Цитологічне дослідження мазків-відбитків з внутрішньоматкової спіралі дозволяє виявити патологічні процеси порожнини матки та ендометрію. Клінічний метод тестування, який проводять при підозрі різні захворювання органів малого тазу у жінок. Медичний показник дослідження важливий при диференціальній діагностиці того чи іншого захворювання.

Цитологічне дослідження – метод лабораторної діагностики, який в результаті дослідження виявляє якісні і кількісні зміни клітин, їхніх ядер (розмір, форму, ступень фарбування), внутрішньо- і позаклітинних включень, наявність атипових клітин. Основними способами отримання біоматеріалу для цитологічної діагностики є аспіраційна біопсія ендометрію і взяття мазків-відбитків зі внутрішньоматкової спіралі. Тест проводять в залежності від підозрюваного діагнозу. 

Дослідження відбитків зі внутрішньоматкової спіралі дозволяє своєчасно виявити патологічні процеси матки, доброякісні захворювання, передракові стани і сам рак. Для встановлення точного діагнозу, іноді потрібне додаткове обстеження і консультація з лікарем, що веде пацієнтку. Слід зазначити, що при тривалому використанні в цілях контрацепції внутрішньоматкова спіраль може викликати пошкодження і витончення ендометрію, а також провокувати розвиток запальних процесів в порожнині матки. Тому рекомендується проводити дослідження не тільки з метою виявлення клітинної атипії і ознак онкологічних процесів, але і для виявлення  ознак ускладнень внаслідок тривалого використання внутрішньоматкової спіралі. Матеріал для дослідження забирають з обов’язковим дотриманням правил підготовки до такого аналізу. До ускладнень відносяться дисфункціональні маткові кровотечі, виділення з порожнини матки, болі в нижній частині живота, хворобливі менструації. Розуміючи важливість дослідження і швидкість проведення тесту, клініка ADONIS надає можливість пройти аналіз у будь-якому відділенні мережі діагностичних центрів.

Цитологічне дослідження мазка-відбитка з ВМС призначається для діагностики при видаленні внутрішньоматкової спіралі, патологічних процесах порожнини матки. Діагноз на основі дослідження визначає лікар-гінеколог.

Відсутність патологічних ознак може свідчити про норму або неповноцінний матеріал.

Наявність патологічних ознак трактується лікарем в залежності від індивідуальних особливостей та результату аналізу. Для зручності в ознайомленні з інформацією, ціна аналізу вказана на сайті у відповідному розділі.

В Києві пройти діагностику мазка-відбитка з ВМС можна в будь-якій зручній для вас лабораторії ADONIS. 

Діагностичний показник дослідження покаже або спростує наявність передбачуваного захворювання.

 

Тип біоматеріалу

Мазок-відбиток з ВМС

 

Правила підготовки пацієнта

Забороняється використання місцевих лікарських форм менш, ніж за 24 години до проведення процедури. Спеціальної підготовки не потрібно. Взяття матеріалу проводиться кваліфікованим лікарем.