FISH-аналіз – комбінований молекулярно-цитогенетичний клінічний тест, який полягає в гібридизації ДНК-зонда з його комплементарною послідовністю на хромосомних препаратах, раніше фіксованих на предметному склі. Мішенню може бути як ядерна ДНК метафазних хромосом, так і інтерфазних клітин. Зонди та мішені візуалізуються за допомогою мікроскопічного аналізу. Обмеження при проведенні дослідження: FISH може визначити наявність або кількість копій тільки однієї ділянки.
Переваги методу FISH-аналізу:
- Дозвіл – 100-300 кбайт, можливість визначення мікрохромосомних перебудов, навіть якщо клініка хвороби незначно виражена;
- Більш об’єктивний, відносно легкий, швидкий й добре відтворений діагностичний метод;
- Можливість проведення аналізу на культурах клітин з низькою мітотичною активністю, фіксованих клітинах та тканинах.
FISH-аналіз лімфоцитів крові призначають для:
- діагностика безпліддя;
- обстеження при плануванні вагітності;
- при необхідності експрес-діагностики (наприклад, на пізніх термінах вагітності);
- ідентифікація маркерної хромосоми;
- уточнення точок розривів при хромосомних перебудовах;
- точний діагноз при вивченні вад розвитку плоду, що не відносять до генетичних синдромів;
- затримки внутрішньоутробного розвитку, після мертвонародженої дитини з хромосомною аномалією.
FISH-аналіз лімфоцитів в крові дозволить лікарю виключити або підтвердити наявність хромосомних порушень, які не виділяються при каріотипуванням і більш точно встановити місце поломки хромосоми, якщо таке є. Якщо поломка хромосоми підтверджена, то пацієнту буде запропонована передімплантаційна генетична діагностика ембріонів з індивідуальними ДНК-зондами, підібраними в ході FISH-аналізу та консультація лікаря-генетика. Це значно скорочує витрати часу на діагностичний пошук за допомогою такого дослідження. Ціна на FISH-аналіз лімфоцитів в Києві вказана на сайті. Запишіться в медичний центр ADONIS на обстеження через контакт-центр.
Матеріал для дослідження
Венозна кров
Правила підготовки пацієнта
Спеціальної підготовки не потрібно. Наявність інфекційних, хронічних, простудних захворювань, прийом лікарських препаратів, дієта, прийом алкоголю, куріння, надмірні фізичні навантаження і стрес можуть негативно вплинути на результат тесту.