Тема вакцинації є однією з найбільш спірних і обговорюваних батьками. Деякі вважають, що вакцинація може завдати шкоди здоров’ю дитини й відмовляються від неї. Інші роблять щеплення за графіком.

Ми попросили лікаря-педіатра педіатричного центру ADONIS-FAMILY Вікторію Михайлівну Орищук розповісти про переваги й недоліки вакцинації. Також вона пояснила, чи потрібно готуватися до вакцинації, і які реакції можуть бути у дитини після щеплення.

Зараз тема вакцинації активно обговорюється. У неї є багато прихильників і супротивників. Як ви ставитеся до вакцинації? Поділіться своїм баченням ситуації.

— Тема вакцинації зараз дійсно дуже обговорювана. Наші пацієнти отримують інформацію про неї в основному з інтернету, але вона, на жаль, далеко не завжди достовірна.

Своїм пацієнтам я рекомендую проходити вакцинацію. ADONIS — це медичний центр, робота якого базується на принципах доказової медицини. Ми підтримуємо вакцинацію і не радимо від неї відмовлятися.

Вакцинація захищає дитину від інфекції. Проводити її потрібно вчасно, згідно з графіком щеплень. Захворювання, від яких захищають щеплення, дуже важкі. Дітям, особливо до року, впоратися з ними складно.

Прививки детям до 1 года

Які щеплення рекомендують робити дітям до 1 року?

— Новонародженого після виписки з пологового будинку потрібно показати педіатру. Він проведе огляд і складе графік щеплень.

У пологовому будинку, як правило, пропонують зробити два щеплення: БЦЖ і вакцину від гепатиту В. Їх слід провести саме в цей час. Наступне щеплення роблять у віці 2 місяців. У педіатричному відділенні ADONIS ми застосовуємо комплексну вакцину бельгійського або французького виробництва, в яку входять 6 компонентів: коклюш, дифтерія, правець, поліомієліт, гепатит В і гемофільна інфекція. До року таку вакцину вводять 3 рази. Пізніше в 1 рік роблять КПК.

Як правильно готуватися до вакцинації? Що потрібно зробити, щоб мінімізувати можливі ризики?

— Як такої підготовки до вакцинації немає, головне, щоб дитина була здорова. Раніше давали певні рекомендації, але зараз від них відмовилися. Обов’язковою є тільки попередня консультація педіатра. Перед щепленням батьки записуються до нього на прийом, і лікар проводить огляд дитини й дає дозвіл на проведення щеплення.

Чи потрібно здавати якісь аналізи перед вакцинацією?

— Згідно з медичними протоколами, проведення аналізів не є обов’язковим перед вакцинацією. Ми робимо щеплення всім дітям. Однак, якщо батьки переживають, вони можуть здати загальний аналіз крові та сечі.

Що робити після щеплення?

— Після щеплення дитині можна і гуляти, і купатися, і вести звичайний спосіб життя. Ніяких препаратів без особливих показань ми не призначаємо. Їх застосовують тільки при підвищенні температури або появі інших симптомів

Вакцинация детей

Як може змінюватися самопочуття дитини після вакцинації? Поява будь симптомів вважається нормою, а будь є приводом для занепокоєння?

— Протягом 2-3 днів після вакцинації у дітей може підвищуватися температура тіла, але відбувається це не завжди, особливо після введення першої вакцини. Це системна реакція організму. Також може бути й локальна реакція: почервоніння в місці введення ін’єкції, ущільнення, місцеве підвищення температури. Це все нормальні реакції.

Дітям до року при температурі 38°С і вище призначають жарознижуючі препарати. При цьому дитина може бути як примхливою, так і спокійною.

Найсерйозніші побічні реакції на введення вакцини, наприклад, анафілактичний шок, трапляються відразу. У ADONIS пацієнти залишаються в дитячому стаціонарі.

протягом мінімум 30 хвилин, після чого дитину повторно оглядає педіатр і перевіряє, чи немає реакції на щеплення. Якщо все добре, ми відпускаємо пацієнтів додому. Після цього ніяких гострих ситуацій, що вимагають невідкладної медичної допомоги, бути вже не повинно.

При появі симптомів хвороби (висипу, блювоти, проносу й інших) дитини потрібно знову показати педіатру. Іноді буває, що реакція на щеплення збігається з розвитком захворювання, яке могло виникнути через контакт з інфекцій ще до щеплення або після неї.

В яких випадках вакцинація протипоказана або проводиться за індивідуальними правилами?

— Ми не рекомендуємо проводити вакцинацію дуже маленькому відсотку дітей, що мають серйозні захворювання. Вони, як правило, проявляються ще під час пренатального УЗД або відразу після пологів. Це в основному імунологічні захворювання. При їх виявленні педіатр направляє дитину на консультацію до вузького спеціаліста, спільно з яким вирішує, можливо, чи можливе проведення вакцинації.

У здорових дітей протипоказань для вакцинації дуже мало. Це гострі захворювання і температура вище 39°С. Хоча сучасні протоколи допускають вакцинацію при температурі 37-37,5°С, ми намагаємося в таких випадках її відкладати, якщо батьки переживають. Однак у дитини до року температура 37-37,2°С є нормою.

График прививок

Що робити, якщо дитині певний період пошукові роботи не робили щеплень, але тепер батьки прийняли рішення на користь вакцинації? Як правильно у такому випадку коригувати графік щеплень у дитини?

— У цьому випадку потрібно прийти до грамотного педіатра, який спланує індивідуальний графік вакцинації. У наказі МОЗ України по вакцинації є окремий пункт про проведення щеплень за зміщеним графіком. У ньому вказані менші проміжки між введенням вакцин. На основі цього документа педіатр і розписує графік щеплень для дитини. Він дозволяє ввести всі вакцини в стиснуті терміни й наздогнати однолітків.

Батьки часто переживають про якість вакцини: місце її виробництва, безпеки, термін придатності та умови зберігання. Як батькам убезпечити свою дитину в цьому плані?

— Це все дуже важливі моменти, і батьки дійсно часто про них запитують. Ми закуповуємо тільки якісні сертифіковані вакцини й дотримуємося всіх правил їх зберігання. Розпакування вакцини ми проводимо при батьках. Вони можуть переконатися в її цілісності, побачити номер і серію виробництва. Ми відкриті для пацієнтів і завжди відповідаємо на всі питання, все розповідаємо і показуємо. Довіра між лікарем і пацієнтом є обов’язковою умовою для ефективної взаємодії.

Подивитися відеоверсію інтерв’ю з Вікторією Михайлівною Орищук можна тут:

Телефонуйте нам:
Запишіться на прийом

  Чекаємо вас за адресами

  Медичний центр повного циклу
  вул. Академіка Шалімова , 90

  Лікувально-діагностичний центр, м. Лівобережна
  Київ, вул. Раїси Окіпної, 8-Б

  Лікувально-діагностичний центр ADONIS FAMILY, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-К

  Хірургічно-діагностичний центр на Подолі, м. Контрактова площа
  г. Киев, вул. Спаська, 39

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вул. Жилянська, 72

  Дитячий медичний центр, м. Позняки
  Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20

  Лікувально-діагностичний центр
  Київ, вулиця Княжий Затон, 9

  Стоматологія ADONIS, м. Осокорки
  Київ, Дніпровська набережна, 26-Г

  Пологовий будинок ADONIS (акушерський стаціонар)
  Бузова, вул. Садовського, 34-А

  Лікувально-діагностичний центр в Обухові
  Обухів, вул. Київська, 115-А

  Пологовий будинок ADONIS на лівому березі
  вул. Центральна, 6

  Филиалы


  АDONIS на Жилянській
  м. Київ, вул. Жилянська, 72
  Пн-пт з 9.00 до 17.00, сб - з 9.00 до 15.00
  Вокзальна
  м. Київ, проспект Петра Григоренка, 22/20
  Пн-пт з 10.00 до 17.00
  Позняки

  Додати коментар

  Вашу адресу email не буде опублікований.