Альбуміни — розчинні у воді білки, які беруть участь у згортанні крові, балансі рідини в організмі і у боротьбі з інфекцією. Ці білки синтезуються печінкою, беруть участь у метаболічних процесах організму, тому альбуміни є важливими маркерами в діагностиці захворювань печінки і нирок.

Мікроальбумін — відноситься до групи альбумінів. Попадання цього білка з сечею говорить про наявність ниркових захворювань.

Мікроальбумінурія (МАУ) — виділення альбуміну з сечею в високій кількості (30-300 мг на добу). Аналіз на визначення мікроальбумінурії необхідний для клінічної діагностики ниркової патології на ранніх стадіях. Даний медичний аналіз є маркером оцінки ризику патології нирок і серцево-судинних захворювань.

Здорова людина втрачає незначну кількість білку з сечею, однак, при пошкодженні кровоносних судин, білку витрачається більше, що в результаті призводить до набряків. Головна причина появи мікроальбуміну в сечі — підвищення проникності клубочкового фільтра нирок. Цей стан виникає як ускладнення при цукровому діабеті, артеріальній гіпертензії, хронічній серцевій недостатності, запальних захворюваннях нирок. Зазначені діагнози уточнюються при консультації з лікарем і подальшим обстеженням пацієнта.

Аналіз в матеріалі сечі на виявлення мікроальбуміну призначають для діагностики порушень функції ниркових клубочків (нефропатії — як ускладнення цукрового діабету), а також:

 

Лабораторний тест на альбумін у сечі в Києві, можна зробити в нашій клініці за доступну ціну, детально ознайомившись з інформацією на сайті.

 

Діагностично, підвищення показників вказує на:

 

Тип біоматеріалу

Сеча

 

Правила підготовки пацієнта

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень. Жінкам не можна здавати аналіз під час менструації.

Досліджується добова або ранкова середня порція сечі. Перед збором сечі важливо провести туалет зовнішніх статевих органів. Далі необхідно зібрати ранкову середню порцію сечі в чистий посуд. Сечу слід доставити в лабораторію протягом 2-3 годин після збору. Діагностичне значення має неодноразове дослідження сечі на мікроальбумін впродовж 3-6 місяців.