Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) — метод дослідження, за допомогою якого можна встановити наявність певного генетичного матеріалу, що належить збуднику інфекції у зразку на самих ранніх стадіях захворювання. Клінічний аналіз методом ПЛР використовується для ранньої діагностики захворювань, викликаних Mycoplasma hominis (через 7-10 днів від моменту статевого контакту). Даний медичний тест важливий при діагностиці ЗППП і при плануванні вагітності. Mycoplasma hominis — умовно-патогенний мікроорганізм. Це означає, що він може в нормі бути присутнім в мікрофлорі, але за певних умов (несприятливі зовнішні умови, ослаблення імунітету), в результаті здатний провокувати запальні зміни. Мікоплазми населяють слизові оболонки людини: у жінок — піхву, шийку матки, уретру, у чоловіків — уретру і крайню плоть. Тест на мікоплазму хомініс методом ПЛР відзначається високою чутливістю. При прояві патогенних властивостей мікоплазми викликають запалення статевих органів.

Найбільш часто виникає:

 

Ці захворювання при несприятливому збігу обставин можуть призвести до безпліддя, невиношування вагітності і передчасних пологів. Комплексне обстеження дозволяє точно визначити діагноз, пов’язаний з наявністю бактерій M.hominis в організмі. Тому, проведення цього аналізу особливо важливо вагітним і тим, хто планує завагітніти. Також мікоплазмоз пов’язаний з чоловічим безпліддям. Джерелом інфекції є хвора людина або безсимптомний носій.

Шляхи передачі захворювання:

 

Аналіз на Mycoplasma hominis, ПЛР, якісний призначають для діагностики: 

 

Підвищення показників вказує на виявлену ДНК Mycoplasma hominis в біологічному матеріалі.

 

Пройти дослідження якісно з індивідуальним підходом до кожного випадку надає можливість наша клініка. Лікар акушер-гінеколог, інфекціоніст на основі результатів аналізу і часто додаткового обстеження визначає точний діагноз, пов’язаний з носійством бактерій сімейства мікоплазм. 

Враховуючи важливість зручного і доступного отримання інформації по дослідженням, ціна на аналіз до Mycoplasma hominis методом ПЛР вказана на сайті.

 

Тип біоматеріалу

Зішкріб з уретри, ц/к, заднього бічного склепіння піхви, ранкова порція сечі

 

Правила підготовки пацієнта

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень. В Києві ви можете здати тест в будь-якому відділенні ADONIS. 

Жінкам рекомендується здавати аналіз ПЦР за 5 днів до менструації або через 5 днів після її закінчення. Чоловікам рекомендується не мочитися 1,5-2 години до взяття матеріалу. За 1-2 дня до тесту необхідно виключити статеві контакти, спринцювання, вагінальне УЗД і кольпоскопію, так як це може вплинути на діагностичний показник дослідження.