Головна мета передопераційного обстеження пацієнта – виявити можливі протипоказання, виключити навіть найменший ризик появи ускладнень, оцінити ефективність обраної методики. Збір матеріалів виконується безпосередньо перед операцією, так як параметри аналізів змінюються в залежності від стану хворого. У міру розвитку захворювання або патології, можуть з’явитися протипоказання до хірургічного втручання.

Завдяки загальному аналізу крові можна визначити порушення кровотворення, запальні процеси, алергічні реакції. Даний клінічний аналіз визначає такі складові: еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити та лейкоцитарну формулу.  Загальний аналіз сечі — лабораторне дослідження фізичних, хімічних властивостей сечі і мікроскопії осаду. Даний медичний тест включає дослідження фізичних властивостей: визначення кольору, прозорості, питомої ваги сечі; визначення білка, глюкози, гемоглобіну, білірубіну, уробіліногену, кетонових тіл і нітритів напівкількісним методом; оцінює склад осаду сечі. Аналіз призначають для діагностики захворювань сечовидільної системи, цукрового діабету, патології нирок.

Групу крові визначають по системі АВ0 і оцінюють резус-приналежність людини. Відмінність по групам крові залежить від відмінностей складових антигенів антитіл. 

Коагулограма – комплексний аналіз крові для оцінки гемостазу. Аналіз на коагулограму може діагностувати проблеми системи згортання крові та запобігти виникненню наслідків цих проблем (кровотечі або підвищене згортання крові). Результат дослідження показує наявність проблем у системі згортання крові, якщо вони є. До складу коагулограми входять наступні показники: фібриноген, протромбіновий час, протромбіновий індекс, міжнародне нормалізоване відношення, активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ).

Білірубін фракційно – комплексне дослідження, яке визначає загальний, прямий і непрямий білірубін в біологічному матеріалі. Білірубін – пігмент жовчі, який утворюється при розпаді білків (гемоглобіну) та концентрується у селезінці, звідки потрапляє в печінку. Даний показник використовують для діагностики захворювань гемолітичної анемії, печінки, при оцінці ступеня тяжкості жовтяниць, при патологіях крові, гепатитах та при порушенні прохідності жовчних проток. Тест також часто йде в комплексі аналізів на печінкові проби.

АЛТ – внутрішньоклітинний фермент, який каталізує перенесення аміногрупи з аланіну в альфа-кетоглутарову кислоту. Аналіз на аланінамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, інфаркт міокарду та інші захворювання серця, патології скелетної мускулатури. 

АСТ – фермент, який каталізує перенесення аміногруп з аспарагінової кислоти до альфа-кетоглутарової кислоти. Аналіз на аспартатамінотрансферазу може діагностувати захворювання печінки, підшлункової залози, жовчовивідних шляхів, інфаркт міокарду, патології мускулатури, стенокардію, хронічну серцеву недостатність, рак та метастази в печінці, злоякісні форми мієлобластного лейкозу. Точний діагноз визначає комплексне обстеження, включаючи показник АСТ.

Креатинін – кінцевий продукт обміну білків, який оцінює клубочкову фільтрацію і виділяється тільки клубочками, не реабсорбуючись у ниркових каналах. Вміст креатиніну в крові у жінок, дітей та чоловіків – різний: у чоловіків цей показник вищий, ніж у жінок, а у дітей він змінюється із їх зростанням. Аналіз крові на креатинін оцінює функції нирок, а також, діагностує захворювання м’язової системи.

Сечовина – продукт розпаду білків, які утворюються в печінці під час знешкодження аміаку за участі ферментів. З організму сечовина виводиться разом з сечею з надлишками азоту після фільтрації крові в нирках. Сечовина в організмі виділяється безупинно. Аналіз на сечовину оцінює  видільну функцію нирок і діагностує захворювання печінки (ниркова та печінкова недостатність), ретельно вивчаючи біологічний матеріал при проведенні дослідження фахівцями лабораторії ADONIS.

Глюкоза – простий цукор, який є головним джерелом енергії в організмі людини. Аналіз на глюкозу крові призначають для діагностики цукрового діабету, панкреатиту, акромегалії, травм підшлункової залози,  гемохроматозу, Базедової хвороби, гіперфункції щитовидної залози, синдрому Іценко-Кушинга, цирозу печінки, гепатиту, ожиріння,  новоутворень підшлункової залози, хвороби гіпоталамуса, патології гіпофіза, інсульту, раку шлунку, інфаркту міокарду, раку надниркових залоз, хвороби Гірке і Аддісона. Клініка допомагає пройти лабораторне дослідження швидко і якісно.

HBSAg – поверхневий антиген HBsAg вірусу гепатиту В (HBV) — основний маркер інфікування вірусом гепатиту В. Аналіз на гепатит В (HBsAg) призначають для визначення наявності або відсутності інфікування, підготовки до госпіталізації та оперативного втручання. 

Аnti-HCV – антитіла, які використовуються для дослідження на наявність гепатиту С. Хронічна інфекція HCV може привести до цирозу і гепатокарциноми. Аналіз на гепатит С призначають для діагностики наявності гепатиту С, холестазу, при підготовці до оперативного втручання. Діагноз визначає лікар-інфекціоніст.

Антитіла сумарні до збудника сифілісу – показник наявності антитіл класу IgM і IgG, який дозволяє виявити сифіліс на ранній стадії. Сифіліс – інфекція, яка передається статевим шляхом, викликається бактерією Treponema pallidum і залежить від стадії захворювання (первинна, вторинна, латентна і третинна). Аналіз на антитіла сумарні до Treponema Рallidum призначають для діагностики природженого сифілісу, підготовки до оперативного втручання, у комплексі лабораторного підтвердження діагнозу сифілісу. Ціна на дослідження розміщена на сайті.

Зміни показників комплексу дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію, яка потребує лікування до оперативного втручання.

 

Тип біоматеріалу

Кров, сеча

 

Правила підготовки пацієнта

Для аналізу крові: вранці – натщесерце, за 72 години до здачі тесту – не вживати алкоголь, за 12 годин – не споживати жирну їжу, за 30 хвилин – не палити. Пройти тест на передопераційне обстеження в Києві ви можете в будь-якому відділенні ADONIS.

Для аналізу сечі: використовують середню  порцію ранкової сечі. Перед збором сечі провести туалет зовнішніх статевих органів. Контейнер повинен бути наповнений не більше ніж на 3/4 від його обсягу. Мінімальний – 30 мл, максимальний – 80 мл.

Лікарські засоби, алкоголь, кава, надмірні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень і їх діагностичний показник.