Клінічний тест, який визначає кетонові тіла в сечі. Кетонурія – виділення кетонових тіл з сечею. В процесі метаболізму, у здорової людини може вироблятися невелика кількість кетонів, але вона значно менше порогових значень і не визначається аналізаторами. Даний медичний аналіз показаний при підозрі на діабет. До кетонових тіл відносяться: ацетон, ацетооцтова та бета-оксимасляна кислота. В результаті обміну речовин в організмі, ці метаболіти виводяться з організму з потом, повітрям, що видихається, і сечею, але кількість їх дуже мала. Основним метаболітом є ацетон — на його основі будується виконання аналізу сечі на кетони. Тест на кетони в сечі допомагає визначити їх кількість і можливі патології, пов’язані з підвищенням даного показника. Більш точний діагноз на основі показників аналізу на кетони в сечі допомагає визначити додаткове обстеження

В нормальних умовах, організм людини черпає енергію з глюкози, адже при її розщепленні виділяються молекули АТФ — головний енергетичний субстрат клітини. Ретельне вивчення матеріалу дослідження дозволяє оцінити здатність підшлункової залози виробляти інсулін для адекватного розшеплення і засвоєння глюкози в організмі. За відсутності достатньої кількості глюкози, організм починає отримувати енергію шляхом розщеплення жирів. Побічним продуктом розщеплення жирів є кетонові тіла. При цукровому діабеті глюкоза крові не засвоюється клітинами, за рахунок їх нечутливості до інсуліну, тож виникає клітинне голодування, внаслідок чого, клітини починають розщеплювати жири. Наша клініка дозволяє пройти комплексне обстеження організму на схильність до цукрового діабету. Діти більш схильні до формування кетонових тіл, так як запаси глікогену у дітей для отримання глюкози набагато менше. З іншого боку, енергетичні потреби дитини набагато вище, ніж у дорослих, тому їм потрібно більше глюкози і при її нестачі відбувається активація ліполізу (розщеплення жирів). Точний діагноз при порушенні розшеплення глюкози у дітей визначається лікарем-ендокринологом. Аналіз сечі на кетони може бути позитивним при важких інфекційних або інших соматичних хворобах, недостатності харчування. У вагітних аналіз сечі на кетони необхідний для діагностики ранніх проявів гестозу. Кетонурія може погіршувати перебіг вагітності і негативно впливати як на самопочуття вагітної жінки, так і на розвиток плоду. Зниження концентрації вважається нормою.

Аналіз на кетони в сечі призначають для діагностики стану пацієнтів з діабетом, кетоацидозу, скринінгового обстеження вагітних, оцінки стану через сильну інтоксикацію пацієнта. Ціна обстеження вказана на сайті.

Підвищення показників вказує на тривале голодування, зневоднення, ранній токсикоз вагітних, цукровий діабет, важку інтоксикацію. В Києві дослідження можна пройти в нашій лабораторії. Для проходження аналізу на кетони в сечі, скористайтесь формою запису на сайті.

 

Тип біоматеріалу

Сеча

 

Правила підготовки пацієнта

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень і їх діагностичний показник. Жінкам не можна здавати аналіз під час менструації. 

  1. Для аналізу сечі використовують  середню порцію ранкової сечі.
  2. Контейнер повинен бути наповнений не більше ніж на 3/4 від його обсягу. Мінімальний — 30 мл, максимальний — 80 мл.
  3. Щільно закрийте кришку, обережно притримуючи за краї.
  4. Впишіть друкованими літерам ПІБ пацієнта на контейнері.