Ожиріння – хронічне захворювання обміну речовин, яке проявляється комплексом прогресуючих метаболічних змін та надлишковим накопиченням жирової тканини, що призводить до тяжких ускладнень. Надлишкова маса тіла може провокувати розвиток таких захворювань: цукровий діабет 2 типу, гіпертонія, атеросклероз, хвороби серця (включаючи інфаркт і інсульт), варикозне розширення вен і тромбофлебіт, ускладнене дихання, біль в хребті, м’язах і суглобах, порушення опорно-рухової системи, непліддя, рак яєчників, молочної залози, простати, печінки, пухлини товстої кишки. Тому комплексний, клінічний аналіз з виявлення причин ожиріння такий важливий.

Загальний аналіз крові надає інформацію про загальний стан організму. Завдяки загальному аналізу крові можна визначити порушення кровотворення, запальні процеси, алергічні реакції. Даний аналіз визначає такі складові: еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити та лейкоцитарну формулу. Лейкоцитарна формула діагностує інфекційні та гематологічні захворювання.

Білірубін фракційно – комплексне дослідження, яке визначає загальний, прямий і непрямий білірубін в біологічному матеріалі. Білірубін – пігмент жовчі, який утворюється при розпаді білків (гемоглобіну) та концентрується у селезінці, звідки потрапляє в печінку. Даний показник використовують для діагностики захворювань гемолітичної анемії, печінки, при оцінці ступеня тяжкості жовтяниць, при патологіях крові, гепатитах та при порушенні прохідності жовчних проток. Чим вище медичний показник прямого або/та непрямого білірубіну, тим вірогідніше захворювання гепатобіліарної системи.

АЛТ – внутрішньоклітинний фермент, який каталізує перенесення аміногрупи з аланіну в альфа-кетоглутарову кислоту. Аналіз на аланінамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, інфаркт міокарду та інші захворювання серця, патології скелетної мускулатури. 

АСТ – фермент, який каталізує перенесення аміногруп з аспарагінової кислоти до альфа-кетоглутарової кислоти. Аналіз на аспартатамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, підшлункової залози, жовчовивідних шляхів, інфаркт міокарду, патології мускулатури, стенокардію, хронічну серцеву недостатність, рак та метастази в печінці, злоякісні форми мієлобластного лейкозу.

ГГТ – мікросомальний фермент, який найбільше накопичується в нирках, печінці та підшлунковій залозі. Гамма-глютамілтрансфераза бере участь в синтезі білків та в обміні амінокислот та є обов’язковим аналізом при захворюваннях гепатобіліарної системи. Крім того, аналіз на гамма-глютамілтрансферазу (ГГТ) назначається при діагностиці гепатитів, цирозу, жирового гепатозу, панкреатиті, холециститі, ураженні організму алкоголем, при цукровому діабеті, після трансплантацій, при пієлонефриті, гломерулонефриті, раку простати та підшлункової залози, для оцінки гепатотоксичності лікування. Результат дослідження може вказувати на зазначені вище захворювання.

ЛФ – лужна фосфатаза — фермент, який транспортує фосфор через мембрану клітин і найбільше локалізується в печінці, плаценті та кістках. Лужна фосфатаза є каталізатором біохімічних реакцій і може впливати на відкладання кальцію в кісткові тканини. Лужна фосфатаза виконує основні функції в процесах загального метаболізму. Даний аналіз може діагностувати захворювання кісткової системи, метастази і пухлини кісткової тканини, обструктивні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів, рак нирок, інфекційний мононуклеоз.

Амілаза панкреатична – фермент, який бере участь у процесі травлення та відповідає за розпад глікогену, крохмалю та інших вуглеводів. Даний аналіз може діагностувати пошкодження підшлункової залози та оцінити її функціональний стан при гострих абдомінальних болях та при муковісцидозі. Тест важливо проходити натщесерце.

Глюкоза крові – простий цукор, який є головним джерелом енергії в організмі людини. Гормон підшлункової залози (інсулін) є основним регулятором рівня глюкози в крові. Даний аналіз може діагностувати цукровий діабет, акромегалію, гемохроматоз, Базедову хворобу, гіперфункцію щитовидної залози, синдром Іценко-Кушинга, ожиріння,  хвороби гіпоталамуса, патології гіпофіза, інсульт, інфаркт міокарду, хвороби Гірке і Аддісона, діабет вагітних. Точний діагноз визначається лікарем-ендокринологом, гастроентерологом, терапевтом, і враховуючи комплексне обстеження, в яке входить даний аналіз.

Глікований гемоглобін – біохімічний показник крові, який показує середній вміст глюкози за останні три місяці. Глікований гемоглобін дає найбільшу кореляцію зі ступенем вираженості цукрового діабету. Даний аналіз є маркером ретроспективної оцінки рівня глікемії.

Холестерин – речовина із класу ліпідів, яка входить до складу клітинних мембран і бере участь в обміні речовин. Холестерин необхідний нашому організму для створення здорових клітин, синтезу вітаміну Д, роботи репродуктивної, нервової та імунної систем, синтезу гормонів, забезпечення процесу травлення. Матеріал забирається зранку, адже саме в цей час показники лабораторних досліджень найточніші. Аналіз на холестерин може діагностувати атеросклероз, ішемічну хворобу серця, інфаркт міокарду, хвороби нирок та печінки, мікседему, цукровий діабет, гіпертонію, гепатит, цироз печінки, ожиріння, холестаз, гіпотиреоз, гіпертиреоз, рак простати та підшлункової залози, онкологічні ураженні кісток.

Тригліцериди – складні ефіри гліцерину і вищих жирних кислот, які синтезуються в печінці з вуглеводів і надходять в організм разом з їжею. Тригліцериди являються основним джерелом енергії у людини. Даний аналіз може діагностувати атеросклероз, інфаркт міокарду, гіпертонічну хворобу, подагру, захворювання підшлункової  залози, жовчовивідних шляхів та печінки. Наша клініка дозволяє пройти обстеження комфортно і відповідаючи за точність результатів лабораторних досліджень, проведених на її базі.

ЛПВЩ – найдрібніші та найщільніші частинки ліпопротеїнів, які транспортують холестерин від клітин периферичних органів до печінки. Ліпопротеїди високої щільності також називають «хорошим холестерином» через їх здатність переробляти та виводити з організму жири. Зниження концентрації ЛПВЩ може свідчити про високий ризик розвитку атеросклерозу. Даний аналіз може діагностувати атеросклероз, інфаркт міокарду, ішемічну хворобу серця, гіперліпопротеїнемію, коронарну хворобу, захворювання серцево-судинної системи. Тільки комплексне обстеження і за консультацією лікаря можна встановити точний діагноз.

ЛПНЩ – атерогенна фракція ліпідів, яка транспортує холестерин до клітин судин, може в них затримуватися, утворюючи атеросклеротичні бляшки. ЛПНЩ ще називають «шкідливим холестерином», бо він може призводити до утруднення кровотоку з подальшим розвитком атеросклерозу, інфаркту міокарду та інсульту. Даний аналіз може діагностувати порушення ліпідного обміну, розвиток захворювань серцево-судинної системи, атеросклерозу та гіпертонічної хвороби.

ТТГ – основний регуляторний гормон щитоподібної залози, який синтезується передньою долею гіпофіза. Низький або високий рівень тиреотропного гормону може свідчити про проблеми гіпоталамусу, гіпофізу та щитовидної залози. При порушенні секреції ТТГ порушується механізм регулювання діяльності щитоподібної залози і вона починає секретувати занадто багато або занадто мало гормонів. Даний аналіз може діагностувати затримку розумового та статевого розвитку у дітей, серцеві аритмії, міопатію, депресію, алопецію, безпліддя, зоб, гіперпролактинемію, гіпотиреоз, дифузний токсичний зоб. На сайті, у відповідному розділі, вказана ціна комплексного дослідження надлишкової маси тіла.

АТПО – антитіла до ферменту клітин щитоподібної залози, які беруть участь у синтезі тиреоїдних гормонів. Ці імуноглобуліни виробляються під час того, як імунна система людини помилково розцінює фермент тиреопероксидазу в якості антигену. Даний аналіз може діагностувати гіпертиреоз, зоб, хворобу Грейвса, хронічний тиреоїдит, офтальмопатію. В Києві можна пройти дослідження в будь-якому відділенні клініки ADONIS.

Зміни показників комплексу дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію, яка потребує лікування.

 

Тип біоматеріалу

Кров

 

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: вранці – натщесерце, за 72 години до здачі тесту – не вживати алкоголь, за 12 годин – не споживати жирну їжу, за 30 хвилин – не палити.  Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень і їх діагностичний показник.