Димерний глікопротеїн, який виробляється в чоловічому та жіночому організмі,  активно впливає на формування та ріст тканин. Антимюллерів гормон (АМГ) корелює із кількістю сперматозоїдів у чоловіків та фолікулів у жінок, відповідає за диференціювання статі. 

Концентрація АМГ не залежить від менструального циклу, пори року та часу доби. Для чоловіків антимюллерів гормон є маркером тестикулярної функції, а для жінок – маркером регуляції фолікулогенезу. 

Клінічний аналіз матеріалу на антимюллерів гормон призначають для діагностики передчасного або уповільненого статевого дозрівання, підтвердження діагнозу крипторхізму і анорхізму у немовлят. У результаті аналізу, визначення факту настання менопаузи, порушення менструального циклу, синдрому полікістозних яєчників, непліддя, оцінки шансів успішного, медичного проведення ЕКЗ.

Підвищення показників тесту на АМГ у жінок вказує на синдром полікістозних яєчників, пухлини яєчників. У чоловіків підвищення показників свідчить про затримку статевого розвитку, дефекти синтезу андрогенів, антиандрогенну терапію, резистентність до андрогенів, пухлини яєчок. 

Зниження концентрації антимюллерового гормону у жінок свідчить про вікове зниження оваріального резерву, зниження функціонування яєчників, ожиріння, менопаузу. У чоловіків зниження даного показника вказує на синдром персистенції мюллерових протоків, передчасний статевий розвиток, підвищення рівня андрогенів, діагноз необструктивної азооспермії, анорхізм. 

В лабораторії нашої клініки в Києві можна пройти обстеження на визначення показників антимюллерового гормону за доступну ціну. Таке дослідження гарантує високу, діагностичну цінність.

 

Тип біоматеріалу

Венозна кров 

 

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови:

Вранці натщесерце, за 72 години до здачі крові – не вживати алкоголь, за 12 годин – не споживати жирну їжу, за 30 хвилин – не палити.

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.