Уреаплазмоз – клінічний діагноз, захворювання сечостатевої системи, яке виникає під дією бактерії – уреаплазми, що мешкає на слизових оболонках сечостатевих органів. Медичний аналіз на визначення уреаплазми відноситься до комплексної діагностики ЗСПШ. Дані бактерії знаходяться в кожному організмі і до настання сприятливих умов не активуються. 

Назвою Ureaplasma species позначають два види мікроорганізмів – Ureaplasma urealiticum і Ureaplasma parvum, які мають різний ступінь патогенності. Їх можна відрізнити тільки типуванням методом ПЛР. Результат дослідження вкаже на наявність/відсутність збудника в організмі. Джерело зараження — хворий уреаплазменною інфекцією або безсимптомний носій U. Parvum/urealyticum. Тест проводиться з обов’язковим дотриманням правил підготовки до такого дослідження. Вони передаються переважно статевим шляхом, але можливий також вертикальний спосіб — від матері до дитини під час вагітності або пологів. Інкубаційний період складає 2-5 тижнів. У жінок ці інфекції здатні викликати запалення піхви, шийки матки і її придатків, що може призводити до позаматкової вагітності або безпліддя, а також, може бути причиною викиднів, запалення плодових оболонок, народження дітей з низькою масою тіла. Точний діагноз допомагає визначити додаткове обстеження. У чоловіків дані інфекції можуть бути причиною запалення уретри, сечового міхура, простати, ураження яєчок і їх придатків, порушення складу сперми, а також реактивних артритів і сечокам’яної хвороби. Матеріал ретельно вивчається на предмет наявності/відсутності збудника.

Аналіз на уреаплазма уреалітікум/парвум, ПЛР, типування, кількісний призначають для діагностики уреаплазменних інфекцій, запалення сечостатевої системи, при плануванні вагітності (обом партнерам), перед ЕКЗ, безпліддя, звичного невиношування, позаматкової вагітності, профілактичного обстеження, ефективності антибактеріальної терапії. Розуміючи важливість дослідження, клініка ADONIS надає можливість пройти аналіз у будь-якій зручній для вас лабораторії.

Позитивний результат- збудник виявлено.

Негативний результат-збудник не виявлено.

Лікар-венеролог, інфекціоніст, гінеколог та/або андролог визначає діагноз на основі результатів проведеного дослідження.

Для зручності в ознайомленні з інформацією, ціна аналізу вказана на сайті у відповідному розділі.

 

Тип біоматеріалу

Зішкріб з уретри, ц/к, заднього бічного склепіння піхви, ранкова порція сечі

 

Правила підготовки пацієнта

Умови для проходження дослідження в будь-якому відділенні ADONIS в Києві: