Клінічний тест, який спрямований на виявлення генетичного матеріалу трихомонад в наданому біоматеріалі для точної сучасної діагностики інфекції. Серед інфекцій, що передаються статевим шляхом трихомоніаз, збудником якого є трихомонада (Trichomonas vaginalis), дуже поширена. Медичний показник на дану інфекцію показує її наявність у людини. Трихомонада відноситься до найпростіших, цей мікроорганізм має джгутики, які в результаті забезпечують йому рухливість. Мікроорганізм має стійкість до впливу чинників навколишнього середовища і може зберігатися в виділеннях з сечостатевої системи на білизні, рушниках. Тест має широке використання в виявленні трихомонадної інфекції. Зараження трихомонадою відбувається при незахищеному статевому акті, рідше – контактно-побутовим шляхом. Можливе інфікування Trichomonas vaginalis дитини від матері в перебігу родового процесу. Для встановлення точного діагнозу, іноді потрібне додаткове обстеження

Після інкубаційного періоду, який становить близько 2 тижнів, у зараженої людини з’являються симптоми, аналогічні іншим ІПСШ:

 

Трихомоніаз вражає в основному жінок, проявом інфекції у яких є вагініт, кольпіт, в той час як серед чоловіків ця інфекція має тенденцію до безсимптомного перебігу. Матеріал дослідження ретельно вивчається на наявність збудника інфекції. Тривала присутність трихомонади в організмі призводить до порушення прохідності маткових труб і створює передумови для виникнення безпліддя. У разі настання вагітності на тлі зараження Trichomonas vaginalis, підвищується ризик народження недоношеної дитини з маленькою вагою, а також багатьох інших ускладнень для матері та новонародженого. Трихомоніаз не має клінічних особливостей, в порівнянні з іншими ІПСШ, тому основа його діагностики — виявлення Trichomonas vaginalis в біоматеріалі. Клініка ADONIS надає можливість пройти дослідження у лабораторії за всіма необхідними стандартами.

Аналіз на трихомонади, ПЛР, кількісний призначають для діагностики гострих запальних захворювань сечостатевої системи (свербіж, печіння, пінисті гнійні виділення зі статевих органів, порушення сечовиділення у чоловіків і жінок), захворювань, що передаються статевим шляхом (можливе поєднання з хламідійною та гонорейною інфекціями), хронічного простатиту, уретриту, невиношування вагітності, пацієнтів з високим ризиком виникнення статевих інфекцій. Точний діагноз визначає лікар-венеролог, інфекціоніст, гінеколог, уролог, андролог.

Для зручності ознайомлення та з метою економії часу на отримання необхідної інформації, ціна дослідження вказана на сайті.

Позитивний результат – збудник виявлено.

Негативний результат – збудник не виявлено.

 

Тип біоматеріалу

Зішкріб з уретри, ц/к, заднього бічного склепіння піхви, ранкова порція сечі

 

Правила підготовки пацієнта

В Києві ви можете пройти дослідження в будь-якій зручній для вас лабораторії ADONIS. Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.

Жінкам рекомендується здавати аналіз ПЦР за 5 днів до менструації або через 5 днів після її закінчення, адже це впливає на діагностичний показник дослідження. Чоловікам рекомендується не мочитися 1,5-2 години до взяття матеріалу. За 1-2 дня до тесту необхідно виключити статеві контакти, спринцювання, вагінальне УЗД і кольпоскопію.