Клінічний тест на виділення збудника з проб крові з подальшою його ідентифікацією, оцінкою його етіологічної значущості та визначення чутливості до антимікробних препаратів. Даний медичний показник вкрай важливий для людей з вже існуючими діагнозами. Присутність бактерій і продуктів їх життєдіяльності в організмі ініціює і підтримує додаткові метаболічні, запальні, імунологічні та коагуляційні порушення в результаті. До найбільш частих патогенів відносяться Streptococcus pneumoniea, Staphylococcus aureus, Наemophilus influenzae, Pseudomonas aeruginosa, Brucella spр., Escherichia coli. Тест проводиться з дотриманням правил підготовки пацієнта до такого дослідження. Зараження крові може бути ускладненням локального гнійного процесу через прорив мікроорганізму в кров’яне русло. Точну причину захворювання допомагає визначити додаткове обстеження і консультація з лікарем.

 

Мікробіологічне дослідження крові на стерильність з визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів призначають для діагностики захворювань серцево-судинної системи (ендокардити, пацієнти з штучними клапанами серця або судинними катетерами), ретельно вивчаючи біологічний матеріал. Також дослідження показане для визначення пневмонії, артриту, остеомієліту, менінгіту, лихоманки неясної етіології, ВІЛ-інфікованих, онкологічних хворих, пацієнтів з цукровим діабетом. Індивідуальний підхід до кожного випадку забезпечує наша клініка.

 

Негативний результат свідчить про відсутність зараження крові і її стерильність.

 

Позитивний результат вказує на наявність мікроорганізмів в крові, мають бути надані рекомендації щодо антибактеріальної терапії. Діагноз на основі мікробіологічного дослідження крові на стерильність з чутливістю до антибактеріальних препаратів ставить провідний лікар-інфекціоніст, гематолог.

 

З урахуванням важливості економії часу на пошук необхідної інформації ціна на дослідження вказана у відповідному розділі на сайті.

 

Тип біоматеріалу

Кров

 

Правила підготовки пацієнта

Тест можна провести в будь-якій зручній для вас лабораторії ADONIS в Києві. Забір біоматеріалу слід проводити до початку антимікробної терапії. Якщо це неможливо, забір крові слід проводити безпосередньо перед введенням чергової дози препарату. Рекомендовано забирати 2-3 проби крові з різних вен з інтервалом 15-30 хв. під час підйому температури. 

Вищеназвані фактори можуть вплинути на діагностичний показник дослідження.