Цитологічний метод діагностики захворювань застосовують для визначення характеру процесу (доброякісний / злоякісний), уточнення або підтвердження діагнозу. Найбільшого поширення цитологічні дослідження отримали в області гінекології для того, щоб діагностувати захворювання шийки матки на ранній стадії. Даний клінічний аналіз відзначається точністю і швидкістю. 

 

При розпізнаванні раку в початкових стадіях медичний цитологічний метод іноді має переваги в порівнянні з іншими діагностичними тестами. 

 

Переваги цитологічного методу:

 

Результат цитологічного дослідження матеріалу серйозно впливає на вибір тактики подальшого обстеження і лікування пацієнта з підозрою на пухлинний процес. Результат аналізу ретельно вивчається лікарем. При цьому точність цитологічної діагностики багато в чому залежить від кваліфікації і досвіду роботи лікаря-цитолога, дотримання правил підготовки та фарбування цитологічних мазків. Даний тест відзначається високою точністю. 

 

Консультативна робота є важливим аспектом діяльності нашої лабораторії. Робота може бути виконана в найкоротші терміни співробітниками лабораторії (лікарями-цитологами) з великим досвідом роботи, які мають наукові ступені і значний вплив в професійному середовищі. Комплексне обстеження, до якого входить і цитологічне дослідження, допомагає лікареві уточнити діагноз.

 

У нашій лабораторії виконуються наступні види цитологічних досліджень:

 

Цитологічне дослідження біологічного матеріалу інформативно при діагностиці пухлин, а також передракових захворювань:

 

Консультацію цитологічного препарату (друга думка, повний опис) призначають при необхідності додаткової консультації та перегляду готових цитологічних препаратів. Наша клініка надає можливість пройти цитологічне дослідження і консультацію спеціаліста з гарантією найвищої якості.

 

Цитологічний висновок формулюють за наступною схемою:

  1. визначають загальну морфологічну картину;
  2. визначають особливості будови клітин, їх зміни;
  3. зіставляють морфологічні та клінічні дані пацієнта.

 

Діагноз визначає лікар-цитолог, патоморфолог, гінеколог.

 

Тип біоматеріалу

Матеріали для цитологічних досліджень — тканини і рідини, забір яких відбувається за допомогою пункції, біопсії, взяття мазків, ендоскопічного дослідження, сеча, харкотиння тощо, а також під час операції. Ціна дослідження розміщена на сайті або доступна за номером телефону контакт-центру клініки ADONIS.

 

Правила підготовки пацієнта

Оптимально робити мазок на цитологію після закінчення менструації і до середини наступного менструального циклу при проходженні такого дослідження в Києві. За дві доби до взяття мазка слід:

 

Вищезазначені фактори можуть впливати на діагностичний показник лабораторних досліджень.