ДНК-аналіз передбачає безпосереднє вивчення генетичного матеріалу, клінічний показник якого при вивченні важливий, і який дитина успадковує від своїх біологічних батьків, виходячи з теорії спадковості Менделя. Медичний показник дослідження має високу ступінь точності. Кожна хромосома складається з ДНК, що представляє собою унікальну для кожної людини послідовність нуклеотидів — генетичний код. У послідовності ДНК є безліч високополіморфних ділянок (локусів) — коротких тандемних повторів. Довжина короткого тандемного повтору зазвичай становить від 2 до 10 пар основ. Виявлені варіанти в результаті дослідження (алелі) порівнюються, і таким чином, можна визначити, що одна алель дісталася дитині від матері, а друга від батька. Тест проводиться як за бажанням батьків, так і в випадках судових справ. Для подальшого аналізу доцільно проводити обстеження двох батьків.

Якщо алель дитини не збігається ні з однією з двох алелей батька (матері), біологічне батьківство (материнство) повністю виключається. Із зібраних біологічних зразків матеріалу виділяється ДНК і досліджується за допомогою методу ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Є можливість провести аналіз анонімно. Тестування може проводитися в будь-якому віці. Клініка ADONIS надає можливість зробити ДНК-діагностику на батьківство з усіх типів матеріалу для такого дослідження.

У момент зачаття дитини відбувається злиття яйцеклітини матері і сперматозоїда біологічного батька, що містять гаплоїдні набори хромосом (по 23 хромосоми). Після запліднення ці два гаплоїдні набори хромосом формують диплоїдний набір хромосом дитини (23 пари хромосом). З них 22 пари аутосом (однакових у чоловічого і жіночого організму) і дві статеві хромосоми (Х-хромосома успадковується від матері, а від батька успадковується або Х-хромосома, або Y-хромосома). Додаткові генетичні дослідження на можливі відхилення ще в ембріональному періоді іноді допомагають визначити можливий діагноз майбутньої дитини. Половину генетичного матеріалу дитина отримує від матері і іншу половину від біологічного батька.  При наявності співпадаючих алелей за усіма дослідженими локусами у дитини і передбачуваного батька (мати), робиться висновок про можливість отримання дитиною спадкового матеріалу від обстежуваного: «невиключене» батьківство / материнство. Ціна дослідження вказана на сайті.

Висновок про виключення батьківства / материнства робиться, якщо в генотипах дитини і передбачуваного батька / матері відсутні однакові алелі навіть по окремим локусам. В Києві ви можете пройти дослідження в будь-якій зручній для вас лабораторії ADONIS.

 

Тип біоматеріалу

Букальний зішкріб (з внутрішньої частини щоки)

 

Правила підготовки пацієнта

Потрібно утриматися від прийому їжі і куріння протягом 1,5 годин до початку збору зразків. При взятті зразка у немовляти — почекати як мінімум півгодини з моменту останнього годування. Безпосередньо перед взяттям зразка дати випити теплої води з пляшечки для годування.

Недотримання правил підготовки може вплинути на діагностичний показник дослідження.