Цитологічне дослідження – метод лабораторної діагностики різних захворювань, заснований на мікроскопічній оцінці клітини і змін в ній. Клінічний метод тестування, який проводять при підозрі на захворювання різних органів і систем. Під мікроскопом оцінюється морфологічна зміна клітини, після чого лікарем-цитологом оформляється цитологічний висновок. Медичний показник дослідження важливий при диференціальній діагностиці того чи іншого захворювання. Основна мета цитологічних досліджень – діагностика і попередження захворювань, особливо пов’язаних з онкопатологією. 

В результаті дослідження, цитологічна діагностика включає верифікацію різних патофізіологічних станів: запалення, реактивні зміни, проліферація, стадії канцерогенезу. Тест проводять в залежності від підозрюваного діагнозу. Для точної і повної інтерпретації цитологічного матеріалу необхідний не тільки професіоналізм лікаря-цитолога, але і правильна техніка забору та нанесення біологічного матеріалу на скло, згідно локалізації патологічного процесу. Цитологічне дослідження ексфоліативного матеріалу є частиною комплексного обстеження при підозрі на певні захворювання. До переваг цитологічного методу дослідження відносяться технічна простота обробки і взяття матеріалу, можливість його швидкого приготування та мала травматичність. Матеріал для дослідження забирають напряму з органів і тканин людини. Ексфоліативний матеріал дає змогу діагностувати патологічні процеси клітин і новоутворення різного характеру.

Ексфоліативний матеріал включає в себе:

 

Розуміючи важливість дослідження і швидкість проведення тесту, клініка ADONIS надає можливість пройти аналіз у будь-якій зручній для вас лабораторії.

Цитологічне дослідження ексфоліативного матеріалу призначають для обстеження хворого в умовах стаціонару, як масові профілактичні огляди. Діагноз на основі дослідження визначає провідний, вузьконаправлений фахівець з питань підозрюваного захворювання.

Тест дозволяє діагностувати доброякісні процеси фонового характеру, передракові стани, рак. Результати повинен інтерпретувати спеціаліст. Для зручності в ознайомленні з інформацією, ціна аналізу вказана на сайті у відповідному розділі.

В Києві пройти цитологічну діагностику ексфоліативного матеріалу можна в будь-якому відділенні ADONIS.

Діагностичний показник дослідження покаже або спростує наявність передбачуваного захворювання.

 

Тип біоматеріалу

Ексфоліативний матеріал

 

Правила підготовки пацієнта

В день процедури не можна приймати їжу. Спеціальної підготовки не потрібно.