Gardnerella vaginalis – це  факультативно-анаеробні грамнегативні бактерії, невелика кількість яких присутня на слизових покривах піхви здорової жінки. Певні обставини (зниження імунного захисту, переохолодження, психоемоційне напруження, приєднання інших патогенів) провокують активне розмноження даних мікроорганізмів, що призводить до бактеріального вагінозу і гарднерельозу. Клінічний аналіз на цей вид бактерій показаний при наявності зазначених факторів.

Імовірність виникнення інфекційно-запального процесу збільшується при:

 

У більшості інфікованих жінок, медичний діагноз гарднерельозу протікає без виражених клінічних проявів, однак, деякі пацієнтки скаржаться на свербіж і печіння в урогенітальному тракті та патологічні виділення з піхви, які мають «рибний» запах. У вагітних жінок, в результаті наявності інфекції, може розвинутися ендометрит, запалення оболонок плоду. Це може призвести до передчасного народження, народження немовляти з низькою масою тіла. Тому тестування на Gardnerella vaginalis таке важливе. У чоловіків  можливе безсимптомне носійство даних бактерій. При зниженні місцевого імунітету може розвинутися уретрит, епідидиміт, простатит.

Обстеження за допомогою аналізу на Gardnerella vaginalis, кількісний ПЛР,  призначають для діагностики рясних піхвових виділень, виділень з неприємним (рибним) запахом, який виникає в результаті розпаду амінів, що виробляються анаеробними бактеріями. Дослідження матеріалу на визначення Gardnerella vaginalis призначають при вульвовагінальному подразненні у вигляді свербіння і печії. Клініка надає можливість проходження тестування при плануванні вагітності, визначенні носійства бактерії у чоловіків, моніторингу успішності проведення терапії, у жінок і чоловіків з великою кількістю статевих партнерів.

Високі показники вказують на наявність ДНК Gardnerella vaginalis в біологічному матеріалі і можуть свідчити про діагноз гарднерельозу.

Низькі показники  свідчать про відсутність ДНК Gardnerella vaginalis в біологічному матеріалі. Вартість дослідження вказана на сайті в розділі “ціна”.

 

Тип біоматеріалу

Зішкріб з уретри, ц/к, заднього бічного склепіння піхви, ранкова порція сечі

 

Правила підготовки пацієнта

Підготовка до проведення тестування на Gardnerella vaginalis в Києві:

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.

Жінкам рекомендується здавати аналіз ПЛР за 5 днів до менструації або через 5 днів після її закінчення, щоб діагностичний показник при його вивченні був позбавлений забруднення матеріалу. За 1-2 дня до тесту необхідно виключити статеві контакти, спринцювання, вагінальне УЗД і кольпоскопію.