Гістологічне дослідження є основним, клінічним методом лабораторної діагностики новоутворень, а також інших патологічних станів. Дослідженню підлягає невелика ділянка органу або тканини, отриманої під час операції або шляхом біопсії. Медичний показник на основі гістологічного дослідження визначає лікар-патогістолог.

 

Результат дослідження вказує на наявність/відсутність змін у взятій на біопсію тканині. Патогістологічне дослідження V категорії складності як лабораторний тест — операційний і біопсійний матеріал, отриманий від пацієнтів із такими патологічними процесами і хворобами:

 

Патогістологічний висновок може бути орієнтовним і описовим. Орієнтовний висновок — результат патоморфологічного дослідження, дослідження біологічного матеріалу, який дозволяє обмежити перелік захворювань при проведенні диференційної діагностики встановленого патологічного процесу. Описова відповідь вказується при недостатній кількості досліджуваного матеріалу, недостатній інформативності патологічних змін в матеріалі, який досліджується, недостатньому клінічному обстеженні пацієнта. Такий висновок обмежується характеристикою загального патологічного процесу з рекомендацією щодо подальшої тактики дослідження хворого. Отримати результати дослідження можливо в будь-якому відділенні клініки ADONIS.

 

На основі патогістологічного дослідження V ступеню складності, діагноз прогнозується лікарем-патоморфологом, а далі ставиться вузьконаправленим спеціалістом з підозрюваного захворювання. Ціна дослідження вказана на сайті.

 

Тип біоматеріалу

Операційний та біопсійний матеріал.

 

Правила підготовки пацієнта

Залежить від виду біопсії. У більшості випадків біопсія проводиться амбулаторно і не вимагає будь-якої спеціальної підготовки пацієнта. Зазвичай, за 8 годин до проведення біопсії в будь-якому відділенні ADONIS в Києві рекомендується припинити прийом їжі і рідин. Однак застосування препаратів всередину дозволяється з невеликою кількістю води. Пацієнтам, які отримують ін’єкції інсуліну з приводу цукрового діабету, слід проконсультуватися з лікарем щодо зміни дози препарату.

 

Перед проведенням біопсії дуже важливо повідомити лікаря про всі ліки, які приймає пацієнт, в тому числі рослинного походження, а також про наявність алергії, особливо на місцеві анестетики. Зазначені фактори можуть вплинути на діагностичний показник дослідження. 

 

За три дні до процедури слід припинити прийом аспірину або інших препаратів, які розріджують кров. Також, необхідно повідомити лікаря про недавно перенесені захворювання або інші стани.