Патоморфологічні дослідження — метод діагностики, заснований на вивченні будови і змін, які відбуваються в тканинах, за допомогою мікроскопа. В онкології даний клінічний метод має надзвичайно важливе значення, так як дозволяє не тільки підтвердити наявність пухлини, але і уточнити її конкретний варіант, а в ряді випадків при використанні додаткових забарвлень і індивідуальні характеристики конкретної пухлини, що впливає на вибір лікування. Медичний аналіз на визначення показників патоморфології відзначається високою точністю. Мікроскопічно досліджуються невеликі фрагменти тканини, отримані при біопсії, віддалені під час операції органи і всі тканинні зразки, які мимоволі відділилися від тіла. Результат дослідження буде свідчити про можливі відхилення від норми у досліджуваному матеріалі.

 

Дослідження операційного матеріалу, крім гістологічної характеристики пухлини, дозволяє оцінити якість і повноту операції, краю резекції, уточнити локальну стадію, що впливає на прогноз захворювання і тактику ведення пацієнта. Тест-консультація патоморфологічного матеріалу також допомагає при уточненні заплутаного випадку протікання захворювання. Розглядаючи випадки онкопатології, результати патоморфології тканини для постановки діагнозу, доповнює додаткове обстеження.

 

Результат дослідження може залежати:

 

Консультація патоморфологічного матеріалу призначається при необхідності уточнення або підтвердження клінічного діагнозу. У зв’язку з тим, що одним з критеріїв постановки правильного діагнозу є досвідченість фахівця, який проводить дослідження, в деяких випадках потрібна друга думка спеціаліста. Спеціаліст може привести кілька варіантів передбачуваного діагнозу,  досліджуючи біологічний матеріал, визначити морфологічний тип, ступінь злоякісності утворень, варіанти запальної реакції в тканині, встановити точний діагноз, визначити тактику лікування.

 

Патоморфологічний висновок (повний опис) включає в себе:

  1. загальну морфологічну картину;
  2. особливості будови органу, тканини, їх зміни;
  3. морфологічні та клінічні дані пацієнта.

 

У нормі клітинні зміни не мають спостерігатися, мають бути відсутні патологічні зростання та патологічний поділ клітин. Пройти консультацію патоморфологічного матеріалу надає можливість наша клініка.

 

На основі показників консультації патоморфологічного матеріалу уточнюється і визначається точний діагноз.

 

Тип біоматеріалу

Операційний, біопсійний матеріал, зішкріб тканин.

 

Ми приймаємо такий матеріал:

 

В клініці ADONIS можливо пройти дослідження і консультацію у заслужених лікарів. Ціна вказана на сайті.

Пройти консультацію з дослідження патоморфологічного матеріалу ви можете в будь-якому відділенні ADONIS в Києві.

 

Правила підготовки пацієнта

При дослідженні тканини, наприклад, під час колоноскопії, важливо пройти спеціальну підготовку до самої процедури, так як діагностичний показник дослідження може бути змінений або виникає ризик неможливості взяти матеріал на дослідження.