Лабораторне дослідження біологічних рідин організму, яке дозволяє встановити причину патологічного процесу, а також ступінь його тяжкості. Клінічний метод тестування, який проводять при підозрі на бактеріальні та інші захворювання різних органів і систем. Медичний показник дослідження важливий при диференціальній діагностиці того чи іншого захворювання.

Ексудати, транссудати – біологічні рідини, які відрізняються одна від одної за рядом біохімічних і морфологічних ознак і в результаті дозволяють диференціювати деякі захворювання. Транссудат – рідина, яка утворюється в результаті фізіологічного проходження сироватки крові через судинну стінку. Транссудат накопичується в порожнинах організму (плевральній, черевній, серцевій). Тест проводять в залежності від підозрюваного діагнозу. Найчастіше надмірне накопичення такої рідини відбувається в результаті порушень кровообігу. Ексудат – та ж рідина, яка проходить через стінку кровоносних судин, тільки утворюється в результаті запального процесу. Дослідження ексудату/транссудату є частиною комплексного обстеження при підозрі на певні захворювання. Надмірне накопичення ексудатів відбувається при пухлинних захворюваннях, ревматоїдному артриті, туберкульозі і деяких інших запальних захворюваннях. Також ексудати накопичуються в ранах. Лабораторна діагностика цих рідин будується на визначенні фізичних властивостей, таких як колір, прозорість, консистенція, запах та ін. Матеріал для дослідження забирають напряму з органів і тканин людини.

Транссудати, на відміну від ексудатів, практично не мають забарвлення. Ексудат може бути пофарбований в різний колір, в залежності від характеру запального процесу, також на забарвлення впливають домішки гною, крові, жиру. Хімічні дослідження транссудатів і ексудатів спрямовані на визначення вмісту білка. Транссудати і ексудати, як правило, відбирають методом пункційної біопсії під місцевою або загальною анестезією. Розуміючи важливість дослідження і швидкість проведення тесту, клініка ADONIS надає можливість пройти аналіз у будь-якій зручній для вас лабораторії.

Процес дослідження можна розділити на наступні етапи:

 

Цитологічне дослідження ексудатів, транссудатів призначають для діагностики доброякісних, передракових і злоякісних патологічних процесів, рідини в серозній порожнині, уточнення клінічного діагнозу, виділень з молочної залози без встановленої причини, при наявності у пацієнта пухлиноподібного утворення в сечовидільному тракті. Діагноз на основі дослідження визначає провідний, вузьконаправлений фахівець з питань підозрюваного захворювання.

Під час цитологічного дослідження ексудатів та транссудатів проводять санацію місця передбачуваного проколу і пункцію плевральної, перикардіальної або черевної порожнини. Ціна дослідження вказана на сайті у відповідному розділі.

Результат цитологічного дослідження залежить від відповідності і якості отриманого матеріалу, правильної фіксації матеріалу, правильності та повноти наданої інформації про пацієнта. В Києві пройти діагностику ексудатів/транссудатів можна в будь-якій зручній для вас лабораторії ADONIS. Форма цитологічного висновку: опис загальної цитологічної картини, зіставлення цитологічних даних з клінічними даними про пацієнта з визначенням характеру патологічного процесу відповідно до сучасних класифікацій, і, за необхідності, з зазначенням ступеня активності, етіології захворювання. Діагностичний показник дослідження покаже або спростує наявність передбачуваного захворювання.

 

Тип біоматеріалу

Ексудат, транссудат

 

Правила підготовки пацієнта

В день процедури не можна приймати їжу. Спеціальної підготовки не потрібно. Взяття матеріалу проводиться кваліфікованим лікарем.