Третім триместром вагітності вважається період з 28 тижня вагітності і аж до самих пологів. І за цей час не лише тіло вагітної готується до прекрасного дня зустрічі, а й організм малюка, так як його внутрішні органи активно розвиваються, щоб адаптуватись до нових умов проживання, поза утробою матері. Біохімія крові в 3 триместрі вагітності може дати остаточний результат по патології вагітності, тому цей клінічний аналіз такий важливий.

Білірубін загальний – жовтий пігмент кінцевого розпаду продукту розкладання гемоглобіну в крові, який також являється компонентом жовчі. Медичний аналіз на загальний білірубін може діагностувати наявність симптомів вірусного гепатиту та захворювань крові, при патологіях печінки.

АЛТ – внутрішньоклітинний фермент, який каталізує перенесення аміногрупи з аланіну в альфа-кетоглутарову кислоту. Аналіз на аланінамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, інфаркт міокарду та інші захворювання серця, патології скелетної мускулатури. Результат аналізу інтерпретує лікар.

АСТ – фермент, який каталізує перенесення аміногруп з аспарагінової кислоти до альфа-кетоглутарової кислоти. Аналіз на аспартатамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, підшлункової залози, жовчовивідних шляхів, інфаркт міокарду, патології мускулатури, стенокардію, хронічну серцеву недостатність, рак та метастази в печінці, злоякісні форми мієлобластного лейкозу. 

ЛФ – лужна фосфатаза — фермент, який транспортує фосфор через мембрану клітин і найбільше локалізується в печінці, плаценті та кістках. Лужна фосфатаза є каталізатором біохімічних реакцій і може впливати на відкладання кальцію в кісткові тканини. Тим показник даного тесту і важливий. Також лужна фосфатаза виконує основні функції в процесах загального метаболізму. Даний аналіз може діагностувати захворювання кісткової системи, метастази і пухлини кісткової тканини, обструктивні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів, рак нирок, інфекційний мононуклеоз.

ГГТ – мікросомальний фермент, який найбільше накопичується в нирках, печінці та підшлунковій залозі. Гамма-глютамілтрансфераза бере участь в синтезі білків та в обміні амінокислот та є обов’язковим аналізом при захворюваннях гепатобіліарної системи. Крім того, аналіз на гамма-глютамілтрансферазу (ГГТ) назначається при діагностиці гепатитів, цирозу, жирового гепатозу, панкреатиті, холециститі, ураженні організму алкоголем, при цукровому діабеті, після трансплантацій, при пієлонефриті, гломерулонефриті, раку простати та підшлункової залози, для оцінки гепатотоксичності лікування.

Загальний білок – хімічний показник, який визначає концентрацію білка в плазмі крові. Загальний білок складається з трьох компонентів: альбуміну, глобулінів та фібриногену і є важливим показником в діагностиці багатьох захворюваннях. Завдяки аналізу на загальний білок, можна оцінити роботу більшості внутрішніх органів, в тому числі, нирок, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та ін. Також, завдяки тесту на загальний білок можна оцінити обмін ліпідів, вуглеводів, білків та встановити потребу в мікроелементах. Додаткове обстеження організму, враховуючи результати досліджень на показники, зазначені вище, допомагає визначити точний діагноз.

Сечовина – продукт розпаду білків, які утворюються в печінці під час знешкодження аміаку за участі ферментів. З організму сечовина виводиться разом з сечею з надлишками азоту після фільтрації крові в нирках. Сечовина в організмі виділяється безупинно. Аналіз на сечовину оцінює  видільну функцію нирок і діагностує захворювання печінки (ниркова та печінкова недостатність). Матеріал дослідження ретельно вивчається, адже його показники відповідають за патологічні зміни, що відбуваються в організмі при вищеописаних проблемах.

Креатинін – кінцевий продукт обміну білків, який оцінює клубочкову фільтрацію і виділяється тільки клубочками, не реабсорбуючись у ниркових каналах. Вміст креатиніну в крові у жінок, дітей та чоловіків – різний: у чоловіків цей показник вищий, ніж у жінок, а у дітей він змінюється із їх зростанням. Аналіз крові на креатинін оцінює функції нирок, а також, діагностує захворювання м’язової системи. Зручність, точність і комфорт при проведенні лабораторного дослідження надає наша клініка.

Калій – основний внутрішньоклітинний катіон, який створює і підтримує електричний мембранний потенціал клітин, стимулює активність ферментів гліколізу, регулює внутрішньоклітинний осмотичний тиск, проводить нервові імпульси, має імуномодулюючу дію та бере участь у метаболізмі білків і глікогену. Калій в більшості присутній в клітинах організму і є важливим макроелементом. К+ всмоктується в тонкому кишечнику та виводиться з сечею, потом та калом. Даний аналіз є маркером оцінки електролітного балансу (калію). Діагноз, враховуючи показник калію, визначає лікар в комплексі з іншими обстеженнями.

Натрій – основний катіон позаклітинного простору, який підтримує нормальний осмотичний тиск, цілісність клітин, стабільну роботу м’язової, нервової та серцево-судинної системи. Na+ також бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу, збудженні нервових і м’язових клітин, попередженні сонячного або теплового ударів, транспортуванні іонів водню. Даний аналіз є маркером водно-електролітного балансу. Ціна на комплексний, біохімічний аналіз третього триместра вагітності вказана на сайті. 

Кальцій – найпоширеніший неорганічний елемент в організмі людини, який бере участь у формуванні кісткової тканини, підтримці роботи серцево-судинної системи, сприянні нормальній роботі нервової системи, регуляції проникності мембрани клітини, згортанні крові та мінералізації зубів, а також, у нормалізації роботи ендокринних залоз. Кальцій міститься в крові в трьох формах: іонізований кальцій (вільний); кальцій, пов’язаний з білками; кальцій, пов’язаний з низькомолекулярними аніонами. Концентрація кальцію в крові є сумарним змістом цих форм. Зручно для себе, здати аналіз в Києві можливо в обраній вами клініці ADONIS.

Зміни показників комплексу дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію, яка потребує відповідного лікування.

 

Тип біоматеріалу

Кров

 

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: вранці – натщесерце, за 72 години до здачі тесту – не вживати алкоголь, за 12 годин – не споживати жирну їжу, за 30 хвилин – не палити. 

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень, а також на їх діагностичний показник.