Мікробіологічний, клінічний метод — дослідження матеріалу з метою виявлення збудника захворювання. Туберкульоз, медичний діагноз — інфекційне захворювання, яке викликається людським (M. tuberculosis) і бичачим (M. bovis) типом мікобактерій. Зараження Mycobacterium tuberculosis відбувається повітряно-крапельним шляхом, що в результаті призводить до серйозного захворювання. При підозрі на туберкульоз завжди досліджується мокрота, так як легені уражаються цим захворюванням найчастіше. 

 

Мокрота — продукт (секрет) слизових оболонок бронхів, трахеї і легень, який виділяється при кашлі і відхаркуванні, тому тест на туберкульоз такий важливий. Іноді для оцінки ступеню ураження легень при туберкульозі, проводять додаткове їх обстеження. Основне джерело інфекції — людина, хвора на активну форму туберкульозу легень. Первинне інфікування Mycobacterium tuberculosis проявляється тільки у 10% інфікованих. В інших випадках, мікобактерії осідають в нижніх відділах легень. Матеріал для дослідження повинен забиратися з обов’язковим дотриманням правил підготовки пацієнта. Мікроскопія є попереднім методом дослідження з метою виявлення найбільш небезпечних форм туберкульозу ( «відкритих»), при яких хвора людина виділяє збудника захворювання в навколишнє середовище. Одночасно, частина мокротиння (або інших рідин) направляється в бактеріологічну лабораторію на посів. Клініка ADONIS надає можливість пройти дослідження з гарантією якості.

 

Основні симптоми туберкульозу:

 

Мікробіологічне дослідження харкотиння на виявлення мікобактерій туберкульозу призначають для діагностики бронхітів, бронхопневмонії з різким збільшенням прикореневих лімфатичних вузлів, кровохаркання на тлі загального астенічного стану, гострих запалень верхніх і нижніх дихальних шляхів, що супроводжуються продуктивним кашлем при наявності тривалого контакту з хворим на туберкульоз в анамнезі, встановлення факту присутності мікобактерій туберкульозу, при необхідності підбору антибіотикотерапії, ефективності призначеної раніше антибіотикотерапії. Діагноз підтверджує лікар.

 

Наявність збудника –  результат позитивний.

Відсутність збудника-результат негативний.

 

Тип біоматеріалу

Харкотиння.

 

Правила підготовки пацієнта

Для виконання дослідження на туберкульоз мокрота збирається триразово: перша порція о 22-00, друга — о 6-00 наступного дня, третя — о 7-00. Ціна дослідження вказана на сайті. Зібрана перша порція мокротиння зберігаються на нижній полиці холодильника, матеріал маркується з вказанням часу забору. 

 

Мокрота для проходження аналізу в будь-якій зручній для вас лабораторії ADONIS в Києві збирається в стерильну широку ємність з кришкою, що загвинчується. Важливо отримати саме мокроту, а не слину або носовий слиз! Перед збором мокротиння необхідно ретельно прополоскати водою рот і глотку, не рекомендується курити, не можна їсти горіхи, насіння (щоб уникнути травм слизової порожнини рота). Мокротиння слід збирати до прийому їжі і пиття води, до прийому ліків, зуби не чистити. При відсутності мокроти напередодні ввечері або рано вранці, в день, намічений для збору матеріалу, попередньо проконсультувавшись у лікаря, прийняти відхаркувальний засіб або зробити інгаляцію.

 

Недотримання правил підготовки значно впливає на діагностичний показник дослідження.