній воді (кальцію, фтору і фосфору);
 • Кількість і якість слини;
 • Захворювання органів травлення;
 • Незбалансоване харчування;
 • Надмірне вживання солодощів;
 • Порушення обмінних процесів;
 • Гіповітаміноз;
 • Знижений імунітет.

 

Підступність карієсу в тому, що на початковому етапі він розвивається безсимптомно. Біль відчутна на більш пізніх стадіях. При пошкодженні зубної емалі, іноді відбувається ледь помітне її помутніння, виникають пухкі підозрілі плями.

Іноді з’являється реакція зуба на гаряче, холодне, солодке та інші подразники. Хоча причина такої реакції може говорити й про інші проблеми, наприклад, про захворювання ясен. Крім того, уражену ділянку зуба без спеціальних інструментів може не проглядатися. Іноді досить спеціального дзеркала і зонда, а в іншому випадку виявити карієс допоможе рентген або інші діагностичні методи.

Саме тому профілактичні огляди у стоматолога такі важливі. Своєчасна діагностика і лікування зуба на ранніх стадіях позбавляє від тривалого і дорогого лікування в майбутньому.

Стадії розвитку карієсу і його види

За глибиною каріозних руйнувань існує 4 стадії даної хвороби:

 1. Початковий карієс. Чи варто лікувати його в стадії плями і як? На цій стадії лікування проходить без використання бормашини. Стоматологи відновлюють емаль за допомогою ремінералізації. В іншому випадку карієс прогресуватиме. І сама по собі емаль не відновиться.

 2. Поверхневий карієс. При лікуванні поверхневого карієсу вже треба знімати пошкоджену емаль.

 3. Середній карієс. При даній стадії утворюється каріозна порожнина в дентині. І процес руйнування прискорюється через низьку щільності дентину.

 4. Глибокий карієс. Глибое ураження зуба. Запалення може поширюватися за межі дентину, до м’яких тканин і нерва, а також приводить з собою різні ускладнення: пульпіт, періодонтит, розвиток кісти, флюсу.

Залежно від розташування карієс може бути міжзубним, прихованим, боковим, внутрішнім. Особливо важко виявляти пришийковий карієс, він розташований ближче до кореня, на шийці зуба. Якщо такий карієс ще й глибокий, то його лікувати особливо важко. Прикореневий карієс або карієс кореня зуба може проявитися лише з появою сильних болів. І тоді виникає небезпека втрати зуба.

Швидкість прогресування карієсу часто відрізняється в залежності від віку пацієнта. У дітей захворювання може розвиватися дуже швидко. Такий стрімкий розвиток називається гострий карієс.

Як же лікувати карієс?

Чим раніше звернеться пацієнт до лікаря-стоматолога, тим простіше буде лікування. На початковій стадії суть лікувальної терапії полягає в професійному чищенню зубів і обробці ураженої емалі мінераловмістними препаратами.

При лікуванні середнього карієсу стоматологи ретельно обстежують каріозну ділянку, вводять анестезію, що дозволяє безболісно видаляти уражений дентин і підготувати порожнину. Цей етап дуже важливий, оскільки неповне висічення інфікованих тканин призводить до розвитку вторинного карієсу. Потім лікар підбирає колір пломбувального матеріалу, пломбує зуб, обробляє його антисептиком і на закінчення проводить корекцію пломби.

Лікування глибокого карієсу проводиться тільки за результатами рентгенографії та відбувається мінімум у два етапи.

Спочатку видаляються зруйновані тканини, обробляється порожнина, у яку наноситься препарат. Після чого лікар тимчасово пломбує зуб. Тимчасова пломба допоможе запобігти інфікуванню пульпи й розвитку рецидивів. І тільки при їх відсутності, через 4-5 днів, лікар ставить постійну пломбу.

Якщо хочете дізнатися більш докладні деталі лікування, а також докладну інформацію по вартості терапії зуба, стоматологи ADONIS зможуть розповісти про них на консультації.

Наші стоматологи роблять все, щоб врятувати пошкоджений зуб і повернути йому втрачене здоров’я. Але регулярні профілактичні огляди допоможуть запобігти розвитку незворотніх ушкоджень й полегшити лікування.

Крім того, пам’ятаємо про щоденні гігієнічні процедури.

Чистимо зуби, при можливості, після кожного прийому їжі, а мінімум 2 рази на день. Ретельно, протягом 2-3 секунд очищаємо зуби, ясна, язик, міжзубні та білядесневі кишені від м’якого нальоту.

Модель і ступінь жорсткості щітки краще вибрати разом зі своїм стоматологом. Він врахує стан зубів, ясен і допоможе правильно її підібрати. Також не забуваємо після кожного прийому їжі проводити полоскання.

Але засмучує те, що навіть самий сумлінний догляд в домашніх умовах неспроможен подолати всі зубні відкладення. Справитися з ними під силу хіба що професійному чищенню зубів. За допомогою цієї процедури стоматолог-гігієніст видалить зубний камінь в самих важкодоступних місцях і зробить посмішку світліше.

Вчасно звертайтеся до фахівців, дотримуйтеся простих правил гігієни. У комплексі з правильним харчуванням і здоровим способом життя вони допоможуть уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 26-Г
  Пн-пт 9:00-18:00
  Осокорки
  м. Київ, вулиця Раїси Окіпної, 8Б, 5 хвилин від м. Лівобережна
  Пн-пт з 09:00 до 18:00
  Лівобережна

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.