Даний тест дозволяє провести диференціальну діагностику хронічного ендометриту. Клінічний аналіз СD138 показаний при тривалих, запальних процесах матки. Висновок з комплексного обстеження слизової оболонки порожнини матки, що дозволяє зробити такий медичний тест, складається з морфологічного опису та імуногістохімічної оцінки присутності на клітинах ендометрію маркера плазматичних клітин — CD138. 

CD-138 — маркер плазматичних клітин. Його визначення показано при неповній морфологічній картині хронічного ендометриту. Хронічний ендометрит — комплексне захворювання, яке в результаті проявляється на тлі запального процесу морфологічних і функціональних змін властивостей ендометрію. Внаслідок цього, порушується його циклічна трансформація (структурні зміни, які відбуваються відповідно до фаз менструального циклу) і здатність сприйняття заплідненої яйцеклітини, забезпечення її прикріплення і впровадження в порожнину матки. Тест на CD138 дозволяє точно оцінити стан слизової оболонки матки. 

Наявність хронічного ендометриту досить часто є передумовою непліддя, невиношування вагітності, невдач ЕКО, ускладнення при виношуванні дитини та пологах. В таких випадках, додаткове обстеження органів малого тазу також показане. Однією з особливостей хронічного ендометриту є частий безсимптомний перебіг. Тривале запалення слизової оболонки порожнини матки призводить до порушення структури ендометрію і значного зменшення, або майже повної відсутності в клітинах рецепторів естрогену і прогестерону. Ці порушення є передумовою недостатнього зростання або, навпаки, розвитку гіперплазії ендометрію, що виявляється при вивченні біологічного матеріалу при дослідженні.  Найбільш інформативним способом підтвердження хронічного ендометриту є гістологічне дослідження та імуногістохімічне визначення плазматичних клітин в ендометрії з визначенням експресії CD138.  

Гістологічне дослідження та імуногістохімічне визначення плазматичних клітин в ендометрії, можливість пройти яке надає наша клініка, призначають для діагностики непліддя, хронічного ендометриту, запальних процесів слизової порожнини матки.

Результат тестування містить опис, в якому вказується:

 

У висновку також вказується наявність або відсутність ІГХ-експресії антитіл CD138 в лімфоїдних інфільтратах. Референсні значення індивідуальні. Їх діапазон варіюється в залежності від анамнезу пацієнтки, проведеної терапії, попереднього діагнозу. Ціна на дослідження розміщена на сайті.

 

Тип біоматеріалу

Операційний, біопсійний матеріал, зішкріб ендометрію.

 

Правила підготовки пацієнта

Залежить від виду біопсії та можливого діагнозу. У більшості випадків біопсія проводиться амбулаторно і не вимагає будь-якої спеціальної підготовки пацієнтки. Зазвичай, за 8 годин до проведення біопсії в Києві рекомендується припинити прийом їжі і рідин. Однак, застосування препаратів всередину дозволяється з невеликою кількістю води. Пацієнтам, які отримують ін’єкції інсуліну з приводу цукрового діабету, слід проконсультуватися з лікарем щодо зміни дози препарату. Перед проведенням біопсії дуже важливо повідомити лікаря про всі ліки, які приймає пацієнт, в тому числі, рослинного походження, а також про наявність алергії, особливо на місцеві анестетики. За три дні до процедури слід припинити прийом аспірину або інших препаратів, які розріджують кров. Також, необхідно повідомити лікаря про недавно перенесені захворювання або інші стани, що впливає на діагностичний показник дослідження.

Зішкріб для приготування діагностичного матеріалу робиться на 7-10 день менструального циклу.