Вузьконаправлене дослідження, яке зазвичай призначається тільки при наявності показань. Такий клінічний аналіз являється відносно специфічним при виявленні певних захворювань сечовидільної системи. Сеча збирається двома порціями. Перша порція сечі відповідає уретрі, друга — ниркам і сечоводам. Це дає можливість визначити локалізацію проблемної області та виявити різні патології. Даний медичний аналіз використовується для визначення стану сечовидільної системи. 

Спеціальна техніка збору сечі, в результаті дає можливість з високим ступенем точності визначити локалізацію патології сечовидільної системи. Результати аналізу дають можливість уточнити діагноз, вибрати найбільш ефективну методику лікування. Для отримання максимально точних результатів тесту, рекомендується збирати для аналізу ранкову порцію сечі. Якщо з яких-небудь причин це неможливо, досліджується денна сеча. При цьому, важливо дотримуватися однієї умови — інтервал між попереднім сечовипусканням і  наступним повинен складати як мінімум 4-5 годин. 

Аналіз на двостаканну пробу сечі призначають для діагностики уретритів, захворювань передміхурової залози, запальних захворювань нирок. Комплексне обстеження з урахуванням показників двостаканної проби сечі, допомагає у виявленні захворювань сечового міхура, сечоводів, циститу, злоякісних новоутворень органів сечовидільної системи. 

При оцінці результатів, лікар аналізує характеристики кожної порції біологічного матеріалу (сечі) і загальної проби. Це дає можливість виявити всі наявні у пацієнта патології, поставити точний діагноз і підібрати ефективне лікування. Таку можливість надає наша клініка. Відхилення від норми в показниках другої порції може вказувати на аденому або онкологію простати і ряд інших захворювань. Порушення в загальній пробі можуть спостерігатися при патологіях сечового міхура, нирок, сечоводів. Як правило, точний діагноз ставиться тільки на підставі комплексного обстеження. 

 

Тип біоматеріалу

Сеча

 

Правила підготовки пацієнта

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень. Жінкам не можна здавати аналіз під час менструації. Супутні діагнози також можуть вплинути на результати дослідження.

  1. Для дослідження збирається повна порція сечі, яка перебувала в сечовому міхурі не менше 4-5 годин, необхідно збирати ранкову сечу. Ціна дослідження вказана на сайті.
  2. Після ретельного туалету зовнішніх статевих органів пацієнт починає мочитися в першу ємність і продовжує в другу, при цьому важливо, щоб друга порція сечі була більшою за обсягом. Кожну порцію сечі для дослідження в Києві необхідно акуратно перемішати і відібрати в окремі  вакуумні пробірки, на кожній з пробірок вказати порцію сечі, ПІП пацієнта друкованими літерами. Кришки пробірок повинні бути щільно закручені для уникнення пролиття. і втрати зразку. 
  3. Сечу необхідно доставити в лабораторію в якомога коротші терміни, адже тривалість зберігання впливає на діагностичний показник дослідження.