Бактеріологічне дослідження клінічного біоматеріалу з метою виділення бета-гемолітичного стрептокока групи В (Streptococcus group В, S. agalactiae) і визначення його чутливості до антимікробних препаратів. Стрептокок групи В, як медичний показник дослідження, викликає важкі захворювання у новонароджених дітей і становить небезпеку для певних пацієнтів інших вікових груп. Результати дослідження інтерпретує лікар. У переважній більшості випадків новонароджені інфікуються СГВ під час пологів від матері, при чому частіше це відбувається при вагінальному розродженні, тому так важливо провести тест на даний збудник. СГВ викликає ранні неонатальні інфекції, такі як сепсис, менінгіт, пневмонія, остеомієліт, артрит і пієлонефрит. Діагноз також підтверджує додаткове обстеження із заключенням лікаря на основі показників аналізу на стрептококи групи В. СГВ в організмі людини можуть колонізувати ротоглотку, анальну область прямої кишки, піхву, урогенітальний тракт та шкіру. 

 

Носійство СГВ в піхві може призвести не тільки до передчасних пологів, а й до мимовільних викиднів, передчасних навколоплідних вод, сечової інфекції у вагітної, народження дитини з низькою масою тіла, ендометриту і сепсису у породіллі. Для виявлення колонізації піхви вагітних стрептококом групи В проводиться збір біологічного матеріалу методом вагінально-ректальних мазків. У всіх інших випадках забирається біоматеріал тільки при наявності клінічних ознак інфекції. 

 

Посів на бета-гемолітичний стрептокок групи В (S. agalactiae) призначений для обстеження вагітних на 35-37 тижні вагітності з метою виявлення бактеріоносійства і визначення необхідності проведення антибіотикопрофілактики під час пологів, для попередження неонатальних ускладнень (септицемії, пневмонії та менінгіту новонароджених). Провести аналіз комфортно і якісно допомагає клініка ADONIS в будь-якій зручній для вас лабораторії. Визначення чутливості до антибіотиків рекомендовано в разі непереносимості або алергії на бета-лактамні антибіотики для індивідуального підбору лікарського засобу.

 

Мікробіологічне дослідження на виявлення стрептококів групи В з чутливістю до антибактеріальних препаратів призначають для діагностики виявлення носійства Streptococcus agalactiae у вагітних на терміні 35-37 тижнів, виявлення Streptococcus agalactiae у новонароджених в першу добу життя, народжених від матерів носіїв Streptococcus agalactiae, при патологічному перебігу вагітності, при підборі та / або контролі антибіотикотерапії. Точний діагноз визначає лікар.

 

При виявленні бета-гемолітичного стрептокока груп В вказують його видову назву (Streptococcus agalactiae) і ступінь обсіменіння (напівкількісна оцінка). При виявленні даного мікроорганізму визначення чутливості до антибіотиків проводять незалежно від титру. Ціна дослідження є у відповідному розділі на сайті.

 

При відсутності росту бета гемолітичного стрептокока групи В видають результат «зростання S. agalactiae не виявлено». Це свідчить про нормальний результат.

 

Тип біоматеріалу

Мазок із вагіни і ректума.

 

Правила підготовки пацієнта

При проведенні пренатального скринінгу в будь-якому відділенні ADONIS в Києві за 24 години необхідно виключити використання інтровагінальних та ректальних медикаментозних препаратів, перед взяттям біоматеріалу не проводити туалет зовнішніх статевих органів. При проведенні диференційної діагностики шкіри, м’яких тканин не застосовувати за добу місцеві антисептики чи будь-які речовини через 3 тижні після закінчення курсу антибактеріальної терапії. Необхідно утриматися від статевих контактів за 3 доби до тесту на стрептокок (до статевих контактів прирівнюється мануальний огляд у гінеколога, інтравагінальне УЗД, кольпоскопія), адже це впливає на діагностичний показник дослідження. Матеріал з прямої кишки слід отримати перед виконанням ректороманоскопії та інших діагностичних маніпуляцій в області кишківника.