Інфекції, що передаються статевим шляхом, характеризуються специфічними виділеннями зі статевих органів, каламутністю сечі, печінням та болями при сечовипусканні, підвищенням температури та загальною слабкістю. Лікування ЗПСШ є досить тривалим, але шанси на повне одужання істотно зростають при своєчасному зверненні до лікаря та здачі комплексного обстеження. 

Хламідії – Chlamydia trachomatis – збудник гострого інфекційного захворювання, що передається статевим шляхом. Клінічний аналіз на хламідії достатньо поширений вид дослідження. Урогенітальним хламідіозом хворіють і чоловіки, і жінки. При несвоєчасному визначенні збудника гостра форма захворювання переходить в хронічну. Хламідіоз може протікати у вигляді уретриту, слизисто-гнійного цервіциту, проте є часті випадки безсимптомного перебігу захворювання. Даний медичний показник важливий при обстеженні на ЗСПШ. Найбільш небезпечними ускладненнями хламідіозу є неплідність, позаматкова вагітність, синдром Рейтера, спайкова хвороба малого тазу. Результат дослідження показує наявність бактерій Chlamydia trachomatis і їх кількість.

Уреаплазма – поширене запальне захворювання, що передається, переважно, статевим шляхом і викликається двома видами уреаплазм: Ur. parvum і Ur. urealyticum. Останнім часом уреаплазму прийнято вважати умовно патогенною бактерією, так як вона виявляється у 40% жінок, які не мають скарг і клінічних проявів захворювань. Тест на виявлення уреаплазми проводиться обов’язково з правилами підготовки до такого дослідження. Активація Ureaplasma urealyticum відбувається при зниженні місцевого імунітету, при наявності супутніх ЗПСШ: хламідіоз, трихомоніаз, бактеріальному вагінозі та гонореї. У жінок можуть спостерігатися явища вагініту, цервіциту, ендометриту, аднекситу, сальпінгіту. Чоловіки, які страждають уреаплазмозом, хворіють уретритом, епідидимітом, простатитом. Комплексне обстеження і консультація з лікарем допомагає встановити діагноз. Уреаплазмоз також може завдати негативний відбиток на репродуктивну функцію як жінок, так і чоловіків. Хронічне запалення маткових труб призводить до позаматкової вагітності, мимовільних абортів і передчасних пологів. Матеріал дослідження повинен бути без додаткових домішок, тому важливо виконати всі правила підготовки до цього аналізу.

Мікоплазма хомініс – внутрішньоклітинні мікроорганізми, які викликають запальні захворювання урогенітального тракту і дихальних шляхів. Mycoplasma hominis – представник групи мікоплазм, який вважається умовно-патогенним і здатний викликати захворювання тільки при зниженні захисних сил організму, що сприяє його надмірному розмноженню. Клініка ADONIS передує у технологіях і якості лабораторних досліджень, в які входить і даний аналіз. Мікоплазма не має власної клітинної стінки і може постійно змінювати свою форму. У чоловіків Mycoplasma hominis зазвичай викликає уретрит і простатит, а у жінок — уретрит, цервіцит та запальні ураження інших статевих органів. 

Мікоплазма генітальна – патогенний мікроорганізм, здатний викликати уретрит у представників обох статей, цервіцит і запальні захворювання органів малого тазу у жінок. Це найбільш патогенний представник мікоплазм: збудник, здатний прикріплятися до клітин епітелію і руйнувати їх. M. genitalium має тропізм до циліндричного епітелію, вражає слизову оболонку уретри і цервікального каналу. Точно встановити діагноз і підбрати лікування на основі показників цього тесту допоможе кваліфікований лікар-гінеколог. При відсутності адекватного лікування і хронічному перебігу захворювання розвивається неплідність. 

Трихомонади – найпростіший мікроорганізм, що має джгутики, які забезпечують йому рухливість. Мікроорганізм має стійкість до впливу чинників навколишнього середовища і може зберігатися в виділеннях з сечостатевої системи на білизні, рушниках. Трихомоніаз вражає в основному жінок, проявом інфекції у яких є вагініт, кольпіт, в той час як серед чоловіків ця інфекція має тенденцію до безсимптомного перебігу. На сайті розміщена ціна дослідження на Trichomonas vaginalis. Тривала присутність трихомонади в організмі призводить до порушення прохідності маткових труб і створює передумови для виникнення непліддя. У разі настання вагітності на тлі зараження Trichomonas vaginalis підвищується ризик народження недоношеної дитини з маленькою вагою, а також багатьох інших ускладнень для матері та новонародженого. 

Зміни показників комплексу дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію, яка потребує лікування. В Києві комплексний аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом, можна пройти в будь-якому відділенні ADONIS.

 

Тип біоматеріалу

Зішкріб з уретри, ц/к, заднього бічного склепіння піхви, ранкова порція сечі

 

Правила підготовки пацієнта

Жінкам рекомендується здавати аналіз ПЛР за 5 днів до менструації або через 5 днів після її закінчення. Чоловікам рекомендується не мочитися 1,5-2 години до взяття матеріалу. За 1-2 дня до тесту необхідно виключити статеві контакти, спринцювання, вагінальне УЗД і кольпоскопію. Недотримання правил підготовки впливає на діагностичний показник дослідження.

 

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.