Клінічний метод діагностики кишкових інфекцій, який полягає в посіві фекалій пацієнта на поживні середовища, виділення збудника інфекції та його ідентифікації, а також визначенні чутливості патогену до антимікробних препаратів. Такий медичний тест дозволяє виявити збудника і призначити ефективне лікування. Кишкова флора представляє собою сукупність корисних і умовно-патогенних мікроорганізмів. Їх призначення — переварювання їжі, вироблення вітамінів, стимуляція імунітету, пригнічення росту патогенних бактерій, зміцнення стінки товстої кишки в результаті життєдіяльності бактерій. До нормальної мікрофлори відносяться ентерококи, кишкова паличка, бактероїди, лакто-і біфідобактерії. Патогенними вважаються кишкові палички, деякі стафілококи, дріжджові гриби. Тест дозволяє виявити саме негативного збудника захворювання. Вони містяться в товстому кишечнику в невеликій кількості і активізуються при ослабленні імунітету і зниженні кількості корисних мікроорганізмів. Під час даного тесту визначається вид, кількість і антибіотикочутливість виділених патогенних ентеробактерій. Точний діагноз ставиться також за комплексним обстеженням організму, зібраним анамнезом. Визначення чутливості збудника до антибіотиків необхідно для проведення адекватної антимікробної терапії кишкової інфекції. 

 

Матеріал на мікробіологічне дослідження калу на кишкову групу з чутливістю до антибактеріальних препаратів ретельно досліджується на наявність патогенів. Аналіз призначають для діагностики виявлення кишкової інфекції (при розладі травлення у вигляді закрепів або діареї, метеоризмі, домішках слизу / крові в випорожненнях, абдомінальних болях). Також дослідження призначається при:

 

У нормі в складі кишкової мікрофлори патогенні бактерії відсутні. При відсутності росту патогенних мікроорганізмів результат може вважатися негативним при дослідженні трьох проб, взятих в різний час. Виділення вірулентних мікроорганізмів свідчить про інфекцію. Провести аналіз якісно і точно надає можливість клініка ADONIS в будь-якій зручній для вас лабораторії. 

 

При виявленні патогенної флори, визначається її чутливість до антибіотиків:

 

Діагноз на основі показників дослідження визначається лікарем-інфекціоністом, гастроентерологом, терапевтом.

 

Тип біоматеріалу

Кал

 

Правила підготовки пацієнта

Перед здачею калу потрібно:

 

Для дослідження беруть фекалії, отримані природним шляхом. Ціна дослідження вказана на сайті. Матеріал в кількості 5-10 г збирають в стерильну тару одноразовим шпателем (лопаткою) з чистого судна або з поліетиленового пакета. При наявності крові, слизу захоплюють ділянки з ними. Здати матеріал можна у будь-якому відділенні ADONIS у Києві.

 

Недотримання вищезазначених правил може вплинути на діагностичний показник дослідження і визначити недостовірні результати.