Протеїнурія (білок в сечі) – клінічний показник виведення білків з сечею за добу, що відображає функціональний стан нирок. Це один з найбільш діагностично важливих лабораторних тестів  для оцінки стану  нирок. Медичний показник норми не виявляє білку в разових порціях сечі. Білки, що містяться в сечі, в основному, ідентичні сироватковим, в результаті чого можна судити про патологію нирок. У нормі через мембрану ниркових клубочків основна частина білків не проходить, що пояснюється великим розміром білкових молекул, їх зарядом і будовою. Білки, що виводяться із сечею і виявляються під час тестування, є малою частиною фільтрованих в ниркових клубочках білків. Основна їх частина (98%) реабсорбується в проксимальних канальцях нирок. В результаті обстеження, функціональна протеїнурія може спостерігатися при переохолодженні, емоційному стресі, гіпертермії.

Аналіз біологічного матеріалу на білок в добовій сечі призначають для діагностики захворювань нирок, цукрового діабету, системних та інфекційних захворювань, інтоксикації.

 

Інтерпретація результатів

Стійка протеїнурія вказує на підвищення проникності ниркових клубочків. Наша клініка представляє можливість провести аналіз на білок у добовій сечі з гарантією високої якості. 

Невелика протеїнурія характерна для захворювань нирок, при яких, ураження клубочків не є основним патогенетичним фактором (наприклад, хронічний пієлонефрит). 

Діагноз помірної протеїнурії зустрічається при таких захворюваннях нирок, як гострий і хронічний гломерулонефрит, амілоїдоз і токсична нефропатія. Також це характерно в тих випадках, коли ураження нирок приєднується на пізніх стадіях процесу (наприклад, при цукровому діабеті або серцевій недостатності). На сайті вказана доступна ціна на дослідження рівня білку в добовій сечі. 

Виражена протеїнурія, як правило, виявляється при нефротичному синдромі. В Києві дослідження на даний показник можна пройти швидко і якісно. Підвищена екскреція білка з сечею може бути також обумовлена ​​іншими патологічними станами (наприклад, інфекційними захворюваннями або ураженням центральної нервової системи).

 

Тип біоматеріалу

Добова сеча

 

Правила підготовки пацієнта

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень. Напередодні здачі аналізу слід припинити вживання діуретичних засобів, аспірин, вітаміни групи В, виключити продукти, що забарвлюють сечу (морква, буряк). Щоб діагностичний показник був точним, жінкам не можна здавати аналіз під час менструації. 

Сечу збирають в чистий контейнер об’ємом на 3 літри протягом 24 год, при цьому, першу (ранкову)порцію сечі зливають в унітаз і відмічають час. Далі, сечу збирають рівно  добу (наприклад, з 6.00 ранку до 6.00 ранку наступного дня). Ємність під час забору слід зберігати у холодильнику. Зібрану таким чином сечу перемішати, відлити в  менший чистий контейнер  40-50 мл, обов’язково вказати загальний об’єм добової сечі, доставити в лабораторію. Перед кожним збором сечі необхідно провести туалет зовнішніх статевих органів.