Дослідження виділень з носа під мікроскопом для встановлення причин риніту. Клінічний аналіз, що дозволяє виявити причину нежитю.

 

Риніт — медичний стан, широко розповсюджене запалення слизової оболонки носа, яке зумовлене інгаляційними алергенами. За допомогою цього дослідження в результаті можна виявити характер риніту — алергічний, інфекційний або вазомоторний. Даний тест важливий, щоб уникнути нецільового лікування, що посилює симптоми протікання алергії і розширює спектр «причинних» алергенів. Тестування проводиться з дотриманням правил підготовки до такого аналізу. 

 

Секрет, який міститься у носовій порожнині, виконує важливі захисні функції. В мазку оцінюють якісний і кількісний склад клітин нейтрофілів, еозинофілів, лімфоцитів, моноцитів, наявність тучних і плазматичних клітин, кількість епітелію, його характеристику, непрямі ознаки внутрішньоклітинної інфекції, наявність і характеристику флори. Іноді лікар-отоларинголог, алерголог, може призначити додаткове обстеження на визначення характеру нежитю.

 

Аналіз на назоцитограму призначають для діагностики запальних захворювань слизової оболонки носа, при дослідженні біологічного матеріалу (виділень з носа) на визначення причини утруднення носового дихання, чхання та свербіння в порожнині носа, риніту.

 

Під час оцінки результату аналізу, досліджують такі показники: дріжджеподібні грибки, еритроцити, коки, лейкоцити, лімфоцити, нейтрофільні гранулоцити, палички, еозинофільні гранулоцити, епітелій плаский, епітелій циліндричний. Клініка ADONIS надає можливість з комфортом пройти назоцитограму і виявити причину риніту. Діагноз на основі показників обстеження визначає лікар.

 

Велика кількість еозинофілів характерна для алергічної етіології риніту. Велика кількість нейтрофілів може свідчити про гостру інфекцію. Ціна аналізу розміщена на сайті. Велика кількість еозинофілів і нейтрофілів характерна для алергічного риніту, ускладненого вторинною інфекцією. Відсутність чи незначна кількість еозинофілів і нейтрофілів характерна для вазомоторного риніту.

 

Тип біоматеріалу

Мазок слизової оболонки носу.

 

Правила підготовки пацієнта

Перед забором матеріалу в будь-якій лабораторії ADONIS в Києві, не промивати ніс. Протягом 4–5 годин до моменту забору матеріалу не закапувати ніс лікарськими препаратами. Препарати, що містять кортикостероїди, необхідно відмінити за 24 год до моменту забору.

Недотримання правил підготовки може вплинути на діагностичний показник дослідження.