Скринінговий діагностичний метод захворювань щитоподібної залози. Цитологічне дослідження спрямоване на оцінку стану клітин щитоподібної залози. Основна мета виключити або діагностувати злоякісну пухлину, виявити зміни в клітинному складі залози. Взяття біоматеріалу проводять методом аспіраційної пункції тонкою голкою під контролем УЗД. Додатковий ультразвуковий контроль допоможе лікарю максимально точно визначити межі патологічного вогнища та взяти клітинні зразки з потрібної ділянки. Дослідження просте й безболісне, не вимагає спеціальної підготовки або реабілітації після процедури.

 

Цитологічне дослідження при захворюваннях щитоподібної залози допоможе поставити точний діагноз, визначити тактику лікування і прогноз захворювання. Завдання й можливості цитологічного дослідження зниження частоти невиправданих оперативних втручань на щитоподібній залозі у пацієнта, а в разі виявлення передракових процесів або злоякісної пухлини призначення своєчасного лікування. Паралельно з дослідженням, у пацієнта оцінюють функцію щитоподібної залози за рівнем гормонів: ТТГ (тиреотропного гормону), Т4 і Т3. Якщо у пацієнта відзначена клініка, яка вказує на наявність пухлини, додатково проводять тест на онкомаркери:

 

Даний медичний аналіз є маркером морфології клітин в досліджуваній ділянці тканини щитоподібної залози.

Цитологічне дослідження пунктату щитовидної залози призначають для діагностики:

 

Результати обстеження можуть бути розділені на чотири групи:

 

Записатися і пройти обстеження можна в зручному відділенні ADONIS у Києві. Ціна діагностики вказана на сайті.

 

Правила підготовки пацієнта

 

В день процедури не можна приймати їжу. Спеціальної підготовки не потрібно. Клінічний тест проводиться в умовах амбулаторії, забір матеріалу виконує лікар, контролюючи пункцію за допомогою УЗД датчика.