Дослідження для визначення локалізації патологічного процесу в сечових шляхах. Даний клінічний аналіз базується на тому факті, що кожна порція сечі при одному акті сечовипускання відповідає певному відділу сечових шляхів. Під час дослідження оцінюють три порції сечі, отримані при одноразовому сечовипусканні. Медичний аналіз проводиться з урахуванням правил підготовки до нього. Кожну порцію досліджують окремо. 1-я порція сечі відповідає уретрі, 2-я – ниркам і сечоводам, 3-тя порція – в результаті дослідження показує патологію передміхурової залози. Порція сечі збирається після виконаного масажу передміхурової залози лікарем-урологом. При цьому до сечі додається секрет передміхурової залози, що дозволяє виявити її патологію. Тест широко застосовується в урологічній практиці. У нормі сеча при цих пробах повинна бути прозорою, не містити осаду і патологічних домішок: еритроцитів, лейкоцитів, атипових клітин, слизу. Для визначення точного діагнозу, іноді необхідно провести додаткове обстеження пацієнта.

Аналіз на трьохстаканну пробу сечі призначають для діагностики виражених змін в загальному аналізі сечі, циститу, уретриту, простатиту, аденоми простати, частих позивів до сечовипускання, злоякісних новоутворень органів сечовидільної системи, захворювань органів сечостатевої системи. Матеріал дослідження збирається в спеціальний, стерильний контейнер.

Виявлення змін в першій порції сечі свідчить про патологічні процеси в уретрі. У другій – нирок, сечоводів і сечового міхура. Зміни в третій порції вказують на патологію шийки сечового міхура, простати. Якщо зміни виявлені у всіх трьох порціях, патологічний процес локалізується в нирках або сечоводах. Пройти дослідження якісно і безпечно, надає можливість клініка ADONIS. 

Лікар-уролог визначає точний діагноз на основі трьохстаканної проби сечі і іноді додаткового обстеження пацієнта.

Для зручності в ознайомленні з інформацією і задля економії часу, ціна дослідження вказана на сайті у відповідному розділі.

 

Тип біоматеріалу

Сеча

 

Правила підготовки пацієнта

  1. Для аналізу в будь-якому відділенні ADONIS в Києві використовується перша ранкова порція сечі.
  2. Збір сечі проводиться в один акт сечовипускання – спочатку підставляється 1 контейнер, потім другий і третій.
  3. Безпосередньо перед збором сечі обов’язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Починати мочитися слід в першу ємність, потім, не перериваючи струменя, продовжувати мочитися в другу і закінчувати в третю. У відсотковому співвідношенні кількість сечі в трьох ємностях має розподілятися приблизно таким чином: 1-я порція – 10%, 2-я порція – 80%, 3-я порція – 10%. Всі три ємності повинні бути промарковані – вказати цифрами яка порція: 1,2,3.
  4. У чоловіків перед масажем простати рекомендується статеве утримання протягом 2-х днів.

 

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень і їх діагностичний показник. Жінкам не можна здавати аналіз під час менструації.