Даний клінічний аналіз проводиться для уточнення біологічного потенціалу диспластичних змін в епітелії шийки матки. Основним фактором розвитку раку шийки матки є вірус папіломи людини (ВПЛ). Маркер р16 є одним з важливих критеріїв для диференціального діагнозу дисплазії та новоутворень. Білок р16, як важливий, медичний показник, бере участь в опосередкованому контролі переходу клітини з фази G1 у фазу S, пригнічує пухлинний ріст та може запускати зупинку циклу клітинного ділення.  Підвищена експресія p16, в результаті  може запускати зупинку циклу клітинного ділення.

Додаткове імуногістохімічне дослідження (маркер р16) призначають для діагностики інтраепітеліальних неопластичних змін слизової шийки матки. Тест проводиться для уточнення прогнозу неопластичного процесу слизової шийки матки, при наявності в анамнезі вірусу папіломи людини (ВПЛ) високого онкогенного ризику. Визначити наявність онкопроцесу може додаткове, комплексне обстеження і лікар. Також дослідження проводиться для уточнення прогнозу і вибору методу лікування.

Під час даного аналізу проводиться морфологічна оцінка пухлини у матеріалі дослідження відповідно до класифікації ВООЗ. В ході аналізу на маркер р16 проводиться оцінка експресії білка p16INK4a в неопластичних клітинах, де за якість результатів тестування відповідає наша клініка. Також відбувається підрахунок кількості забарвлених ядер клітин пухлини; враховується відсоткове співвідношення забарвлених/нефарбованих ядер клітин на 100 нарахованих клітин в 10-ти репрезентативних полях зору при збільшенні в 40х. Результатом аналізу є описова відповідь із зазначенням оцінки експресії антитіл до білка p16INK4a. Діагноз з урахуванням показників аналізу на маркер р16 уточнюється лікарем. Діапазон значень індивідуальний: залежить від анамнезу, проведеного лікування і клінічного діагнозу.

 

Тип біоматеріалу

Операційний, біопсійний матеріал, зішкріб шийки матки.

 

Правила підготовки пацієнта

У більшості випадків біопсія не вимагає будь-якої спеціальної підготовки пацієнта. Зазвичай, за 8 годин до проведення біопсії рекомендується припинити прийом їжі і рідин. Однак, застосування препаратів всередину дозволяється з невеликою кількістю води. На сайті клініки вказана ціна на дослідження. 

Пацієнтам, які отримують ін’єкції інсуліну з приводу цукрового діабету, слід проконсультуватися з лікарем щодо зміни дози препарату. Перед проведенням біопсії в Києві дуже важливо повідомити лікаря про всі ліки, які приймає пацієнт, в тому числі, рослинного походження, а також про наявність алергії, особливо на місцеві анестетики. 

За три дні до процедури слід припинити прийом аспірину або інших препаратів, які розріджують кров. Також, необхідно повідомити лікаря про недавно перенесені захворювання або інші стани, що може впливати на діагностичний показник дослідження. Зішкріб для приготування діагностичного матеріалу робиться на 7-10 день менструального циклу.