Тест на наявність збудника дифтерії (бацила Лефлера — BL), клінічний метод якого полягає в посіві досліджуваного матеріалу на живильні середовища з подальшим виділенням збудника інфекції. Для обстеження береться медичний матеріал (мазок) з двох локусів (зів + ніс). Виявлення збудника в досліджуваному матеріалі дозволяє поставити точний діагноз і призначити адекватну терапію в результаті

 

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, яке протікає у вигляді гострого запалення верхніх дихальних шляхів, переважно глотки (близько 90% випадків), а також носа, шкіри, очей і статевих органів. Тест на цей показник важливий, адже ця хвороба характеризується серйозними ускладненнями і може загрожувати розвитком утруднення дихання, задишки. 

 

Збудником хвороби є бактерія Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє в процесі життєдіяльності небезпечний для людини дифтерійний токсин. Окрім мікробіологічного тесту, діагноз також підтверджує обстеження лікарем-отоларингологом, терапевтом. Механізм передачі збудника — повітряно-крапельний від вже хворих людей або від здорових носіїв інфекції; значно рідше вона передається контактно-побутовим шляхом, наприклад, через предмети побуту. Матеріал дослідження забирається з обов’язковим дотриманням правил підготовки для точності результатів. 

 

Найбільш сприйнятливі до зараження дифтерійною паличкою — діти від 3 до 7 років. У нещеплених дітей і дорослих виникає сильна інтоксикація організму, запалення горла і дихальних шляхів. Можливі важкі ускладнення: набряк горла, порушення дихання, ураження серця, нирок, нервової системи. Для комфортної діагностики наша клініка надає можливість пройти обстеження і аналіз на дифтерію в будь-якому зручному для вас відділенні ADONIS. Дифтерія нерідко закінчується смертю. Інкубаційний період короткий – 1-4 дні. При підозрі на дифтерію рідкісних локалізацій досліджують мазки з ока, вуха, ран, піхви в парі з мазками із зіву і носа.

 

Мікробіологічне дослідження з носоглотки та ротоглотки на BL призначають для діагностики підозри на дифтерію, після контакту з хворими або вірусоносіями Corynebacterium diphtheriae, з профілактичною метою, перед госпіталізацією. Діагноз підтверджує лікар.

 

Нормою є негативний результат, при якому Corynebacterium diphtheriae в зразках пацієнта не виявлено, тобто він здоровий. Позитивний результат означає, що пацієнт хворий на дифтерію або є безсимптомним носієм бактерії. Ціна дослідження вказана на сайті. При позитивному результаті концентрація збудника вимірюється в колонієутв

орюючих одиницях на тампон (КУО/тампон). Пройти тест ви можете в будь-якій зручній для вас лабораторії ADONIS в Києві.

 

Тип біоматеріалу

Мазок з носоглотки та ротоглотки

 

Правила підготовки пацієнта

За 3-4 години до взяття мазків не вживати їжу, не пити, не чистити зуби, не полоскати рот / горло / ніс, не жувати жувальну гумку, не курити.

 

Взяття матеріалу рекомендується проводити:

 

Вищезазначені фактори можуть вплинути на діагностичний показник дослідження.